Çözüldü dump proto sorunu zırh görünmüyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

sem575757

Yasaklanmış Üye
Cezalı
ftp içerisinde txt name proto var bunlar yardımı ile item proto dosyasını oluşturup locale tr ye attım txt leride ftb ye attım.
simdi eklediğim zırh oyunda gözükmüyor msm ve item proto arasında bi sıkıntı yok baglantı kodlarınıda düzgün yaptım. sorun nedir acaba yardımcı olabilecek var mı ? ve nacivat mysql de player item proto tablosunda eklediklerim gözükmüyor..
ACABA BAGLANTI NOKTASINA 170100 GİBİ Bİ RAKAM YAZDIM ONDAN OLABİLİR Mİ MODEL BAGLANTISINAUZUN MU OLDU Kİ
sys

Kod:
1203 07:35:14616 :: CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR
1203 07:35:26543 :: Unknown Server Command RefreshDragonCoin 0 | RefreshDragonCoin
1203 07:35:26543 :: Unknown Server Command RefreshDragonMark 0 | RefreshDragonMark
1203 07:36:26320 :: Traceback (most recent call last):

1203 07:36:26320 :: File "uiCharacter.py", line 2000, in OnUpdate

1203 07:36:26321 :: File "ui.py", line 160, in __call__

1203 07:36:26321 :: File "ui.py", line 142, in __call__

1203 07:36:26321 :: File "uiCharacter.py", line 931, in Refreshing

1203 07:36:26321 :: File "ui.py", line 6473, in GetChild

1203 07:36:26321 :: KeyError
1203 07:36:26321 :: :
1203 07:36:26321 :: 'PercentExp'
1203 07:36:26321 ::
BUDA DB SYSER
SYSERR: Dec 3 08:34:33 :: pid_init:
Start of pid: 922

SYSERR: Dec 3 08:34:33 :: Start: TABLE_POSTFIX not configured use default
SYSERR: Dec 3 08:34:38 :: Load: DirectQuery failed(SELECT IP_FROM, IP_TO, COUNTRY_NAME FROM iptocountry)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Belirttiğin syserrin bu sorunla bir alakası yok. Olası ihtimaller;
-Gr2 yolu ve tanımlaması yanlış olabilir.
-Çok yüksek bir vnum veya value3 değeri vermiş olabilirsin.
-Ya da kullandığın granny sürümü gr2 sürümünden düşüktür.
root içerisindeki .msm dosyalarına eklemeleri yaptınız mı?

Ayrıca aldığınız Syserr farklı bir sorundan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Kod:
Load: DirectQuery failed(SELECT IP_FROM, IP_TO, COUNTRY_NAME FROM iptocountry)
Bu hata için ise account veritabanında şu sorguyu çalıştırın;
SQL:
DROP TABLE IF EXISTS `iptocountry`;
CREATE TABLE `iptocountry` (
    `IP_FROM` varchar(16) DEFAULT NULL,
    `IP_TO` varchar(16) DEFAULT NULL,
    `COUNTRY_NAME` varchar(56) DEFAULT NULL,
    UNIQUE KEY `ipcountry_uniq` (`IP_FROM`, `IP_TO`, `COUNTRY_NAME`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

Bağlantı noktası dediğiniz şey nedir bilmem ama bu videomu izlemenizde fayda var.

Belirttiğin syserrin bu sorunla bir alakası yok. Olası ihtimaller;
-Gr2 yolu ve tanımlaması yanlış olabilir.
-Çok yüksek bir vnum veya value3 değeri vermiş olabilirsin.
-Ya da kullandığın granny sürümü gr2 sürümünden düşüktür.

Çözüm
+Öncelikle hepinize tek tek tşk ederim.
+root içerisindeki .msm dosyalarına eklemeleri yaptınız mı? tabikizrh hakkındak bütn düzeltmeleiyaptm pc"model ve dds" p2"model ve dds" icon"icon tga" root "mms" locale tr "item poto item lis" de.. farklı sorunlar içinde deniyeceğim daha onlara giremedim. genede tşk ederim. @Whistle
+baglantı noktası diye bahsettiğim sey value 3 mms ile arasında bag noktası yani.
birçok zırh ekledim çok farklı sorunlar ve çözümler gördüm. zırhı eklerken bi hataya rastlamadım. tekrar tekrar dikkat ederek ekledim. sonuç aynı farklı filese aynı şekilde yapıldıgımda görüntü sorunsuz olarak alıyorum. videoaları zaten baya önceden izledim yaptıgın işlerde başarılarının devamını dilerim. severek takip ettiğin birisin belitmek istedim @Mavi Ruh
+gr2 yolunda herhangi bi sorun yok normal packlarında pc pc2 de mms de zaten yol belli ama kontrol ettim örnegin SpecialPath "d:/ymir work/pc/assassin/" bi sorun yok. Vnum valeu degeri 170100 bunuda düşündüm denedim 1710 gibi yaptım ama faydası olmadı. kullandığın granny sürümü gr2 sürümünden düşüktür. bu olabilir kontrol edeceğim öyle olunca olmuyor muki ??? @Kaiser
+harika 3 lü zamanında farklı hesaplar ile az sorunumu çözmediniz fırsat bulmuşken tşk ederim hepinize. @Kaiser dediğinide kontrol ettim model 2.4.0.7 benim files granyy sürümü 2.9.12
bilemiyorum çözümü nasıl bulucam farklı bi zırh ekleyip deniyeceğim filese.. böylelikle sorun fileste mi yoksa modelde mi anlayacagım. ama farklı fileste çalışıyor. galip bi durum

+Öncelikle hepinize tek tek tşk ederim.
+root içerisindeki .msm dosyalarına eklemeleri yaptınız mı? tabikizrh hakkındak bütn düzeltmeleiyaptm pc"model ve dds" p2"model ve dds" icon"icon tga" root "mms" locale tr "item poto item lis" de.. farklı sorunlar içinde deniyeceğim daha onlara giremedim. genede tşk ederim. @Whistle
+baglantı noktası diye bahsettiğim sey value 3 mms ile arasında bag noktası yani.
birçok zırh ekledim çok farklı sorunlar ve çözümler gördüm. zırhı eklerken bi hataya rastlamadım. tekrar tekrar dikkat ederek ekledim. sonuç aynı farklı filese aynı şekilde yapıldıgımda görüntü sorunsuz olarak alıyorum. videoaları zaten baya önceden izledim yaptıgın işlerde başarılarının devamını dilerim. severek takip ettiğin birisin belitmek istedim @Mavi Ruh
+gr2 yolunda herhangi bi sorun yok normal packlarında pc pc2 de mms de zaten yol belli ama kontrol ettim örnegin SpecialPath "d:/ymir work/pc/assassin/" bi sorun yok. Vnum valeu degeri 170100 bunuda düşündüm denedim 1710 gibi yaptım ama faydası olmadı. kullandığın granny sürümü gr2 sürümünden düşüktür. bu olabilir kontrol edeceğim öyle olunca olmuyor muki ??? @Kaiser
+harika 3 lü zamanında farklı hesaplar ile az sorunumu çözmediniz fırsat bulmuşken tşk ederim hepinize. @Kaiser dediğinide kontrol ettim model 2.4.0.7 benim files granyy sürümü 2.9.12
bilemiyorum çözümü nasıl bulucam farklı bi zırh ekleyip deniyeceğim filese.. böylelikle sorun fileste mi yoksa modelde mi anlayacagım. ama farklı fileste çalışıyor. galip bi durum
Dc varsa bırak ulaşayım hallederiz ya

Dc varsa bırak ulaşayım hallederiz ya
dc kullanmıyorum da özelden numara atıp wp den ulaşım yapabiliriz yada özelden anydesk numara yardımı ile bağlanıp çözümü beraber arayabiliriz. suan da elf ve lycan karakterinde bi deneme içerisindeyim onu tamamlayım çözeyim ben özelden ulaşırım. elf karakteri skil başınca lycana dönüştürücem ve lycan skilleri kullanmasını saglıycam sadece 10 dk filan elf ile lycanı birleştirme gibi bi çalışmam var.. yazılımcıyım fakatoyun geliştirme farklı bi olay gibi geliyor. en kısa sürede dönerim sende musait olursan sorunu beraber çözüp burdada açıklığa kavuştururz. hemde elf ve lycan karakterim hakkındaki fikirlerini alırım. çözemesek bile. bence bu proje gerçekleşirse kervan sisteminden daha fazla aranır. Sizcede lycan ve elf karakteri birleşse tek ruh olsa ve lycan karakteri ortadan kaldırılsa elf skil olarak lycan a dönüşüp onun skillerini kullanabilse harika olup tutulmaz mı sizce kime anlatsam hayal diyor ama buruya bir dip not olsun birgün gerçekleşecek. az kaldı

dc kullanmıyorum da özelden numara atıp wp den ulaşım yapabiliriz yada özelden anydesk numara yardımı ile bağlanıp çözümü beraber arayabiliriz. suan da elf ve lycan karakterinde bi deneme içerisindeyim onu tamamlayım çözeyim ben özelden ulaşırım. elf karakteri skil başınca lycana dönüştürücem ve lycan skilleri kullanmasını saglıycam sadece 10 dk filan elf ile lycanı birleştirme gibi bi çalışmam var.. yazılımcıyım fakatoyun geliştirme farklı bi olay gibi geliyor. en kısa sürede dönerim sende musait olursan sorunu beraber çözüp burdada açıklığa kavuştururz. hemde elf ve lycan karakterim hakkındaki fikirlerini alırım. çözemesek bile. bence bu proje gerçekleşirse kervan sisteminden daha fazla aranır. Sizcede lycan ve elf karakteri birleşse tek ruh olsa ve lycan karakteri ortadan kaldırılsa elf skil olarak lycan a dönüşüp onun skillerini kullanabilse harika olup tutulmaz mı sizce kime anlatsam hayal diyor ama buruya bir dip not olsun birgün gerçekleşecek. az kaldı
memetutkunu.GR2 modelini ekliyorsunuz.
gr2 uzantısının küçük olmasına dikkat ediniz
dds yolu olan bir msm yi kopyalayıp yeniden yol göstererek denermisiniz.

memetutkunu.GR2 modelini ekliyorsunuz.
gr2 uzantısının küçük olmasına dikkat ediniz
dds yolu olan bir msm yi kopyalayıp yeniden yol göstererek denermisiniz.
demek istediğini tam olarak anladıgımdan emin degilim gr2 106 kb basit bi zırh eminim herkesin elinde vardir. yeni bi zırh eklemeyi deniycem ondada bu sorunu yaşamaz isem sadece bı zırhta yaşıyor isem bu sorunu bosveririm gider anlayamadım zaten sorun zırhı ekleyişimde degil sorun başka yerde de allah sonumu hayretsin asıl bi şeye düştü isem bir hata gidiyor arkasına yeni fırlıyor ne suç işledim acaba

Dosya Eklentileri

• b4ef34c1af53102f590b53057fa2b9bd.png
    b4ef34c1af53102f590b53057fa2b9bd.png
    482,6 KB · Gösterim: 55
Son düzenleme:
.GR2 uzantı yazısı büyük harf ise küçük harfler ile değiştir
.GR2-.gr2
demek istediğin bu ise zaten öyle ve konum olarakta model konum olarakta belirtilen SpecialPath "d:/ymir work/pc/assassin/" içerisinde vs şuradan kaynaklanır diye başka bi fikri olan varsa yazsın denerim. çünkü benn bulamadım suanda

Dosya Eklentileri

• 1112.PNG
    1112.PNG
    1,3 KB · Gösterim: 57
Özelden anydesk verebilirsen bakabilirim

demek istediğin bu ise zaten öyle ve konum olarakta model konum olarakta belirtilen SpecialPath "d:/ymir work/pc/assassin/" içerisinde vs
peki gr2 dosyasına öyle mi bazıları büyükharfler ile ortalıkta dolanıyor analamayanlar eklemesin diye şu an format atmak ile meşgul olduğum için yardım edemiyorum ama arkadaş anydesk istemiş onun ile iletişime geçebilirsiniz

Özelden anydesk verebilirsen bakabilirim
suanda elf lycan ile ugraşıyorum bitmek üzere ugraşım ondan sonra hemen sana bi andeskk gönderebilirim özelden tabiki musait olman durumunda bi 20 30 dk bekleticem ondan sonra musait olur pc beklettiğim için üüzgünüm kafam karışıyor ondan .dönücem hızlansam olur

peki gr2 dosyasına öyle mi bazıları büyükharfler ile ortalıkta dolanıyor analamayanlar eklemesin diye şu an format atmak ile meşgul olduğum için yardım edemiyorum ama arkadaş anydesk istemiş onun ile iletişime geçebilirsiniz
tşk ederim düşünüp fikir belirtmen yönlendirmen bile yeterli tşk ederim.

bu nasıl olabiliyor abi ya çıldırmamak kafayı yememek elde değil ya resmen simdi oyuna yeni bir zırh ekledim simdi yeni eklediğim zırhın gm kodu ile çagırdıgım iconunda eklediğim zırıhın ismi yazıyor giyiyorum bahsettiğim görünmeyen zırh var ya o geliyor b zırhını iyince a zırhı geliyor nasıl oluyor abi benim beyin error verdi yeni zırha yazdıgım gr2 bile farklı ya

dur bi dakika ben bu sonki zırhta value 3 ayarlamadım ki ondan eskisini çekti işler karıştı birader bi düzeltme çekip geliyorum

Dosya Eklentileri

• 123.PNG
    123.PNG
    326,2 KB · Gösterim: 60
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
bu nasıl olabiliyor abi ya çıldırmamak kafayı yememek elde değil ya resmen simdi oyuna yeni bir zırh ekledim simdi yeni eklediğim zırhın gm kodu ile çagırdıgım iconunda eklediğim zırıhın ismi yazıyor giyiyorum bahsettiğim görünmeyen zırh var ya o geliyor b zırhını iyince a zırhı geliyor nasıl oluyor abi benim beyin error verdi yeni zırha yazdıgım gr2 bile farklı ya

dur bi dakika ben bu sonki zırhta value 3 ayarlamadım ki ondan eskisini çekti işler karıştı birader bi düzeltme çekip geliyorum
bende tam onu diyecektim value3 kontrol et çakışma olabilir

bende tam onu diyecektim value3 kontrol et çakışma olabilir
düzeltmeleri yaptımda bu sefer nedense başım Connection Refused hatası ile belaya girdi girip kontrol edemedim. oldu mu diye geri düzeltmeyi yapıınca puf oldu. mysql sildim gameyi sildim mysql durdurdum tekkrar baslattım res attım ne yaptı isem olmadı

value3 den kaynaklı sandım ilk fakat yeni eklediğim zırha onun value 3 kodunu yazıca sorunsuz modeli çektiğini fark ettim. sorunun temel sebebi vnum kodunun yüksek sayı olarak girilmesi ve düzeltme yaparken 2. düzeltmede vnum kodunu düşürttüm fakat item list ve namede düşürtmemişim oralarıda değiştirince sonuca ulaştım. galiba beynim bulandı biraz vereyim böyle bişeyi neden nasıl kaçırdım. Connection Refused hatası için ise yeniden kurulum yaptım tam bi çözüm buluna kadar yedekten çektim ve diğer işlemleri tekrar yaptım konu çözüldü kapatılabilir. bütün herkese ugraşları için tşk ederim. konu kapatılabilir @Trashy

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri