Çözüldü Failed to load image syserr hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Redix

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Bu syseri niye verir çözüyorum mesela sabahta pet icon 001 için yaptı aynı şeyi çözdüm farklı filesten çekerek ama bunun nedeni sebebi nedir
dosya bozuk mu diyor yoksa başka bi yerden mi kaynaklı çözemedim söylediği png yerinde :D
Kod:
0109 15:48:20605 :: Resource is not a empty image: d:/ymir work/ui/game/biolog_manager/quest_blue_bg.png
0109 15:48:20605 :: sys:1: RuntimeWarning: tp_compare didn't return -1 or -2 for exception
0109 15:48:20606 :: Traceback (most recent call last):

0109 15:48:20609 :: RuntimeError
0109 15:48:20609 :: Failed to load image (filename:d:/ymir work/ui/game/biolog_manager/quest_blue_bg.png)

Çözüm
sorun foxfs farklı packı okumuyor bende farklı bir packten çektirerek çözdüm sorunu ama bu bi çözüm değil geçiştirme tam çözüm foxfs kaldırıcam öyle devam edeceğim daha basit olacak çalışmak
../ScriptLib/Resource.cpp

Açılır

Kod:

m_resManager.RegisterResourceNewFunctionPointer("tga", NewImage);

Altına eklenir
Kod:

m_resManager.RegisterResourceNewFunctionPointer("png", NewImage);

Çözdüğünüz konularda çözümü belirtirseniz iyi olur

sorun foxfs farklı packı okumuyor bende farklı bir packten çektirerek çözdüm sorunu ama bu bi çözüm değil geçiştirme tam çözüm foxfs kaldırıcam öyle devam edeceğim daha basit olacak çalışmak

Çözüm
foxfs ile çalışmak daha kolay bence gui ile ilgili dosyaları etc içerisinde depoluyorsun ve dağınıklıktan kurtuluyorsun sıfırdan metin2 geliştirirken bile kullandığın packte 300mb tasarruf sağlıyor

foxfs ile çalışmak daha kolay bence gui ile ilgili dosyaları etc içerisinde depoluyorsun ve dağınıklıktan kurtuluyorsun sıfırdan metin2 geliştirirken bile kullandığın packte 300mb tasarruf sağlıyor
Sıfırdan geliştirdiğin bir metin2 de zaten dağınıklık olmaz
Etc dediğimiz klasörde orijinalinde gui dosyalarını barındırıyor bunun fox ile bir alakası yok
Sadece fox yaparken dosya sayısı azalıyor, size dosyalarınızı düzenlemek için bahane oluyor bunun veri tasarrufuyla yakından uzaktan alakası yok
Foxa geçerken tasarruf sağlanmaz, pack kilitleme şekli değişir hepsi bu.
Fox öncesi dağınık çalışmışsınızdır, foxa geçerken düzenlemek bahane olmuştur. Buna tasarruf denmez. Aynı işlemi eix epk halinde de yapabiliyorsunuz.

Etc dediğimiz klasörde orijinalinde gui dosyalarını barındırıyor bunun fox ile bir alakası yok
Sadece fox yaparken dosya sayısı azalıyor, size dosyalarınızı düzenlemek için bahane oluyor bunun veri tasarrufuyla yakından uzaktan alakası yok
Fox öncesi dağınık çalışmışsınızdır, foxa geçerken düzenlemek bahane olmuştur. Buna tasarruf denmez. Aynı işlemi eix epk halinde de yapabiliyorsunuz.
vessellam benden önce oyuna update geldiği için şuandada bende bazı dosyaları görmüyor mutabık mıyız yani tüm gui dosyaları etcde değil diye bana böyle hata veriyordu sanırım.
Ama olsun etere geçiyorum zaten şuanda daha @Trashy doğrudur hocam foxfs normalde bende severim ama packte dosyalar eksik diye sorunlar xmlden dolayı foxfs kaldırıp eter kuruyorum şuanda

Tüm dosyaları bir klasöre toplayalım derken bazı packler absürt boyutlara ulaşıyor. Foxfs ile kapanmış toplam clientin rarlanmış hali 4gb olan serverler biliyorum. Siz en ufak bir değişiklik yaptığınızda 500 mb lık dosyayı otopacke güncelleme vermek zorundasınız. Bay bayan kostüm ekleyip 800 mb auto pack güncelleme vermek mi tasarruf ?

aynı dosyalardan birden fazla olduğunu biliyor musun peki :D bu nedenle aynı dosyaları birleştirmiş oluyorsun ve boyuttan tasarruf sağlıyorsun.

Tüm dosyaları bir klasöre toplayalım derken bazı packler absürt boyutlara ulaşıyor. Foxfs ile kapanmış toplam clientin rarlanmış hali 4gb olan serverler biliyorum. Siz en ufak bir değişiklik yaptığınızda 500 mb lık dosyayı otopacke güncelleme vermek zorundasınız. Bay bayan kostüm ekleyip 800 mb auto pack güncelleme vermek mi tasarruf ?
Bunu düzenlemek tamamen sana kalmış sonuç olarak dosyarın daha düzenli oluyor ve birden fazla eklenen içeriklerden kurtulmuş oluyorsun.
1641761097420.png
:disney-is-frozen17:

aynı dosyalardan birden fazla olduğunu biliyor musun peki :D bu nedenle aynı dosyaları birleştirmiş oluyorsun ve boyuttan tasarruf sağlıyorsun.
Peki sen aynı dosyalardan birden çok varsa da direkt silip aynı şekilde packleri tekrar kapatabileceğini biliyor musun ? Yani bunun fox ile bir ilgisi YOK. Silmek isteyip tasarruf sağlayacaksan epk halinden de silersin. Çok basit bir dille anlatıyorum.
Bunu düzenlemek tamamen sana kalmış sonuç olarak dosyarın daha düzenli oluyor ve birden fazla eklenen içeriklerden kurtulmuş oluyorsun.
8897 eklentisini görüntüle:disney-is-frozen17:
Epk halinden ne farkı var ?
metin2_patch_costume.eix/epk yapıp tüm kostümleri oraya atınca da aynı işlevi görmüyor mu ? Görüyor. Söylediklerinin hiç biri "fox tasarruf sağlıyor cümlesini" doğrulamıyor. Aksine dediğim gibi, tüm dosyaları bir klasöre toplayıp absürt boyutlara ulaştırmak en ufak bir değişiklikte saçma boyutlara auto pack güncellemesi vermeyi gerektiyor.Mantıksız.

Kullanın veya kullanmayın bu benim sorunum değil. Ama tasarruf sağlıyor diyip savunmaya geçerseniz orda bir dur derim.

Peki sen aynı dosyalardan birden çok varsa da direkt silip aynı şekilde packleri tekrar kapatabileceğini biliyor musun ? Yani bunun fox ile bir ilgisi YOK. Silmek isteyip tasarruf sağlayacaksan epk halinden de silersin. Çok basit bir dille anlatıyorum.

Epk halinden ne farkı var ?
metin2_patch_costume.eix/epk yapıp tüm kostümleri oraya atınca da aynı işlevi görmüyor mu ? Görüyor. Söylediklerinin hiç biri "fox tasarruf sağlıyor cümlesini" doğrulamıyor. Aksine dediğim gibi, tüm dosyaları bir klasöre toplayıp absürt boyutlara ulaştırmak en ufak bir değişiklikte saçma boyutlara auto pack güncellemesi vermeyi gerektiyor.Mantıksız.

Kullanın veya kullanmayın bu benim sorunum değil. Ama tasarruf sağlıyor diyip savunmaya geçerseniz orda bir dur derim.
Tek tek nasıl bulacaksın aynı dosyaları? bunu eix epk ile de yapabilirsin ben yapamazsın demedim zaten.
Tüm packleri açman ve klasörlere bölmen gerekecek. Foxfs yaparken zaten bu klasörleme işini beraberinde yapmış olacaksın.

1641762804037.png

TDK:
zf. (be'nce) Bana göre, benim düşüncemce:
:disney-is-frozen8:

Tek tek nasıl bulacaksın aynı dosyaları? bunu eix epk ile de yapabilirsin ben yapamazsın demedim zaten.
Tüm packleri açman ve klasörlere bölmen gerekecek. Foxfs yaparken zaten bu klasörleme işini beraberinde yapmış olacaksın.

8899 eklentisini görüntüle

TDK:
zf. (be'nce) Bana göre, benim düşüncemce:
:disney-is-frozen8:
TÜRKÇE KONUŞUYORUM SADECE TÜRKÇE BU KADAR ZOR DEĞİL

Ne demek tek tek nasıl bulacaksın aynı dosyaları ? Sen kendin aynı dosyalardan bir sürü var demedin mi ? Bu dosyaları nasıl buldun sen ? Fox yapman için ne gerekiyor canım arkadaşım ? Epk dosyaları açıyorsun, klasörlere bölüyorsun doğru mu ? Doğru. Burada fazla olan dosyalar anlaşılıyor mu ? Anlaşılıyor ? O halde benim fazla dosyaları silmem için FOXA İHTİYACIM YOK ! Şu 1 olsun

Sen en baştan beri neyi savunuyorsun? Foxun tasarruf sağladığını. Fakat sağlamıyor. Kurduğun cümleler alakasız. Ben sana fox için yapabileceğin her şeyin epk halinde de mümkün olduğunu söylüyorum sen karşıma geçip o dosyaları nasıl bulacaksın diyorsun. Fox yaparken nasıl buluyorsan öyle buluyorsun. Şu 2

Arkasında dayanağı olmadan bir şey sallıyorsan ortaya cevabını alırsın şu 3

Sen bana foxun tasarruf sağladığını söyledin bende bunun baştan aşağı sallama olduğunu söylüyorum ve gayet basit bir türkçeyle söylüyorum.
Bunu hala anlamayıp savunmaya kalkıyorsan mantığın olmadığı bir ortamda benim işim yok. buda 4

Konu sahibi tarafından çözüm işaretlendiği için konu kapatılmıştır. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri