Öneri Efsun botu öneri?

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

melihalbayrak

Geliştirici
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Efsun botu öneriniz ne olur arkadaşlar sani botu denedim fakat aşırı yoruyor sunucuyu. Başka sistemi yormayan stabil bir sistem öneriniz var mı?

Çözüm
Sorunun tam sebebi mysql loglarından kaynaklanıyor. Mysql loglarını açtım log.cpp den test ettim bir item %10 cpu tüketti. Kapattım logları 5 item efsunlarken %0.25 kullanım oluştu. Konu kapatılabilir.
Belki sunucu taraflı olmayan botları deneyebilirsiniz

İsimleri aklımda değil bu yüzden resim olarak ekleyeceğim.

4D9EFF5B-C02B-479F-AE5E-B839280A41AC.jpeg

9D2E8BD4-C6D7-4D63-A9D3-B6706C23B554.jpeg

Bu iki efsun botu çok kullanılıyordu. Hemen hemen her fileste ekli olurdu.

Aslında efsun botlarının çalışma prensibi çok basit. Belki bir tane kodlamayı deneyebilirsiniz.

Server taraflı eklenen botta ekletebılırsın resimdeki gibi

server taraflı bot.PNG

Bunu ekledim ama çok fena işlemci kulanımı yapıyor sunucuya. Bende bunu istiyorum fakat o işlemci kullanımı işini çözemedim bir karakter bir iteme efsun atarken %10 işlemci kullanmaya başlıyor sunucudan.
onu bılmıyorum hiç bakmadım herkes bunu önerdığınden bende eklettım

Sağ üst kısımda IDLE yazan kısım genel işlemcini boş kullanım değeri onun ne kadar düştüğünü söylemen daha iyi olur.

5 efsun attım 92 89 88 düşüyor çıkıyor
Tamam sende de aynı yüksek kullanım var ya makineye verilen işlemci miktarından kaynaklı ya da sistem çok işlemci tüketiyor bazı kişilerde %1 2 gibi bir kullanım oluşuturduğu söyledi.

Konu kapatılabilir. Yüksek CPU kullanım sorununu çözdüğüm için saniinin efsun botunu kullanıyorum.

Bu konuya katılıyorum. Büyük ihtimalle memory leak vardı o botta o yüzden oluyordu.
Memory leak var fakat onu sistemi eklerken halletmiştim.
Çözmenize Sevindim. Nasıl Çözdüğünüzü Paylaşırsanız Arayanların Yararına Olmuş Olur.
Çözümü tespit etmedim henüz :) tam manası ile sebebi mysql kaynaklı fakat tam olarak sebebini yarın deneme yanılma ile bulup buradan yazarım.

Sorun aslında bottan kaynaklı değil. Başta bende bottan dolayı olduğunu düşündüm fakat sonrasında herkesin bildiği klasik python olan beşli efsun botunu ekledim onu denedim eğer sistem sorunlu ise bu klasik bot sorunsuz cpu şişirmeden çalışması gerekiyordu ama öyle olmadı o 10 yıllık yadigar 5 li efsun botu bile 5 item efsunlarken %10 cpu kullanımına sebep oluyordu ve anladım sorun benim kodlamada. Uzun uğraştırıcı bir iş oldu benim için ama çözdüm.

Memory leak var fakat onu sistemi eklerken halletmiştim.

Çözümü tespit etmedim henüz :) tam manası ile sebebi mysql kaynaklı fakat tam olarak sebebini yarın deneme yanılma ile bulup buradan yazarım.

Sorun aslında bottan kaynaklı değil. Başta bende bottan dolayı olduğunu düşündüm fakat sonrasında herkesin bildiği klasik python olan beşli efsun botunu ekledim onu denedim eğer sistem sorunlu ise bu klasik bot sorunsuz cpu şişirmeden çalışması gerekiyordu ama öyle olmadı o 10 yıllık yadigar 5 li efsun botu bile 5 item efsunlarken %10 cpu kullanımına sebep oluyordu ve anladım sorun benim kodlamada. Uzun uğraştırıcı bir iş oldu benim için ama çözdüm.
Çözdüğüne sevindim bazen eklediğimiz kodlar sonradan sıkıntılar çıkarabiliyor. Bu açıklama içinde teşekkür ederim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri