İtem açıklamasını satırlı nasıl yazarız

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Herkeze Merhabalar,
Öncelikle bu forumdan hep yardım istedim hiç birşey paylaşmadım çünkü bilgim kısıtlı.
Fakat 1 gündür item_desc.txt klosörünü editliyordum ve satırlı yazmak istediğimde her seferinde farklı sonuç elde ettim.
Çoğunlukla yazılarda kaymalar oldu ama en sonunda buldum.
Eminim benim gibi item açıklamalarını satırlı yazmak isteyenler olacaktır hemen anlatıma geçeyim
item_desc.txt klosörü açılır
Açıklama şöyle olmalı
item_desc.txt:
70011        Satır 1 | Satır 2 | Satır 3 | Satır 4 | Satır 5 |      Özel Nesne
Burada ne yaptık.
İtem kodunu yazdık 2 kez tab tuşunu kullandık, 1. satırı yazdık boşluk bıraktık ve ALT GR tuşuna basılı tutarak - tuşuna bastık ve | bu çizgiyi çıkartmış olduk sonra tekrar boşluk bıraktık ve toplam bu şekilde 5 satır yazdık en son 1 kez daha tab tuşu kullandık ve açıklamanın altında sarı renkte Özel Nesne yazmasını sağladık.
Burada toplam 3 tab kullandık.
3. Tab dan sonra yazımız sarı renginde gözükür
2. Tab dan sonra ise açıklamamızı yazarız
1. Tabı henüz bende kavrayamadım normalde item ismi yazıyor fakat silsenizde silmesenizde pek sorun çıkmıyor ben silmeyi tercih ediyorum gereksiz geliyor gözüme.
Evet şimdilik resim koyamıyorum sunucuya saldırı var galiba yada çalışma var bilemiyorum servere giriş yapamıyorum şu an ama yapar yapmaz direk size kanıt fotoğrafı atacağım.
Böyle bir konu paylaşma sebebim hiçbir forumda görmemiş olmam, daha doğrusu satırlı nasıl yazılır onu göremedim o yüzden paylaşma gereği duydum şimdiden bol yazmalar :)
Evet sunucu açıldı buyrun bakın buda kanıttır. :)
ScreenHunter_1.jpg

Son düzenleme:
Katkılarınız için teşekkürler ancak bir konuyu açıklığa getirelim. Sitemiz aslında metin2 üzerine kurulu değil. Youtube’da sürekli Metin2 içeriği paylaştığımdan dolayı aktiflik bu yöne oldu ancak istediğiniz herhangi bir alanda içerik üretebilir, mevcut içeriklere yorum yazabilirsiniz.

Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için adminim :)
Bildiğim şeyler olursa hiçbir zaman saklamam yardım edebileceğim birşey çıktıkca paylaşırım anca bu şekilde gelişebiliriz birbirimizle bütün olmamız gerek çünkü :)

Aynen, yardımlaşarakta yeni şeyler öğreniliyor. Bu tür paylaşımların devamını dilerim :)

Geri