game.py ve interfacemodule ihtiyacımız var

snrby57

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Arkadaşlar Whistle hocamızın eğitim serilerinden item shop ekleme dersine geldim lakin videodaki gibi normal kodlamayı yaptım (uileri tamamladım) ancak sıra pack/root/game.py ve interface module kısmına gelince kala kaldım :) çünkü benim filesımda onlar yok.

Öncelikle bu 2 dosya ve daha niceleri (bilmediklerim vardır) fileslarda genellikle olmayıpta sonradan eklenen şeylermi? Yoksa biz eksik olarakmı aldık ( şahsen geliştirici adayıyım ben anlamam sadece ders yapmak istiyorum)

hata olarak değil ancak bir görüntü bırakıyorum konuyu dikkatle takip etmek isteyenlerde yararlanabilir.

Saygılar

Dosya Eklentileri

• sorun 1.jpg
    sorun 1.jpg
    35,7 KB · Gösterim: 227
Bilgi düzeyinizi bilmiyorum eğer yanlış anlamazsanız şunu söylemek isterim;
game.py pack>root.eix içerisindedir.
root.eix dosyasını pack açıcı bir programla açtığınızda içinde göreceksiniz.

Evet evet o dosya var lakin nasıl açacağımı bilmiyorum bu arada geliştirici olmak istiyorum dolayısıyla öğrenmek isterim

saygılar

EterNexus adlı programla açıp,düzenlemelerinizi yapıp tekrar paketleyebilirsiniz.
Çalışmalarınızda başarılar :)

Usta dediklerini harfiyen yaptım root dosyasına atarken mevcut dosyada hedefe taşı ve değiştir dedim lakin dosya boş :/ acaba nerede hata yaptım?

Dosya Eklentileri

• sorun 2.jpg
    sorun 2.jpg
    94,5 KB · Gösterim: 212
  • sorun 3.jpg
    sorun 3.jpg
    95 KB · Gösterim: 221
Boş olması imkansızdır. root.eix ile root.epk dosyasını EterNexus'un olduğu klasöre atın ve ayıklayın.

.epk yi belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın :)
EterNexus ile pack açacağınız zaman .eix dosyasıyla beraber aynı isimdeki .epk dosyasını da alacaksınız.

Filesinizin lzo key ile eternexunu aynı olması gerekiyor. Çıkarttığınız tüm dosyalar 0 bayt olarak gözüküyorsa doğru çıkmamıştır. Bu arada root.eix ve root.epk boyutlarını söyler misiniz?

Hocam 67. dersimizi işledim lakin oyun içerisinde atadığım tuşta bir fonksiyon vardı resim olarak ekte göstereceğim;

sorun 4 resminde oyunda hızlı ch değiştir var
sorun 5 resminde ise F12 de olan hızlı ch değiştirin açıklamasını değiştirip item shopa uyumlu hale getirdim lakin oyundan çıktım ve girdim F12 ye basınca eski özellik geri geliyor

bunun dışında konuya game.py,interfacemodule.py,itemshopwindow.py,uiitemshop.py dosyalarınıda eklemek isterim lakin yasakmı bilmiyorum?

Saygılar

Dosya Eklentileri

• sorun 4.jpg
    sorun 4.jpg
    535,7 KB · Gösterim: 242
  • sorun 5.jpg
    sorun 5.jpg
    424,5 KB · Gösterim: 237
Galiba dosyaları açabilmişsiniz. İlla f tuşlarına atamanıza gerek yok. Kullanılmayan herhangi bir şeye atayın :)

Kod paylaşımı neden yasak olsun. game ve interface vermeniz yeterli. Kod bloguna ekleyebilirsiniz.
Diğer iki dosyayı ezbere biliyorum zaten :D
Asıl yasak olan kodları resim halde paylaşmak :p

Kod içerikli dosyaları yüklemenize gerek yok. Sitemizin kod editörü mevcut zaten. Diğer konulara bakarak sistemin nasıl işlediğini anlayabilirsiniz.
Burada da detaylıca bahsetmişim;

Dosyaları yüklediğiniz site bir süre sonra o dosyaları silecek. :(

İki dosyayıda inceledim interface kısmı doğru ama game kısmında hatalı yer var;
Python:
        onPressKeyDict[app.DIK_F9]    = lambda : self.loncatanitekran()
        onPressKeyDict[app.DIK_F10]    = lambda : self.OpenTicaretLog()
        onPressKeyDict[app.DIK_F11]    = lambda : self.__KitmirTamEkran()
        onPressKeyDict[app.DIK_"]    = lambda : self.interface.ToggleItemShopWindow()

onPressKeyDict[app.DIK_LALT]        = lambda : self.ShowName()
        onPressKeyDict[app.DIK_LCONTROL]    = lambda : self.ShowMouseImage()
        onPressKeyDict[app.DIK_SYSRQ]        = lambda : self.SaveScreen()
        onPressKeyDict[app.DIK_SPACE]        = lambda : self.StartAttack()

Birde değişikliklerin işlenmesi için packınızı tekrardan kapatmanız gerek. Eğer client debug modda ise bu iki dosyayı ana dizine atabilirsiniz.

Hocam öncelikle resimdeki kodda DIK_" Yi Ç yada İ olarak yapabilirmiyiz Türkçe karakter yani misal Çevrimiçi Shop yahut İtem Shop baş harflerine istinaden.

Ayrıca pack kapatmayı ve client debug ve dosyaları ana dizine atmak gibi terimleri bilmiyorum öğrenmek isterim.

Kod:
onPressKeyDict[app.DIK_"]    = lambda : self.interface.ToggleItemShopWindow()

5. Üniteyi baştan izlediniz mi? Çünkü hepsini videolarda açıklamıştım.
Debug mod: Oyun açılırken yanda cmd ekranı ile geliyor. Videolarımda görürsünüz zaten.
Oyunun ana dizini: Dll ve exe dosyalarının olduğu yer. Debug mod kullanıyorsanız game ve interfacemodule’yi buraya atın yoksa rootları yeniden paketleyin

Evet izledim hocam ancak ben direk olarak giriyorum oyuna root.eix ve epk olanlarida paketlemistim dün tekrar deniyim bilgi veririm

Diğer soruyu yanıtlamayı unutmuşum büyük i ve küçük ı türkçe karakter oluyor. Bu tuşun kodda ki karşılığını bulmak gerek

Geri