Çözüldü İlginç bir sorun karakter penceresi kapanmıyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

i3nuke

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam,

Karakter penceresi ışınlandıktan sonra hala acık oluyor ve buda üst üste pencere açilmasina ısınlanmadan önce acilan pencerenin işlevsiz kalmasına rağmen gözükmesine ve syserr'a neden oluyor. Ben sebebini buldum fakat çözemedim. Şöyle de bir durum var mesela ışınlanma yüzüğü ile değil de /go c gibi GM komutu ile ısınlanınca bu problem yaşanmıyor.

self.InfoBtn= ui.MakeButton(self.MainBoard, 185, 9, "", "d:/ymir work/ui/pattern/", "q_mark_01.tga", "q_mark_02.tga", "q_mark_01.tga")
self.InfoBtn.SetEvent(ui.__mem_func__(self.OpenInfoBtn))

Bu butonu
self.MainBoard = self.GetChild("board")
bununla ilişkilendiriyorum sorunsuz calisiyor yani butona tıklayınca istediğim gui aciliyor fakat dediğim gibi pencereler kapanmıyor başka hiç bir yerde değişiklik yapmıyorum syserr'a bakınca bütün fonksiyonların hide syserrlarını veriyor. Şöyleki acaba actırdıgım guide mi sorun var diye düşünüp mainboard ile paylaşılan official bonus görüntülemeyi ekledim. Ondada aynı şekilde bu sorun hakkında yardımcı olabilecek var mı? yani sorun mainboard gibi gözüküyor ama neden sadece bende birebir aynı kodları kullanan başka serverda sorun yok.

O sistemin eksik kodları vardı. Aylar önce bende benzer sorunu yaşamıştım. tr rootları ile karşılaştırma yapıp o şekilde çözebilmiştim ama kodu unuttum. Bulabilirsem bu konuya eklerim.

O sistemin eksik kodları vardı. Aylar önce bende benzer sorunu yaşamıştım. tr rootları ile karşılaştırma yapıp o şekilde çözebilmiştim ama kodu unuttum. Bulabilirsem bu konuya eklerim.

Onu sadece örnek verdim benim sorunumu en basit şekilde anlatmak gerekirse

self.MainBoard = self.GetChild("board")
kodu ile cagırdıgım herhangi bir parentin içine Settext dahi yazsam karakter penceresi kapanmıyor

siz efsun sisteminde mi yaşadınız sorunu yoksa genel mi? belki dediğiniz gibi öyle olabilir ama dediğim gibi herhangi bir sistem yok ortada sorun tamamen bu parent'i kullanmak

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri