Çözüldü Binek üzerinde vurma

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Hyuna Akali

Full Stack Developer
Grafiker
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Biliyorsunuz ki dün paskalya tavşanını ekledik ama bir sıkıntı var ki binek üzerinde vurulmuyor bende okuduğum bir çözüm konusunda game src içerisinde pvp.cpp dosyasının içerisine case yapılı halde eklemem gerektiği yazıyordu bende ekledim game build hatası alınca konu açtım - Çözüldü - cannot find -lgcc_s - ve onuda halletik :) ama game i oyuna atıp reboot atınca hala vurmadığını gördük. Binek üstünde vurmak için ne yapmalıyım

clientsource instancebase.cpp'ye de eklemeniz gerekiyor. Video paylaşmıştım binek ekleme diye orda nasıl olduğunu gösteriyorum

Peki game içerisindeki pvp.cpp editlemem boşa mıydı ? Yoksa o da gerekli mi

Eğer karakterin at becerisi 11 ve üstü ise bineklerde atak yapabiliyor. Fakat At becerisi 11 ve aşağıdayken atak yapması için şunları yapmalısınız.

Server source tarafı;
pvp.cpp dosyasını açın ve CPVPManager::CanAttack(LPCHARACTER pkChr, LPCHARACTER pkVictim) fonksiyonu içinde aratın;
C++:
            switch( pkChr->GetMountVnum() )
            {

Burada bineklerin mob_proto vnum değerleri olacak. Saldırmasını istediğiniz bineklerin vnum değerini giriniz.

Daha sonra Client/UserInterface/InstanceBase.cpp dosyasını açın ve CInstanceBase::SHORSE::GetLevel() fonksiyonunu içinde aratın;
C++:
        DWORD mount = m_pkActor->GetRace();
        switch (mount)
        {

Şimdi burada mob_proto vnum değerleri olacak fakat 0, 1, 2 diye level bilgisi verilmiş. Eğer sadece atak yapılabilecekse return 2 altına eklemelisiniz. At becerilerinin kullanılmasını istiyorsanız return 3 arkasına ekleyin. Hiçbir şey yapılmamasını istiyorsanız return 1 arkasına ekleyin.

1.JPG

33 dk ve 40 dk :D benim birde bakarak yapmamı hesaba katarsak bütün gün gider :D sıkıntı şu ki bu filesi ben kullanmicam birde. En iyisi ben alt yapı videolarına devam :)

hocam frozen files kullanmanızı önermem ya çok eski ve birçok hata mevcut
aynn ben normalde frozen kullanacaktım syserr ve diğer olaylara bakınca vazgeçtim ama bir tanıdık var ona görselleri atınca o da bana "Bari benim pc ye kur TR de mitsi felan içimde kalmıştı onları felan takarım" demişti o yüzden bunda editliyorum. Yoksa ben sizin filesi ve mmo tutkunlarının filesini bekliyorum :)

33 dk ve 40 dk :D benim birde bakarak yapmamı hesaba katarsak bütün gün gider :D sıkıntı şu ki bu filesi ben kullanmicam birde. En iyisi ben alt yapı videolarına devam :)
Onları hazırlamak için önceden uğraştığım zamanı hesaba katarsak haftalar alıyor. :D

Yoksa ben sizin filesi ve mmo tutkunlarının filesini bekliyorum :)
Yalnız MMO Tutkunları Sıfırdan Altyapı Rehberinde oluşturduğum fileste herhangi bir sistem eklentisi olmayacak. Sadece kendi filesini oluşturmak isteyenler için derlenmiş toparlanmış hazır dosyalar olacak. Videolarda nasıl yapıldığını öğretmek için.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri