Bir rar dosyası indirdiniz bozuk çıktı.Silecekmisiniz? Resimli Anlatım

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Bir rar dosyası indirdiniz ama sürprizzzz! Silecekmisiniz?tabiki Hayır 1 saattir indirmiş olduğum Pulp Fiction Soundtrack albümünü kurtarmaya çalışıyorum. Netteki tüm rar onarıcısı programları kullandım ama işe yaramadı. Tam silecekken çözümün, winrar ın kendisinde olduğunu fark ettim. Daha önce hiç kullanmadığım bir özellik. Belki bilenleri vardır ama benim için yepyeni bir çözüm oldu.

1. Öncelikle deneme.rar adlı netten indirdiğimiz sıkıştırılmış dosyamızdan aşağıdaki uyarıyı almış bulunuyoruz:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

2. Sonra winrar programını açıyoruz. Dikkat: Deneme.rar adlı hasarlı arşivi değil, bilgisayarımızda kurulu olan winrar programını çalıştırıyoruz. Karşımıza o sırada masa üstünde olan tüm dosyaların olduğu bir pencere geldi. Burada deneme.rar'a sağ tıklıyoruz (Benim resimde adı başka) ve resimdeki seçeneği tıklıyoruz.

3. Sonra bir küçük pencere açılacak. İlk Gözat butonu ile onarmak istediğimiz hasarlı arşıvi belirtiyoruz. Açılan ikinci pencerede ise kurtarılacak dosyaların nereye çıkartılacağını belirtiyoruz. Mesela masaüstüne.

4. Ok dediğimizde onarım işlemi başlayacak ve en sonunda aşağıdaki pencere açılacak. Burada Evet diyoruz.

Sonuç: 14 şarkıdan 6'sını kurtarabildim. Sonuç çok iyi değil ama hiç olmamasından iyidir.
Ek bir bilgi:
Rar ile sıkıştıracağınız dosyada aşağıdaki ayarları yaparsanız, dosyanın bozulması halinde kurtarılabilecek şarkı sayısı artar.
1. Dosyaya sağ tıklayıp Arşive Ekle seçeneğini sectik.
2. Şöyle bir pencere açılır. Burada tikli olan seçeneklere dikkat. (En önemlisi 3.)

Yorumlarınızı Eksik Etmeyin .

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri