Dali - OfflineShop

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
bu dalinin offlineshop'unda item bulmada çalışıyor fakat satın almada çalışmıyor ilgilenen birileri çıkarmı

#edit hallettim ticaret camı çalışıyor artık satın alma itemleri listelemesi

Son düzenleme:
Sistemi sorunsuz ekleyen var mı client derlemesinde hata alıyorum?

ne hatası ? ben ekledim

Ekran görüntüsü 2021-10-13 005111.jpg
Ekran görüntüsü 2021-10-13 005142.jpg
Ekran görüntüsü 2021-10-13 005204.jpg

orayı normalde locale_inc.h tan çekmesi gerekiyor fakat ordan çekemiyor. (ilk resimi anlatıyorum) ona benzer bir satır daha olucak %ld tarzında çektiriyor onu bul ve öyle yap ben öyle çözmüştüm. ikinci foto için onu silebilirsin sildim fakat bir hata görmedim hiç shopuda baya test etmiştim.
Bulamadım dediğini.

Tamam bak simdi sadece userinterfaceyr yaptığın eklemeler kalsın pythonutils.cpp ve .h dekileri kaldır sorun yaşamazsın suan telefondayım laptop a geçersem yazarım yine

Gayet başarılı bir sistem. Hiç hata ile karşılaşmadım gayet stabil çalışıyor. Eksik yanı şu var k envanter kullanacaklar bazı sorunları ile karşılaşacaktır. Client source tarafında bazı eklemeler yapmak gerekiyor yoksa itemlar eklenirken slot karmaşası yaşanıyor.

Gayet başarılı bir sistem. Hiç hata ile karşılaşmadım gayet stabil çalışıyor. Eksik yanı şu var k envanter kullanacaklar bazı sorunları ile karşılaşacaktır. Client source tarafında bazı eklemeler yapmak gerekiyor yoksa itemlar eklenirken slot karmaşası yaşanıyor.
Yüksek online konusunda referans olacak bir sunucu var mı acaba.. Localde stabil olması beni pek tatmin etmiyor açıkcası.
Eğer gerçekten sağlamsa buna geçiş yapabilirim.

Yüksek online konusunda referans olacak bir sunucu var mı acaba.. Localde stabil olması beni pek tatmin etmiyor açıkcası.
Bilgim yok sonuçta sistem 2018 yılının dosyaları elbette test edilen sunucu olmuştur o zamandan bu zamana kadar bilgisi olan birisi yazarsa anlarız.

kullanacak arkadaşlar adına geliştirme için teşekkürler konuya ekledim
Konuya ekleyeceğin yeni bir ek daha vereyim. Pazarı açarken yang istemiyor onu için ufak bir ekleme yapayım.

Char.cpp Aratılır:
void CHARACTER::CreateMyOfflineShop(const char *c_pszSign, TShopItemTable *pTable, BYTE bItemCount)
{

Altına Eklenir:
    int iOpenPrice = OFFLINE_SHOP_OPEN_PRICE;

if (GetGold() < iOpenPrice)
    {
        ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("You don't have enough gold to open an offline shop! (%d)"), iOpenPrice);
        return;
    }

PointChange(POINT_GOLD, -iOpenPrice);

Service.h yada CommonDefines.h Hangi Kullanılıyorsa Filesinizde İçine Eklenir:
#define OFFLINE_SHOP_OPEN_PRICE 1000000        //ÇEVRİMDIŞI PAZAR AÇILIŞ ÜCRETİ

orayı normalde locale_inc.h tan çekmesi gerekiyor fakat ordan çekemiyor. (ilk resimi anlatıyorum) ona benzer bir satır daha olucak %ld tarzında çektiriyor onu bul ve öyle yap ben öyle çözmüştüm. ikinci foto için onu silebilirsin sildim fakat bir hata görmedim hiç shopuda baya test etmiştim.
Merhaba, PyCallClassMemberFunc(m_apoPhaseWnd[PHASE_WINDOW_GAME], "UpdateShopGold", Py_BuildValue("("CPYTHON_UGOLD_FORMAT")", gold)); buradaki sorunu tam olarak nasıl çözdüm full yang kullanıyorum yardımcı olur musun ben baktım ama çözemedim burdaki olayı

Merhaba, PyCallClassMemberFunc(m_apoPhaseWnd[PHASE_WINDOW_GAME], "UpdateShopGold", Py_BuildValue("("CPYTHON_UGOLD_FORMAT")", gold)); buradaki sorunu tam olarak nasıl çözdüm full yang kullanıyorum yardımcı olur musun ben baktım ama çözemedim burdaki olayı
çözdüm teşekkürler :D

bana sade geldi kullanışlık açısında kodlaması basit yapılmış yani oyun içerisindeki shop'a ekleme yapılarak yazılmış bilmiyorum sorun çıkartacağını tahmin etmiyorum yinede denemek şart şuan mysql de türkçe karekter problemi var başka birşey farkedemedim ben

Process: UNKNOWN HEADER: 224, LAST HEADER: 50(3), REMAIN BYTES: 3, fd: 19

uGoldType'ları DWORD olarak değiştirdim ondan kaynaklanabilir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri