Çözüldü FreeBSD 13.0 MySQL 8.0 Sorunu OSF v5.0.3.5

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

maxbro

[GM]MaxBro
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar, başka forumda paylaşılmış olan OSF v5.0.3.5 server filesi incelemek için indirdim. Konuya dahil edilmiş FreeBSD hazır .vdi dosyası ile localde çalışıyor fakat ben test sunucumda çalıştırmak istedim. Test sunucusunda FreeBSD 13.0 sürümü yüklü. Mysql 8.0 sürümünü yüklediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum, mysql55-56-57 sorunsuz çalışıyor fakat 8.0 bir türlü başlamıyor. Sorunlu dosyayı hazır .vdi içinden alıp sunucuya yüklemeyi düşündüm fakat ilgili dosya ne siliniyor ne de yenisiyle değiştiriliyor. Mysql başlatılamıyor haliyle start verilemiyor filese. Hatayı aşağıya yazıyorum.

.err dosyasındaki hata satırı:
ld-elf.so.1: /lib/libc.so.7: version FBSD_1.7 required by /usr/local/libexec/mysqld not found

Yanılıyor Olabilirim ama FRBSD 13.0 da MysQL8.0 Desteği kalkmıştı. Portlardan yükleyip deneyin muhtamelen bu sebepten çalışmıyordur. Yüklemeyecekseniz de MmoTutkunları Alt Yapı Files için hazırlanmış FRBSD indirin orada mysql8.0 Sürümü yüklü zaten gerekli paketleri kurdunuzmu bir sorun yaşamazssınız.

Localde çalışıyor zaten ben test sunucuma yüklemek istemiştim. Yabancı forumlarda baktım 13.1 sürümüne güncellenince sorun gideriliyormus sanırım.

Sorun BSD sürümünün 13.1'e güncellenmesiyle çözülmüştür.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri