Çözüldü Foxfs pack kilitleme sistemi build ederken hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Toranaga

Efendi Toranaga
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba.
Foxfs pack kilitleme sistemini kurdum. Libleri ve header dosyasını attım ancak build ederken şöyle bir sorun çıkıyor.
Kod:
Severity    Code    Description    Project    File    Line    Suppression State
Error    LNK2038    mismatch detected for '_MSC_VER': value '1800' doesn't match value '1900' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FileSystem.obj)    1   
Error    LNK2038    mismatch detected for '_MSC_VER': value '1800' doesn't match value '1900' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FoxFS.obj)    1   
Error    LNK2038    mismatch detected for '_MSC_VER': value '1800' doesn't match value '1900' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol "char const * __cdecl std::_Winerror_map(int)" (?_Winerror_map@std@@YAPBDH@Z)    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FoxFS.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol "char const * __cdecl std::_Winerror_map(int)" (?_Winerror_map@std@@YAPBDH@Z)    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FileSystem.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol "char const * __cdecl std::_Winerror_map(int)" (?_Winerror_map@std@@YAPBDH@Z)    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol "public: bool __thiscall type_info::operator!=(class type_info const &)const " (??9type_info@@QBE_NABV0@@Z)    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol "public: char const * __thiscall type_info::name(struct __type_info_node *)const " (?name@type_info@@QBEPBDPAU__type_info_node@@@Z)    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol "public: virtual void __thiscall CryptoPP::StreamTransformation::ProcessLastBlock(unsigned char *,unsigned char const *,unsigned int)" (?ProcessLastBlock@StreamTransformation@CryptoPP@@UAEXPAEPBEI@Z)    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol "bool (__cdecl* CryptoPP::g_pAssignIntToInteger)(class type_info const &,void *,void const *)" (?g_pAssignIntToInteger@CryptoPP@@3P6A_NABVtype_info@@PAXPBX@ZA)    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1   
Error    LNK1120    5 unresolved externals    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\binary\Metin2Distribute.exe    1

Çözüm
Clientimde cryptoop 8.2.0 kullanıyorum. Önce cryptoop 8.2.0 build ettim foxfs için kullandım RuntimeLibrary sorununu çözdüm. boost sürümü client ile aynı. foxfsyi vs2019 ile build ettim. Birkaç sorun çözüldü ancak hala build alamıyorum. Bu arada bütün libleri ve client release için derledim. Şimdi de şu sorunlarla uğraşıyorum:
Kod:
Error    LNK2001    unresolved external symbol __imp__GetAdaptersInfo@8    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FileSystem.obj)    1 
Error    LNK1120    1 unresolved externals    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\binary\Metin2Release.exe    1
Bağlayıcı listesine...
Demin benimde aklıma geldi büyük ihtimalle 2013 ile derlenmiş libler.
Sadece versiyon farklılığı olsaydı verdiği hata bir başka oluyordu. Hatta eğer Türkçe ise, direkt yazıyordu farklı bir sürümde derlendi, tekrar derleyin falan diye.

Bir bakıma sürüm farklılığı var evet ama asıl sebebi sanırım crytopp ve boost sürümü uyumsuz gibi. Çünkü hata buralara kadar uzanmış. Eğer 2013 de sorunsuz derlenip 2019 da sorun çıkarıyorsa, öncelikle libleri 2019 da derlemeyi deneyin. Eğer yine olmazsa kaynak kodlarını da 2019 a yükseltmeniz gerekebilir.

Sadece versiyon farklılığı olsaydı verdiği hata bir başka oluyordu. Hatta eğer Türkçe ise, direkt yazıyordu farklı bir sürümde derlendi, tekrar derleyin falan diye.

Bir bakıma sürüm farklılığı var evet ama asıl sebebi sanırım crytopp ve boost sürümü uyumsuz gibi. Çünkü hata buralara kadar uzanmış. Eğer 2013 de sorunsuz derlenip 2019 da sorun çıkarıyorsa, öncelikle libleri 2019 da derlemeyi deneyin. Eğer yine olmazsa kaynak kodlarını da 2019 a yükseltmeniz gerekebilir.
Ben src yi zaten 2019 ile derliyorum extern leri güncelleştirmiştim. Şimdi foxfs yi güncel externlerle vs2019 ile derlemeyi deneyeceğim.

Ben src yi zaten 2019 ile derliyorum extern leri güncelleştirmiştim. Şimdi foxfs yi güncel externlerle vs2019 ile derlemeyi deneyeceğim.
Benim bahsettiğim de zaten oyuna ait kaynak kodları değil, foxfs nin kendi kaynak kodlarini kastettim :)

senin dediğin hata daha başka bişey bu hata direk vs farkı için lib uyuşmazlığı farklı bir konu

senin dediğin hata daha başka bişey bu hata direk vs farkı için lib uyuşmazlığı farklı bir konu
Bilemiyorum elbette birden çok sebebi olabilir ama unresolved external symbol hatası, yani çözümlenemeyen dış sembol hatası genellikle ihtiyaç duyulan lib dosyasının veya bir kütüphanenin bulunamadığını işaret eder. Ve işin ucu hatada göründüğü kadarıyla cryptopp'a kadar uzamış. O yüzden ilk aklıma ilgili kaynak kodlarının 2019 ile uyuşmadığı geldi.

Foxfs nin gerek duyduğu 3 adet kütüphaneyi (lz4.lib, xxhash.lib, FoxFS.lib) vs2019 ile derledim. Ancak clienti build ederken bu seferde böyle bir hata meydana geldi.
Kod:
Error    LNK2001    unresolved external symbol __except_handler4_common    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\msvcrt.lib(chandler4gs.obj)    1   
Error    LNK2038    mismatch detected for 'RuntimeLibrary': value 'MD_DynamicRelease' doesn't match value 'MT_StaticRelease' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FoxFS.obj)    1   
Error    LNK2038    mismatch detected for 'RuntimeLibrary': value 'MD_DynamicRelease' doesn't match value 'MT_StaticRelease' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FileSystem.obj)    1   
Error    LNK2038    mismatch detected for 'RuntimeLibrary': value 'MD_DynamicRelease' doesn't match value 'MT_StaticRelease' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1   
Error    LNK2001    unresolved external symbol __imp__GetAdaptersInfo@8    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FileSystem.obj)    1   
Error    LNK1120    2 unresolved externals    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\binary\Metin2Distribute.exe    1

Foxfs nin gerek duyduğu 3 adet kütüphaneyi (lz4.lib, xxhash.lib, FoxFS.lib) vs2019 ile derledim. Ancak clienti build ederken bu seferde böyle bir hata meydana geldi.
Kod:
Error    LNK2001    unresolved external symbol __except_handler4_common    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\msvcrt.lib(chandler4gs.obj)    1  
Error    LNK2038    mismatch detected for 'RuntimeLibrary': value 'MD_DynamicRelease' doesn't match value 'MT_StaticRelease' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FoxFS.obj)    1  
Error    LNK2038    mismatch detected for 'RuntimeLibrary': value 'MD_DynamicRelease' doesn't match value 'MT_StaticRelease' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(FileSystem.obj)    1  
Error    LNK2038    mismatch detected for 'RuntimeLibrary': value 'MD_DynamicRelease' doesn't match value 'MT_StaticRelease' in AccountConnector.obj    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\vs_files\UserInterface\FoxFS.lib(Archive.obj)    1  
Error    LNK1120    2 unresolved externals    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\binary\Metin2Distribute.exe    1
Lib dosyalarını hangi modda derlediyseniz (Release,Debug) sonrasinda yaptığınız derlemeyi de aynı modda derlemeyi deneyin.

Release ile de Debug ile derledim ancak yine de bir sonuç alamadım.

Clientimde cryptoop 8.2.0 kullanıyorum. Önce cryptoop 8.2.0 build ettim foxfs için kullandım RuntimeLibrary sorununu çözdüm. boost sürümü client ile aynı. foxfsyi vs2019 ile build ettim. Birkaç sorun çözüldü ancak hala build alamıyorum. Bu arada bütün libleri ve client release için derledim. Şimdi de şu sorunlarla uğraşıyorum:
Kod:
Error    LNK1120    1 unresolved externals    UserInterface    D:\WORK\FILES\Client-source\binary\Metin2Release.exe    1

Kod:
Bağlayıcı listesine Iphlpapi.lib bunu dahil etmeyi dener misin?

Çözüm
Sorunun çözülmesine sevindim, iyi çalışmalar :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri