Çözüldü Game Build Sonunda Boost Uyarısı

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba. Server'ı güncel sürüme yükselttim ancak şu an game build her ne kadar başarılı bir şekilde tamamlansa da, en son şöyle bir uyarı veriyor.

Kod:
Derleniyor -> main.cpp
In file included from ../../../Extern/include/boost/bind.hpp:30,
                 from main.cpp:74:
../../../Extern/include/boost/config/pragma_message.hpp:24:34: note: #pragma message: The practice of declaring the Bind placeholders (_1, _2, ...) in the global namespace is deprecated. Please use <boost/bind/bind.hpp> + using namespace boost::placeholders, or define BOOST_BIND_GLOBAL_PLACEHOLDERS to retain the current behavior.
   24 | # define BOOST_PRAGMA_MESSAGE(x) _Pragma(BOOST_STRINGIZE(message(x)))
      |                                  ^~~~~~~
../../../Extern/include/boost/bind.hpp:36:1: note: in expansion of macro 'BOOST_PRAGMA_MESSAGE'
   36 | BOOST_PRAGMA_MESSAGE(
      | ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Game olusturuluyor -> ../game_r41138

İnternette çözümünü bulamadım, fakat yazılanlara göre bu uyarı şu an sorun teşkil etmese de, sonraki güncellemelerde sorun yaratabilirmiş. Bu yüzden riske atmamak için şimdiden çözmek istiyorum. main.cpp dosyasına #include <boost/bind/bind.hpp> ekledim ancak sonuç aynı. Bilgisi olan var mı acaba?

Çözüm
Sorunu çözdüm, main.cpp de #include listesinde diğer boost tanımlamalarının üstüne;

Kod:
#define BOOST_BIND_NO_PLACEHOLDERS

ekleyince uyarı gözden kayboldu ve build yine başarıyla tamamlandı :)
Sorunu çözdüm, main.cpp de #include listesinde diğer boost tanımlamalarının üstüne;

Kod:
#define BOOST_BIND_NO_PLACEHOLDERS

ekleyince uyarı gözden kayboldu ve build yine başarıyla tamamlandı :)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri