Çözüldü FreeBSD 13.0 32bit Üzerinde DevIL derlerken aldığım hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaptan Yosun

Discord: kaptanyosun
Site yetkilisi
Acemi Moderatör
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar FreeBSD 13 üzerinde DevIL build etmeye çalışıyorum ancak bu hatayı alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Screenshot_1.png

Bu videodaki gerekli adımları yaptınız mı?

Bu videodaki gerekli adımları yaptınız mı?

Evet hocam bu videyu takip ediyorum zaten. Belki ben yanlış yapmışımdır diye en baştan FreeBSD bile kurup yeniden adımları takip ettim ancak yine birebir aynı hatayı aldım. Buildin büyük bir bölümü başarıyla tamamlanıyor ancak sonlara doğru bu hata geliyor. Internette işlemin thread sayısını düşürmek işe yarayabilir yazılmış ancak biz thread için bir argüman girmedik zaten. make install clean yazdık sadece

Evet hocam bu videyu takip ediyorum zaten. Belki ben yanlış yapmışımdır diye en baştan FreeBSD bile kurup yeniden adımları takip ettim ancak yine birebir aynı hatayı aldım. Buildin büyük bir bölümü başarıyla tamamlanıyor ancak sonlara doğru bu hata geliyor. Internette işlemin thread sayısını düşürmek işe yarayabilir yazılmış ancak biz thread için bir argüman girmedik zaten. make install clean yazdık sadece
Bende 13.0 üzerinde kurulum yaptım bir problem yaşamamıştım istersen hazır buildli dosyaları ekliyorum. Kullanacaksan ve içerisinde eksik birşey görürsen ekleyebilirim.

Dosya Eklentileri

• Yeni klasör (2).zip
    1,2 MB · Gösterim: 4
Bende 13.0 üzerinde kurulum yaptım bir problem yaşamamıştım istersen hazır buildli dosyaları ekliyorum. Kullanacaksan ve içerisinde eksik birşey görürsen ekleyebilirim.
Hocam bakıyorum teşekkür ederim. Keşke kendim yapabilseydim ama belki de sorun bende değil paketlerdedir

cmake'yi bulamıyor.
pkg install cmake ile kurulumu yapınız ve daha sonra tekrardan devili derleyebilirsiniz.

Arkadaşlar sorun jasper'deymiş. cmake yükleyince hata başka bir hataya dönüşüyor. pkg install jasper sorunu çözdü. Hepinize ilginiz için teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri