Çözüldü İtem açıklama değiştirme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

furkanozmec

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
İyi günler , +40k files kullanıyorum. Mob_proto ve İtem_proto WinSCP üzerinden açıp düzenliyorum. Navicattan yapılan değişiklikler oyuna yansımıyor.

Problem şu şekilde ;
Eşyaların isimlerini , levelini , temel özelliklerini düzenliyorum. Her şey tamam oluyor lakin oyun içinde isimler değişmiyor.

Örnek olarak
Satış Kritik isabet satış fiyatı : olması gereken 200lü 10M , oyun içinde yazan 300M [Satın alırken 10M gidiyor]

veya Hwang Zırhının ;
Temel özellikleri
- Defans 550
- Hareket hızı %10
- Büyüye karşı dayanıklılık %20 iken

--> İsim : Metin2 Savaşçısı [örnek]
- Hareket hızı %100
- Büyüye karşı dayanıklılık %100
- Maksimum HP 5000 olarak güncelledim. Oyun içinde özellik olarak giyince aktif olduğu gözüküyor. (Karaktere 5k hp %100 hız ve dayanıklılık ekleniyor) lakin isim ve açıklamalarda yazmıyor. Araştırdığım üzere locale_tr içinde itemdesc.txt düzenlemek gerekiyor. Lakin itemdesc.txt geçtim daha klasör bile ortada yok :D

şöyle diyim item proto , mob proto , mob names , item names , speceial item group gibi dosyalar ;

/usr/game/share/conf içerisinde

/usr/game/db diye bir klasör yok / locale_tr diye bir klasör yok. Olan tüm dosyaları inceledim bulamadım.
Metin2 den sizler kadar anlıyor değilim ama bilgisayardan anlarım belki bir yer kaçırmışımdır bilemedim.

Ek olarak metin2 klasörümdeki pack içerisinde uygulamalar yardımıyla açılacak bir dosya yok [pack açıcı vs] . PACK klasörü içindekiler .dosya uzantılı

Son düzenleme:
Çözüm
Selamlar arkadaşlar , bilişimden aldığım için dosyalar açılmıyor ve bilişim açık pack vermedi. Ücretli satıyor. Açık packli files buldum ve onun üzerinden düzenlemelere başladım. Teşekkürler
nerden indirdin bunu içinde hiç bişey yok gibi

Locale klasörünü pack içinden bulacaksın yanlış anlamadıysam FTP üzerinden bakmışsın

Locale klasörünü pack içinden bulacaksın yanlış anlamadıysam FTP üzerinden bakmışsın
kanıt.png

Bunu açmanın bir yolu var mı ? 2 gündür denemediğim şey kalmadı :/

Localetr dosyan parklarının içinde olur server item proton ile pack item proton uyumsuz okuduğumdan anladığım kadarı ile.

Fox_fs ile kilitlenmiş gibi gözüküyor sunucuyu aldığınız firmadan açık locale.tr packıni isteyin ayriyeten foxfs te isteyin ayarları ayarlayıp tekrar kapatmak için

Selamlar arkadaşlar , bilişimden aldığım için dosyalar açılmıyor ve bilişim açık pack vermedi. Ücretli satıyor. Açık packli files buldum ve onun üzerinden düzenlemelere başladım. Teşekkürler

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri