Çözülemedi D3DX9_29.DLL ve 0xc000007b Hatası

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Afraz

Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır.
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar.. Normalde ben exe'den girerken sıkıntı yaşamıyordum fakat bir arkadaşım test için girmeye calıstığında D3DX9_29.DLL hatası verdi. DLL'yi internetten indirip exe'nin olduğu bölüme attırdım fakat bu seferde 0xc000007b hatası verdi. Google'da visual C++ gibi şeylerin indirilmesi gerektiğini söylediler indirttim fakat yine giremedi. Başka server exelerine girerken buraya giremiyor. Çözümü tam olarak nasıl yapılabilirki?

Benim istediğim direkt src üzerinden bu sorunu çözebilicek birşey varmıki?

Son düzenleme:
Src ile alakası yok, directx ile alakalı. Directx'i güncellemeyi dene. Olmazsa eğer videoyu dikkatlice izleyip adımları uygula.

Src ile alakası yok, directx ile alakalı. Directx'i güncellemeyi dene. Olmazsa eğer videoyu dikkatlice izleyip adımları uygula.

Baya önce eski bilgisiyarım'da bendede hata veriyordu bazı oyunlarda.. Bu videoyla çözmüştüm. Fakat benim aramak istediğim arkadaşın çözmesi değil direkt ben herkes için çözemiyormuyum? Çünkü başka serverler'de hata vermezken benim test sunucumunda hata veriyor. Şimdi başkalarındada vericek hepsine nasıl yetişebilirimki?

@Whistle Sorun ile ilgili bir bilginiz varmıdır acaba?

Son düzenleme:
0xc000007b hatalarının sebebi bilgisayarda eksik yüklü microsoft c++ redistributable paketleri olabilir.
Büyük ihtimalle öyle fakat sadece benim serverime girerken hata alıyor.? Başka sunucularda yok öyle bir hata ben bunu çözmek istiyorum zaten.

Baya önce eski bilgisiyarım'da bendede hata veriyordu bazı oyunlarda.. Bu videoyla çözmüştüm. Fakat benim aramak istediğim arkadaşın çözmesi değil direkt ben herkes için çözemiyormuyum? Çünkü başka serverler'de hata vermezken benim test sunucumunda hata veriyor. Şimdi başkalarındada vericek hepsine nasıl yetişebilirimki?

@Whistle Sorun ile ilgili bir bilginiz varmıdır acaba?
Eğer clienti directx9 a yükselttiysen bunu yaşaman normal gibime geliyor. Sonuçta en modern oyunlar bile ihtiyaç duyduğu paketi yada dosyayı bulamadığında hata verip sorunlar yaşatıyor. Yine de emin değilim, belki başka bir yöntemi vardır. Bilenler yazar elbet.

Eğer clienti directx9 a yükselttiysen bunu yaşaman normal gibime geliyor. Sonuçta en modern oyunlar bile ihtiyaç duyduğu paketi yada dosyayı bulamadığında hata verip sorunlar yaşatıyor. Yine de emin değilim, belki başka bir yöntemi vardır. Bilenler yazar elbet.
Client'i paylaşıldığı gibi kullanıyorum. Belkide dediğiniz gibi directx9 sürümüyle alakalı fakat şu ana kadar ünlü bir server olarak örnek verirsek 55games sunucularında bile böyle bir sorun yaşamıyorken benim sunucumda yaşaması beni rahatsız etti. Belki dediğiniz directx9 sürümü ile ilgilidir düşürmesi ile ilgili bir işlem yapılabilinirmi?

Client'i paylaşıldığı gibi kullanıyorum. Belkide dediğiniz gibi directx9 sürümüyle alakalı fakat şu ana kadar ünlü bir server olarak örnek verirsek 55games sunucularında bile böyle bir sorun yaşamıyorken benim sunucumda yaşaması beni rahatsız etti. Belki dediğiniz directx9 sürümü ile ilgilidir düşürmesi ile ilgili bir işlem yapılabilinirmi?
Forumda Dx9 update paylaşımı vardı, şu an mobil olduğum için bakamıyorum. O anlatımın tersini yapmayı deneyebilirsin ama öncesinde yedek almanı tavsiye ederim.

Forumda Dx9 update paylaşımı vardı, şu an mobil olduğum için bakamıyorum. O anlatımın tersini yapmayı deneyebilirsin ama öncesinde yedek almanı tavsiye ederim.
Forum'da bulamadım.. Bu işlem kesinlikle çözermiki?

Filesi Dx9 sanıyordum fakat Dx8'miş. Gözümden kaçmış.. extern/include'da d3d8.h gibi dosyalar var. Yani hep 8, 9 yok büyük ihtimalle Dx8 files. Dx9 yükseltmek çözermiki?

Filesi Dx9 sanıyordum fakat Dx8'miş. Gözümden kaçmış.. extern/include'da d3d8.h gibi dosyalar var. Yani hep 8, 9 yok büyük ihtimalle Dx8 files. Dx9 yükseltmek çözermiki?
Dostum boşuna uğraşıyorsun. Arkadaşının bilgisayarındaki işletim sisteminden kaynaklı bir hata. Çözüm dersen üstteki videodan çözülmediyse en kolay çıkar yolu yeniden format atmak. Sourceyi directx9 yükseltmesi yapsan bile bir şey değişmeyecektir.

Dostum boşuna uğraşıyorsun. Arkadaşının bilgisayarındaki işletim sisteminden kaynaklı bir hata. Çözüm dersen üstteki videodan çözülmediyse en kolay çıkar yolu yeniden format atmak. Sourceyi directx9 yükseltmesi yapsan bile bir şey değişmeyecektir.
Biliyorum arkadaşın bilgisiyarından kaynaklı bir hata fakat nedense başka bir server'e girerken sıkıntı yaratmıyor? Bende bunu merak ediyorum zaten.

Konu uzun süredir güncellenmediği ve çözüme ulaşılamadığı için çözülemedi olarak işaretliyoruz. Konu sahibi dilerse tekrardan aktif hale getirilmesini isteyebilir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri