Yardım Chleri Açamıyorum!

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cankat258

Üye
Üye
Herkese iyi forumlar öncelikle,
Arkadaşlar bu server işini henüz pek kıvıramıyoruz ancak öğrenmek ve bunu ilerletmek adına iki arkadaş server açtık.1-105 EMEK olsun istiyorduk.Satın aldıktan sonra farkettik ki oyunda bizim istemediğimiz pet,kemer,mühür vs gibi itemler var.item_proto'dan istenmeyen itemleri silersek düzelir düşüncesiyle navicat>item_proto'dan kemer,pet ve mühürleri sildik.Ancak şimdi serverde chler aktive olmuyor bir türlü.Putty üzerinden defalarca denememize rağmen beceremedik.Yardımcı olabilir misiniz?

CH’lerim açılmasını engelleyen bir sürü faktör var.
Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?
Burayı okuduktan sonra hata kayıtlarınızı da paylaşınız
Hocam kusura bakmayın forumda yeniyim atlamışım o yüzden.Konuyu inceledim ancak şöyle bi durum var :
sys11.png

core/db dizinimdeki syserr boş channel1 dizininde ise syserr dosyası yok.

Bilişim firmasından files için gerekli yedekleri temin edin. Game ve mysql yedeklerini verdiklerinde mysql i kaldırıp tekrar yükleyin orijinal haline döner ve sorun çözülür.

Bir itemi silmek için onunla bağlantılı her şeyi silmenizi gerekir. Localden ve db den silmeniz gerekiyor. Txt kullanıyorsanız navicat değil db/item_proto.txt dosyasından silmeniz gerekiyor.

Bilişim firmasından files için gerekli yedekleri temin edin. Game ve mysql yedeklerini verdiklerinde mysql i kaldırıp tekrar yükleyin orijinal haline döner ve sorun çözülür.

Bir itemi silmek için onunla bağlantılı her şeyi silmenizi gerekir. Localden ve db den silmeniz gerekiyor. Txt kullanıyorsanız navicat değil db/item_proto.txt dosyasından silmeniz gerekiyor.
Hocam firmadan yanıt geldi şimdi geri düzeltmişler. Altına da not düşmüşler her şeyi bozmuşsunuz yazmışlar :D Biz bu işi öğrenmeye çalışıyoruz zaten kurdu değiliz yani ilk defa yapıyoruz. Şimdi benim derdim biraz eski tarz bi oyun olması. Bu yüzden oyundan pet,kuşak,kemer gibi yeni sistemler olmasın istiyoruz. Birkaç konu okudum arkadaşlar navicat>item_proto'dan sildiğiniz takdirde silinir bi sıkıntı çıkarmaz demişler.Biz de sildik.Şimdi firma geri eskiye çevirmiş bir daha olursa extra ücret alırız gibi şeyler yazmışlar.Dediğinize göre önce navicat>item_proto'dan daha sonra filezilla da söylediğiniz dizinlerden mi silmem gerekiyor?

Bence yeni başladıysanız yayında olan server üzerinde düzenleme yapmayın. Düzenlemeleri localde yapınız.

İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Sadece sürekli kurcalamanız gerekiyor

Hocam soruyorum o zaman.Şimdiden ilgin için çok teşekkür ederim.Düzenlemeleri localden yapınız dedin.Bunu nerden nasıl hangi programla yapacağım bunu öğrenmek istiyorum ben.

Geri