İlginç Paradoksum

murobbs

Üye
Üye
Siz ve tüm insanlar zamanı 3 bölüme ayırırlar GEÇMİŞ------>Şimdi----->GELCEK bu paradoksuma göre şimdi hiç olmamıştır. Peki neden? Sorusuna cevap şunu diyebilirim örnek olarak "şimdiki saat" tabirine bakalım bu saati şimdi yaşıyoruz ancak bu saat sadece şu anla ibaret değil geçmiş ve gelecek de barındıyor ve ya bu örnek çok belirgin oldu saniyeye ya da milisaniyeye bakarsak o saniye de MS`de olduğmuz vakitin bile o MS`nin geçmişi ve geleceği vardır ve zaman kavramı sonsuz bölünebilir tıpkı Zenon Paradoksu gibi.Ancak yaşadığmız şimdiyi düşünürken bile o şimdniz şu anda geçmişiniz şimdi bitti şimdi çok şimdi ışıktan bile hızlıdır.
Yani "şimdi" tabiri teknik olarak var ancak şimdinin bir ölçüsü yok kalıbı yok tek bildiğim GEÇMİŞ ve GELECEK.

Hocam keşke eski Helenistik dönemde İyonya'da Filan yaşasaydın çok daha faydalı olurdun insanlara. Aslında İslam dininde buna tefekkür denir. Bir olayın üzerine düşünmek olarak anlatılabilir kısaca

Bu tarz meseleleri düşündükçe acaba deli miyim ben diye kendimi sorguluyordum. Demek düşünen sadece ben değilim. :)

Geri