Çözüldü Grid İkarus

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Fatih Sönmez

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selamun aleyküm hayırlı akşamlar girdli ikarus shopa k envanteriden sağ tıkla item ekleeybiliyorum fakat envanterdende sağ tıkladıgımda iteme pazara eklenmesini istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

Çözüm
Mantık şu; __UseItem isminde bi fonksiyon var, bu fonksiyonun default işlevi eşyayı 'kullanmak'. Kontrolden geçiriyorsun, diyorsun ki eğer eşyanın bulunduğu window (mesela envanter, bu bir değişken) açıksa, ve hedef window da açıksa (mesela offlineshop, bu bir fonksiyon doğru ya da yanlış döndürüyor) o zaman return et (yani hiçbir değer döndürme, kendini sonlandır).
Eğer koşul sağlanırsa, taşıma işlemi yapıyor. Değilse eşyayı kullanıyor.
Diğer fonksiyonlardan bahsetmedim, kısaca hedef pencerede boş hücre var mı gibi kontroller uyguluyor.
Kodu incele, gerekli yerleri kopyala-yapıştır, hedefi değiştir.

Son düzenleme:
if app.__ENABLE_NEW_OFFLINESHOP__:
def __AddTooltipSaleMode(self, slot):
if player.IsEquipmentSlot(slot):
return

itemIndex = player.GetItemIndex(slot)
if itemIndex !=0:
item.SelectItem(itemIndex)
if item.IsAntiFlag(item.ANTIFLAG_MYSHOP) or item.IsAntiFlag(item.ANTIFLAG_GIVE):
return

self.tooltipItem.AddRightClickForSale()

uiinventoryde buldum bu kod bloguylamı alakalı

if app.__ENABLE_NEW_OFFLINESHOP__:
def __AddTooltipSaleMode(self, slot):
if player.IsEquipmentSlot(slot):
return

itemIndex = player.GetItemIndex(slot)
if itemIndex !=0:
item.SelectItem(itemIndex)
if item.IsAntiFlag(item.ANTIFLAG_MYSHOP) or item.IsAntiFlag(item.ANTIFLAG_GIVE):
return

self.tooltipItem.AddRightClickForSale()

uiinventoryde buldum bu kod bloguylamı alakalı
Bak 3 kontrolden geçtikten sonra, AddRightClickForSale fonksiyonu çalışıyormuş.
Git o fonksiyona bak bakalım nasıl ekliyormuş shop penceresine.

Son düzenleme:
Gerekli dosya dışında her şeyi atmışsın, thanks xd
uitooltip.py

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bu dosyada depo için yapılmış, önemli yerleri (kolon, satır sayısı, hedef pencere) değiştirip kendi offlineshop'una göre ayarlayabilirsin.
Maalesef tek tek tüm dosyaları inceleyip düzenleyecek vaktim yok. Zor değil, gerçekten.

Mantık şu; __UseItem isminde bi fonksiyon var, bu fonksiyonun default işlevi eşyayı 'kullanmak'. Kontrolden geçiriyorsun, diyorsun ki eğer eşyanın bulunduğu window (mesela envanter, bu bir değişken) açıksa, ve hedef window da açıksa (mesela offlineshop, bu bir fonksiyon doğru ya da yanlış döndürüyor) o zaman return et (yani hiçbir değer döndürme, kendini sonlandır).
Diğer fonksiyonlardan bahsetmedim, kısaca hedef pencerede boş hücre var mı gibi kontroller uyguluyor.

Çözüm
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN UYGULAYACAĞIM.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri