WILDGUARD

Gerçekleri Paylaşmaya Ne Dersin?
Grafiker
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba mmotutkunlari.com üyeleri,

fixwin-10_1_600x436.jpg

:mmt-hakkinda:

FixWin 10 programı, Windows 10 işletim sistemlerinde ortaya çıkan ve kullanıcıların ortadan kaldırmakta zorlandıkları kronik problemlerin üstesinden gelebilmeleri için hazırlanmış ücretsiz bir Windows tamir uygulaması olarak karşımıza çıktı. Hangi problemin ne zaman ortaya çıkacağı belli olmadığı için bilgisayarınızda hazır olarak tutmanız ise faydanıza olacaktır.

Uygulamaların hata vermesi, OneDrive'ın çok kota tüketmesi, WiFi sorunları, başlangıç menüsü sorunları gibi pek çok kronik sorunun üstesinden gelebilen program, böylelikle sizi kayıt defteri ya da ayarlar arasında dolanmaktan kurtararak bu sorunların üstesinden kendi kendine geliyor. Tek yapmanız gereken ise kullanımı kolay ara yüzünden “Fix!” butonuna basmak.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Son düzenleme:
Bu tip programları hiç önermem. Kaldı ki bir problem olur diye bilgisayarda tutmayı hiç önermem. Bu tip sorunlar genelde yanlış kullanımdan dolayı kaynaklanır. Windows 10 çıktığı günden bu güne kadar kullanırım hiç sorun yaşamadım Windows 8 içinde aynı şekilde 7’de XP’de. Yani tamamen kullanım ile alakalı. Ayrıca bir sorun yaşanırsa internet üzerinde binlerce çözümler var. Bu tip programlar bir şeyleri düzeltirken başka şeyleride bozuyor. Sistem onarım programları sistem temizlik programları driver güncelleme vs programlarının bir çoğu faydasından çok zararı var.

Bu tip programları hiç önermem. Kaldı ki bir problem olur diye bilgisayarda tutmayı hiç önermem. Bu tip sorunlar genelde yanlış kullanımdan dolayı kaynaklanır. Windows 10 çıktığı günden bu güne kadar kullanırım hiç sorun yaşamadım Windows 8 içinde aynı şekilde 7’de XP’de. Yani tamamen kullanım ile alakalı. Ayrıca bir sorun yaşanırsa internet üzerinde binlerce çözümler var. Bu tip programlar bir şeyleri düzeltirken başka şeyleride bozuyor. Sistem onarım programları sistem temizlik programları driver güncelleme vs programlarının bir çoğu faydasından çok zararı var.

Merhaba @melihalbayrak,

Yorumunuz için teşekkürler, bu tarz programları hiç bir zaman kullanmadım çünkü sorun yaratacak problemler yaşamadım (kullanımdan dolayı) her şeyi manuel olarak kurmayı, temizlemeyi, çözmeyi tercih ediyorum. Bu programın bazen kritik durumlarda işe yaradığını söyleyebilirim. Herkes kullanım konusunda iyi değil öyle bir hatalar görüyorum ki tek çözümü format, onu düzeltiyorsun farklı bir yerden hata çıkıyor ve sürekli bu şekilde devam ediyor. Format atmaya gerek duymadan bu programında erişebildiği durumlarda kesin çözüm diyebilirim, bazı durumlarda programın da etkisi olmuyor. Yorumunuzda bahsettiğiniz "Bu tip programlar bir şeyleri düzeltirken başka şeyleride bozuyor" katılmıyorum sebebi ise bu program orijinali hangi değerdeyse ona çeviriyor, zaten manuel olarak değiştirdiğin bir değeri olması gereken değere çektiği için size "bozuyor" olarak geliyor. Ne olursa olsun kayıt defteri vb. yerlerde değer değişikliği yapılmaması gerekiyor. Yapılan değişiklikler o sorunu çözse de farklı hatalara yol açacaktır ve bunu karşılaşmadan göremeyeceksiniz. Aslında bu hataları biz kullanıcılar meydana getiriyoruz. Temiz kullanımda hata meydana geleceğini düşünmüyorum.

Geri