Çözüldü Freebsd local sunucu swap_pager_getswapspace: failed.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Toranaga

Efendi Toranaga
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba.
Local sunucumda 4 ch açmak istediğimde bu hatayla karşılaşıyorum.
Sunucuya verdiğim özellikler:
4 core işlemci
12gb ram
Neden bu hatayı alıyorum?

Çözüm
Swap alanı 512mb ve çok düşük. Freebsd kurarken 2gb altını kabul etmiyor nasıl kurabildin 512 alan vererek merak ettim doğrusu. Swap alanının minimum 2gb olması gerekiyor. Sonradan swap alanı ayarlanabiliyormu bilmiyorum araştırman gerekiyor.
Swap dediğimiz vdi dosyasına verdiğimiz alan mı? Eğer o ise 10gb verdim.

Swap dediğimiz vdi dosyasına verdiğimiz alan mı? Eğer o ise 10gb verdim.
Hayır o değil. Kurulum yaparken Swap alan ayarlama kısmı var eğer bir ayar yapmadıysanız 2 GB varsayılandır. O uyarı geldiğinde sunucuya top komutunu girip ekran görüntüsünü atsana.

Ek Açıklama.png

Swap alanı 512mb ve çok düşük. Freebsd kurarken 2gb altını kabul etmiyor nasıl kurabildin 512 alan vererek merak ettim doğrusu. Swap alanının minimum 2gb olması gerekiyor. Sonradan swap alanı ayarlanabiliyormu bilmiyorum araştırman gerekiyor.

Çözüm
Vallahi bunu nereden belirliyoruz o adımı görmedim bile. Düz kurdum :)

ben ufs olarak kurduğum için o adımı görmemiş olabilirim. Hemen konunuzu inceleyerek yeniden kurulum yapacağım.

ben ufs olarak kurduğum için o adımı görmemiş olabilirim. Hemen konunuzu inceleyerek yeniden kurulum yapacağım.
Asıl ufs kurulumda görüyorsunuz çünkü ufs kurulumda disk bölümlerini silip ayarladıktan sonra kuruluyor. Sanırım sen direk enter enter diyip geçtin. :)

Sanırım ilk kurulumda verilen ram ile ilgili. İlk kurulumu eski laptopumda yaptım o yüzden az ram vermiştim. Sıfırdan kurulum yaptım hiç bir şeyi değiştirmeden swap alanı 3gb oldu.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri