Yardım FreeBSD Devil kurulumu yapırken hata veriyor

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Eddie Redmayne

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba

Kod:
https://www.mmotutkunlari.com/konu/metin2-sifirdan-altyapi-server-files-hazirlama-rehberi.7141/

bu konudaki işlemleri uyguluyordum en son freebsd 12.1 üzerinden source extern güncellemelerini yaparken devil kurulumunda şöyle bir error alıyorum.

1601474032599.png

Not: Ben freebsd 11.3 üzerinde kurulum yapıyorum ve gdb kurulumunu son sürüm yapmama rağmen hala 6.1.1 sürümü gösteriyor ve güncellemek istediğimde de zaten en güncel sürümde olduğunu söylüyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
İşleme başlamadan önce portsları güncellediniz mi?
Birde sunucuya az disk verdiyseniz disk dolu olduğu için devam etmiyor olabilir. Devil derlenirken çook fazla alan gerekli.
Freebsd 11'de düzgün çalışır mı bilmiyorum ama videoda benim derlediğim dosyaları
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
buradan indirebilirsiniz.
Birde sunucuya az disk verdiyseniz disk dolu olduğu için devam etmiyor olabilir. Devil derlenirken çook fazla alan gerekli.
Freebsd 11'de düzgün çalışır mı bilmiyorum ama videoda benim derlediğim dosyaları

Çözüm

11.3'te 20gb alan vermeme rağmen gdb 6.1.1'de kaldı ama 12.1 deneyince gdb güncellendi büyük ihtimalle devil de derlenicektir. Cevap için teşekkür ederim.

Geri