Çözüldü İtem değişince çıldıran statü değerleri!

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

BisQvit

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba bugünden itibaren çok dönüşümlü bir server geliştirmeye karar verdim ve sorunların eksik olmadığı dünyamızda bizlerde nasibimizi her gün alıyoruz :)
pek yazıyla anlatılacak bir durum değil ss'leri ekte belirttim lütfen yardımlarınızı esirgemeyin, şimdiden herkese teşekkürler. Yüksek oranlı itemden düşüğe geçince görüldüğü gibi böyle oluyor, yüksek dediğim ise 3-4k saldırı değeri 50 güç değeri olan bir itemden normal partizan ve diğer düşük oranlı silahları takınca böyle oluyor.
epala.PNG
parti.PNG

Bu sorun sürekli mevcut muydu? Eklenilen sistem veya hata düzeltmesi sonucu olabilir. Resimler sorunu gösterse de kaynağını göstermiyor maalesef. Hata ayıklama olarak bilinen yöntemle kodları analiz edip kaynağını bulmanız gerekiyor.

Belki bu sorunu daha önce yaşanlar çözmüş olabilir. Bu yüzden bu konuyu açık tutuyorum.

Ne yazık ki önereceğim bir alt yapı yok. :(
Çünkü sorunlarla her zaman karşılaşılıyor.
İsterseniz bu rehbere bakarak kendi altyapınızı oluşturabilirsiniz. Yalnız bu süreçte zorlu olacaktır. Sadece tek faydası temelleri daha iyi öğrenirsiniz ve dosyalarda yaptığınız değişikliklere daha iyi hakim olursunuz. Vaktiniz varsa uğraşın derim.

Önerebileceğiniz bir alt yapı files var mı ? Çözüm bulamazsam direk geçiş yapayım bari.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

2 sinide şiddetle öneririm ericblood olan martysama 4.6 sourceden yapılı diğeri normal mainline full fixli olarak yapılı altyapı filesleri

ericbloodda malesef hamle atınca hp ani düşme bugu mevcut eğer çözülürse diğerine göre kullanılabilecek en iyisi diyebiliriz

seçim sizin

@Whistle hocam bu sorun oyun içinde ki damage sorunu etkilemiyor sadece görünüş açısından statü dağılımı saçma değerler gösteriyor, statü ekranının Python kodları nerede yer alıyor tam olarak biliyor musunuz ?

root/uicharacter.py dosyasında bulunuyor

Sorunun çözümünü buldum, bu sorun item swap fixinden kaynkalı oluşan bir sorun.
yukarıda ki soruna sahip olan arkadaşlar için çözüm şöyle;

Game>src>char_item.cpp
Arat:
        if (item1->EquipTo(this, bEquipCell))
Arattıktan sonra altında yer alan şu kodları devre dışı bırakabilrisiniz veya silebilirsiniz.
Sil:
            item2->ModifyPoints(false);
            ComputePoints();

Bunları yaptıktan sonra statü tablosunda ki bozulma düzelecektir.

Çözümü paylaştığınız için teşekkürler. :) Benzer sorunu yaşayanlar için faydalı olacaktır.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri