Çözüldü Core nedir? Neden oyun core verir? Oyun içi geç algılama sorunlarının core ile alakası var mı?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Hyuna Akali

Full Stack Developer
Grafiker
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Başlıkta tüm soruları sordum galiba :D Bunların ne olduğunu bilmek ve öğrenmek isterim. Files edit işinde bir çok kişinin bundan yakındığını duydum fakat daha önce hiçbir filesta core ile karşılaşmadım taa ki bugün bir kişinin filesini düzenleyene kadar.

Forumda core nedir diye arattım fakat bu sonuç çıkmadı galiba yanlış arattım :D hemen okuyorum , teşekkürler

Forumun arama motoru yeni içerikleri daha önce gösterdiği için çıkmamış olabilir. :D Google kadar başarılı arayamıyor :ao-laughing:

rehberinizi okudum ve çoğu soru çözüme kavuştu ama core tutmak yerine build sırasında o hatalara bakamaz mıyız ?

Bu tarz hatalar genelde öngörülemez oluyor ve oyun çalıştığı zaman ortaya çıkıyor. Bu yüzden bakamayız :lamer:

peki oyunda bir şeyi hızlı yaptığımızda oyun geç algılıyorsa bunun sorumlusu core mudur yoksa başka bir şey mi ?
Örneğin binekle hızla giderken binekten inerken bile W basılı indiğimizde geri atması ? Bineğin geri atması değil yanlış anlaşılmasın

Büyük ihtimal server - client arasındaki ilişki. Binekten indirebilmek için ilk önce servere verinin gidip geri dönmesi gerekiyor. Fakat veri gidene kadar karakter serverde ilerlemeye devam ediyor bu yüzden kısada olsa geri atma olabilir. Ama bu işlemleri yaparken game.core veriyorsa sıkıntı. Kodlarda bi sorun vardır

Bunun bir çok nedeni olabilir örnek olarak binek söyledin diye ordan gidiyorum bir bineğe bindiğinde bonus ekliyor diyelim paket gönderiyor indiğindede paket gönderiyor bu yüzden gecikme olabiliyor normal olarak

Core = crash Metin2 camiasında core olarak geçiyor uzantısı .core olduğu için. Aslında core diye bir şey yok sadece uzantı. Oyundaki paketlerin veya atanan pointerlerin client ile arasındaki bağlantıda, bellekte yer bulamamasından kaynaklanır %90. Örnek vericek olursak;
Levelli pet sisteminde
/ip komutunu kullanınca crash veriyordu. Sebebi ise çok basit. İp paketi cliente gider GC (Game to Client) fakat clientte aktif olan bir şey var ama bu server tarafında tanımlı değil ve boş bir belleğe yerleşir. Bu da metin2 dilinde core asıl ad olarak crash e yol açar

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri