Bilgisayar(laptop) Önerisi

Anladım teşekkürler herkese önerilerinizi dikkate alacağım. Çok sağolun :)

HP ye o paralar verilmez bence
4bin liralık güzel özelliklere sahip bir bilgisiyari 2bin civarı almak varken marka ayrımı yapmak saçma. Elbette bir Asus değil, ısınma problemleri çok dile getiriliyor özellikle hp'de ama Omen serisinin son laptoplarını deneme şansım oldu yakın arkadaşımdan gözlemlerimce hiçbir ısınma problemi yaşamadı. Bence 2bin dolar fark sırf marka takıntısı için kestirilip atılmamalı.

4bin liralık güzel özelliklere sahip bir bilgisiyari 2bin civarı almak varken marka ayrımı yapmak saçma. Elbette bir Asus değil, ısınma problemleri çok dile getiriliyor özellikle hp'de ama Omen serisinin son laptoplarını deneme şansım oldu yakın arkadaşımdan gözlemlerimce hiçbir ısınma problemi yaşamadı. Bence 2bin dolar fark sırf marka takıntısı için kestirilip atılmamalı.
Marka takıntısından ziyade , hp nin müşteri hizmetleri , parça desteği ve servis yaygınlığı ülkemizde düşük , hp kullanıcı olmadım ben fakat hp kullanan tüm tanıdıklarım tekrar o markayı tercih etmeyeceklerini dile getiriyorlar. Bence bu ürüne 4 bin dolar verilmez ayrıca.

Marka takıntısından ziyade , hp nin müşteri hizmetleri , parça desteği ve servis yaygınlığı ülkemizde düşük , hp kullanıcı olmadım ben fakat hp kullanan tüm tanıdıklarım tekrar o markayı tercih etmeyeceklerini dile getiriyorlar. Bence bu ürüne 4 bin dolar verilmez ayrıca.
4k değil sadece 2k vereceğim hp'de %50 indirimli alma durumum var.

O ürünü yarı fiyatına alicak zaten 2bin dolar civarı. Bu arkadaşın Avrupa yaşadığını düşünerek bence gayet mantıklı durum. Türkiye'de bu tarz ürünlerin servisini ithalat firmalar yapıyor.

Buraya bende bir not düşeyim : Önemli olan marka değil markaya ait seriler olmalıdır. Çünkü markaların tek bir mühendis grubu yok her seriyi tek bir grup oluşturmuyor. Her serinin ayrı grubu olduğu için marka takıntısı saçma olabilir. Örneğin bugüne kadar TUFF serisi mükemmel işler çıkarmış mühendisler barındırırken son çıkardıkları ürünler içler acısı olabiliyor ki bunu bütün markaya yaymak saçma olabilir.

Konu buraya nereden geldi gibi olacak ama şöyle söyleyeyim. Bir senegalli size küfür etti diye tüm senegalliler küfürbaz değildir.

Kendine hazır bir sistem değil de, toplama bir masaüstü dizersen çok daha iyi parçalar alabilirsin. Kendim yapabiliyorken neden bir firmaya bedavadan etiket fiyatı vereyim ki. Aynı ücrete daha donanımlı sistem dizmenizi öneririm.

Kendine hazır bir sistem değil de, toplama bir masaüstü dizersen çok daha iyi parçalar alabilirsin. Kendim yapabiliyorken neden bir firmaya bedavadan etiket fiyatı vereyim ki. Aynı ücrete daha donanımlı sistem dizmenizi öneririm.
Aslında bende öyle düşünüyorum ve parçalara bakmaya başladım ama pek emin değilim. Bakalım yeni ev bakıyorum bir yerleşirsem hemen alacağım ya da kendim yapacağım.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bence bu link sorunun cevabı. Direk alım yapabilmen için ufak bir araştırmaya girdim.
Teşekkürler evet bu da çok iyi özelliklere sahip.

Aslında bende öyle düşünüyorum ve parçalara bakmaya başladım ama pek emin değilim. Bakalım yeni ev bakıyorum bir yerleşirsem hemen alacağım ya da kendim yapacağım.

Teşekkürler evet bu da çok iyi özelliklere sahip.
al 32 inç monitörü, koy üstüne amd7 işlemci yanına da rx5700 xt kalanını da zevkine göre dizayn et. Laptop cihazların çöp olduğunu düşünüyorum. İki türlü de yıllarca kullandım. 15.6 inç ekran nerde 32 inç nerde. Ayrıca Avusturalyanın neresinde yaşıyorsunuz. Tasmania'da çok samimi bir dostum var , bir yanım hep gitmek istemiştir oraya :)

Sydney’deyim. Nasip olursa kısa zamanda oraya tatil amaçlı gideceğim ama çok uzak :D

Hayırlısı dostum, neden olmasın :)

Geri