BDO | Süt Nasıl Sağılır?

Jeex

MT Üye
MT Üye
Editör
BDO oynarken benim gibi Life Skill (Yaşam Yeteneği diye adlandırabiliriz) oynamayı sevenler illaki vardır. Aşçılık yaparken karşımıza çıkan bir ürün var, Süt. Süt, pazarda neredeyse 10.000 Gümüşe satılıyor. Yani bu da demek ki, bu eşyayı kullanacaksanız bir yemekte, fazlasıyla para ödeyeceksiniz. Özellikle aşçılık yaparken genelde 300, 400 adet ürün ürettiğimiz oluyor ve bu durumda bazı yemekler 5, 6 gibi yüksek rakamlı süt isteyebiliyor. Bu kadar para ödeyeceğimize, sütü kendimiz sağabiliriz tabi ki. Süt sağmak için işçilerimizi yönlendiremediğimizi hatırlatmak isterim. Yani gidip elle sağmak zorundayız. Aynı zamanda bu konunun burada bulunmasının sebebi Süt etkinliği olması. 17 Kasım'da başlayan bu etkinlik, 1 Aralık'ta sona erecek.

ss1.jpg

Süt, ekranda gördüğünüz eşyadır. Sütü istediğimiz her yerden toplayamıyoruz. Bunun için ineklerin olduğu belirli bölgelere gitmemiz gerek. Öncelik olarak gidebileceğimiz bölgeleri göstereyim.

1637626468307.png

(BDO'nun orjinal sitesinden alınmıştır.)

Bu bölgelerde inek bulunuyor. Ben size Olvia Bölgesinde olan inekleri göstereceğim.

2021-11-23_128739736.JPG

Olvia bölgesine direkt gitmemiz yeterli. Oradan hemen bulabilirsiniz ineklerin bulunduğu çiftliği. Ancak ben yine de size bulunduğu noktayı tam göstereceğim, çünkü bazen bende dolaşıp dolaşıp kaçırıyorum nerede olduklarını. Tam bir bölge olarak gösterilmediği için insan unutabiliyor.

2021-11-23_128990124.JPG

Olvia Bölgesine geldikten sonra tam bulunduğum noktaya bakarsanız, ineklerin olduğu çiftliğe girişin önüne geleceksiniz. Burada bulunan tüm inekler sağılabilir durumda. Hepsini sırayla sağarak süt elde ediyoruz. Süt sağmak içinse mini bir oyun oynamamız gerek. Mini oyunda başarısız olursanız maalesef sütü sağamıyorsunuz.

2021-11-23_128993891.JPG

2021-11-23_128997552.JPG

Burada mini oyunda yapmamız gereken şey, sol fare tuşuna ve sağ fare tuşuna basmak, ancak basarken inek memeleri (yukarıda gözüküyor iki adet, birisi ışıklı birisi karanlık hatta. Işıklı olan sol fareye tıkladığım için o durumda, sol tuşa bastıkça o azalacak) sıfıra inmeden sağmak. Basılı tutuyorsunuz, sıfıra gelmeden sol tuştan çekip sağa geçiyorsunuz, sağ sıfıra gelmeden sola geçiyorsunuz. Alttaki kutu %100 olduğunda başarılı bir şekilde sütünüzü elde edebilirsiniz.

2021-11-23_129004480.JPG

2021-11-23_129018680.JPG

Gördüğünüz gibi, %100 yaptığım zaman Süt envanterime gelmiş oldu (37 adet). Burada bilmeniz gereken bir diğer şey, süt sağarken 10 Enerjinizin gidiyor olması. Yani süt sağarken enerjiniz olmalı. Benim enerji seviyem orta seviyede olduğu için, sürekli karakter değiştirerek sağıyorum. Böylelikle hepsini Olvia şehrindeki depoma atarak bir sürü toplamış oluyorum. Enerjiniz çok olsa dahi bu şekilde yaparsanız bol bol süt toplamış olursunuz. Bunları isterseniz merkez pazara koyma şansınız var, isterseniz aşçılık için kullanabilirsiniz.

Etkinlik Nedir? Toplama Oranını Ne Kadar Arttırıyor?

Süt etkinliği süresi boyunca, toplama seviyenize bağlı olarak topladığınız süt sayısı artışa geçiyor. Öncelikle etkinlik olmasaydı toplama becerinize göre kaç süt alacağınızı yazmakla başlayayım.

Usta Lv.1 ve Üzeri - 35 - 55

Profesyonel Lv.1
- Zanaatkar Lv.10 - 25 - 45

Becerikli Lv.10 ve Altı
- 15 - 35

Şimdi ise, etkinlik süresince ne kadar süt elde edeceğinize bakalım.

Usta Lv.1 ve Üzeri - 40 - 80

Profesyonel Lv.1 - Zanaatkar Lv.10 - 30 - 65

Becerikli Lv.10 ve Altı
- 25 - 45

Hepinize iyi etkinlikler!

Geri