Quaftar

Moderatör
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
:b.m.z2:
Değerli forum üyeleri ve değerli forum ziyaretcileri Merhabalar,
Uzun zamandır Gameforge Client ile araştırma yapmaktayım, bu süre zarfında edindiyim tecrübelerle kendi Client'imi oluşturacağım.
Forumda ara ara versiyon güncellemeleri paylaşmayı düşünüyorum. Visual Studio 2019 ile hazırlanmıştır.
Metin2 Auto Patcher 4.9 Versiyon ve Metin2 Auto Patcher 4.3 Versiyon client çalışmalarımı bıraktım, yeni versiyonlar gelmiyecektir.

:mmt-hakkinda:

Neden yeni Client ?

Güncellemeler ;
  • Gameforge Client tarayıcısı iyileştirilip Google Chrome olarak ayarlancak.
  • Veri taban bağlantısı yapılacak.
  • Bildirim sistemi ayarlancak,
  • Üye ve admin girişi yapılacak.
  • Kayıt sistemi yapılacak.
  • Admin kontrol paneli yapılacak.
  • Log sistemi yapılacak.
  • Dosya kontrol yapılacak
  • Sql kontrol yapılacak.
  • Kimlik, telefon ve email doğrulama yapılacak.
  • Kimlik doğrulama sayesiyle yaş sınırı yapılacak.
  • Anlık güncelleme yapılacak. ( Oyun veya Client )
  • Lisans sistemi yapılacak.
  • Client'e müzik, logo ve haberler sistemi eklenecek.

:mmt-resimler:

wefwesdfsdfsd.PNG
werwerwerw.PNG

ezgif.com-gif-maker.gif

Sound klasörün içine 1.wav dosyası atınız, eğer yüklemezseniz hata alırsınız.:
SoundPlayer simpleSound = new SoundPlayer("Sound\\1.wav");
            simpleSound.Play();
1.PNG
2.PNG
3.PNG
4.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

:mmt-indir:

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Dosya Eklentileri

• Gameforge Client 2.1.0.4.rar
    16,4 KB · Gösterim: 26
  • Gameforge Client 2.1.4.7.rar
    33,2 KB · Gösterim: 30
İyi çalışmalar :)
Öncelikle MaximixeButton'a gerek yok diye düşünüyorum.
Bunun dışında tasarımın şu anki hali hoşuma gitti, ancak butonlar değiştirilebilir. Flat türü bir stil olursa daha iyi görünür bence.
Özelliklere gelecek olursak da, bence gayet işe yarar gibi görünüyor. Müzik açılıp kapanır türden olursa daha iyi olur.

@Yeniceri yorumlarınız için teşekkür ederim. Bir sonraki versiyonda MaximixeButton kaldırılacaktır. Butonlar şuanlık test amaçlı ayarlandı.
Müzik açılıp kapanır türden yapılacaktır, bir sonraki versiyonda. Tekrardan yorumlarınız için teşekkür ederim.

hesap girişlerini bu uygulamadan yapıp şeyde direk ch ve karakter seçsin official gibi yapabilir misin onu

Al bu fontta benden olsun gameforge yazısında bunu kullan

Ek olarak

gameforge-logo.c354.png

Dosya Eklentileri

• damavand-bold_XYUSS.zip
    57,1 KB · Gösterim: 13
Bunun haricinde id ve password metin2exesine argüman olarak iletilebilir.
bende bunu kastetmiştin aslında yani giriş gameforge uygulamasından olucak otomatik yollamicak oraya gameforgeden giriş yapınca direk ch (server(1 clientte çok sw varsa)) ve karakrer ekranı gelicek

Neden olmasın öylede yapılabilir, bu arada @Trashy teşekkür ederim font için çok lazımdı bana.

Client sizce nasıl olmuş arkadaşlar.
@Trashy vermiş olduğu logo eklendi ve ayrıca @Yeniceri dediği gibi flat türü ikon eklendi. Henüz grafik tasarımıyla uğraşmaktayım, kodlamaya başladığım zaman @hasanmacit ve @AhmetTeyfik henüz client ve metin2 arası bağlantı yapmadım ama yapmıyacağım annamına gelmez. :D bir sonraki versiyonlarda ayarlıyacağım.

Son düzenleme:

Client sizce nasıl olmuş arkadaşlar.
@Trashy vermiş olduğu logo eklendi ve ayrıca @Yeniceri dediği gibi flat türü ikon eklendi. Henüz grafik tasarımıyla uğraşmaktayım, kodlamaya başladığım zaman @hasanmacit ve @AhmetTeyfik henüz client ve metin2 arası bağlantı yapmadım ama yapmıyacağım annamına gelmez. :D bir sonraki versiyonlarda ayarlıyacağım.

İlk haline göre daha güzel görünüyor :) Bir de bu formun öncesinde timer kontrollü bir intro formu iyi gider gibi :D
Ellerine sağlık

Oyun isimlerinde bunu kullanabilirsin
Birde güncel tasarıma yönebilirsin animasyon yapılabiliyor ise gameforge logosunun üstüne gelince gameforge yazısı sağa doğru açılabilir. Mouse u ordan çekincede aşağıdaki görsel gibi eski haline gelebilir.

Photoshop ile görsel tasarlama kısmında takıldığın yer olursa yardımcı olabilirim.
1639254804005.png

Dosya Eklentileri

• OpenSans-Semibold.7z
    67,3 KB · Gösterim: 13
@Yeniceri timer kontrolü yaparız sorun yok :D
@Trashy Photoshop ile görsel tasarlamada pek fazla bilgim yok açıkcası ve pc kasıyor. Bahsetmiş olduğunuz animasyonu araştırmam gerekiyor, güncel tasarıma yönelmeye calışıyorum olduğu kadarıyla.

Konuya Gameforge Client 2.1.4.7 versiyon yüklendi.

Arkadaşlar sıfırdan yaptım basit şık bir tasarım oldu yorumlarınızı alayım ...
Duyuru/Etkinlikler/Güncellemer kısmı resım değildir siteye bağlıdır yaptığınız güncellemeri ordan paylaşıp oyuncuları bilgilendirme imkanınız vardır bu hiçbir oyun için değil demo amaçlıdır...
İsteğinize göre logonuz ve ayarlarınız yapılıp oyunuznuza entegre edilir ....
%100 çalışır durumda
Version 0.0.1
Version 1.0.1 Yakında...

kfvsm6.png

Buna Slider eklentiside yapılmıştır .....

kf1PxH.png

Son düzenleme:
Geliştiriyorum Version 2 için destek verirsen sevınırım ....
Oyun isimlerinde bunu kullanabilirsin
Birde güncel tasarıma yönebilirsin animasyon yapılabiliyor ise gameforge logosunun üstüne gelince gameforge yazısı sağa doğru açılabilir. Mouse u ordan çekincede aşağıdaki görsel gibi eski haline gelebilir.

Photoshop ile görsel tasarlama kısmında takıldığın yer olursa yardımcı olabilirim.
8588 eklentisini görüntüle

Dosya Eklentileri

• kfvsm6.png
    kfvsm6.png
    653 KB · Gösterim: 154
@puma takıldığınız yerleri bana özelden yazabilirsiniz. Tabi testek veririm ne demek.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sıfırdan yaptım basit şık bir tasarım oldu yorumlarınızı alayım ...
Duyuru/Etkinlikler/Güncellemer kısmı resım değildir siteye bağlıdır yaptığınız güncellemeri ordan paylaşıp oyuncuları bilgilendirme imkanınız vardır bu hiçbir oyun için değil demo amaçlıdır...
İsteğinize göre logonuz ve ayarlarınız yapılıp oyunuznuza entegre edilir ....
%100 çalışır durumda
Version 0.0.1
Version 1.0.1 Yakında...

kfvsm6.png

Buna Slider eklentiside yapılmıştır .....

kf1PxH.png
Güzel çalışma olmuş, bu tür çalışmalarızı bizimle paylaştınız için şahsım adıma teşekkür ederim. Daha güzel işler çıkarıcanızdan eminim. ;)

Geri