Çözüldü Başlatma Hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ZEUS06

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, elimdeki filesi kurmaya çalışıyordum. Martysama nın filesi sürümünü tam olarak hatırlamıyorum. Admin panelden chleri başlattığımda python3 dosyamın eksik olduğunu gördüm ve gerekli konuma (/usr/local/bin/python3) dosyayı attım tekrar başlatmak istediğimde ise ekteki hatayı alıyorum. Bu konuda daha önce yaşanmışlığı olan ve çözen biri veya fikri olan biri yardımcı olabilir mi?

Dosya Eklentileri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    17,5 KB · Gösterim: 49
Ek olarak, game ve db'in sekizlik değeri doğru durumda

Dosya Eklentileri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    12 KB · Gösterim: 36
pkg install python3 yaz enterle gelen her şeye y de geç dene
Yardım için teşekkürler, yine de eksikler vardı bir yere kadar çözdüm fakat şuan mysql ile ilgili problemlerim var. Sorun şöyle görünüyor:
mysql_real_connect: Access denied for user 'mt2'@'localhost' (using password: YES)

görünüşe göre kanalların config dosyasındaki bir hata sebebi ile sql bağlantı yapamıyor fakat nereleri değiştireceğim hakkında bir fikrim yok. Bu konuda bilgin varsa ek'e bir dosya bırakıyorum.

Dosya Eklentileri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    10,8 KB · Gösterim: 31
mysql_real_connect: Access denied for user 'mt2'@'localhost' (using password: YES)
burdaki hata başlattığında mysql giriş yaparken mt2 kullanıcı adını ve şifre olarakta otomatik birşey çekiyo ama çektiği şifre yanlış diyo ve sistem mysqla bağlanamıyo sh baslat.sh yapıp yani oyunu başlatıp aldığınız hata bu ise orada yazan mt2 lerden 1.si kullanıcı adın 2.si ise şifrne oluyo ona göre düzenlersen normal şifreni düzeltirsin

putty girin
PLAYER_SQL: localhost metin2 password player
mysql -p

bu iki komutu sırasıyla kopyala yapıştırıp enterleyin ve password yazısı gelecek o kısıma navicat şifrenizi girin iki defa password gelicek iki defa girin enterleyin sorun çözülecektir eğer navicat şifrenizi bilmiyorsanız goggle büyükhosting navicat şifre sıfırlama yazıp sıfırlayıp dediklerimi uygularsanız sorun çözülecektir.

@bckntr @yunus0399 Destekler için çok teşekkürler fakat işe yaramıyor, config dosyalarını da aynı şekilde güncelledim. Sanırım bu süreçte farklı bir vdi'a ihtiyacım olacak. Elinizde freebsd 11.4 veya üstü ve mysql 5.6 ya sahip bir vdi var mı? enix'in harici ekstra bir şey bulamadım farklı bir vidi seçeneği varsa onun üzerinden deneyeyim.

@bckntr @yunus0399 Destekler için çok teşekkürler fakat işe yaramıyor, config dosyalarını da aynı şekilde güncelledim. Sanırım bu süreçte farklı bir vdi'a ihtiyacım olacak. Elinizde freebsd 11.4 veya üstü ve mysql 5.6 ya sahip bir vdi var mı? enix'in harici ekstra bir şey bulamadım farklı bir vidi seçeneği varsa onun üzerinden deneyeyim.
Dostum bahsettiğimi uygularsan sorun çözülecek sen hata yapıyorsun sanırım

Dostum bahsettiğimi uygularsan sorun çözülecek sen hata yapıyorsun sanırım
PLAYER_SQL: 127.0.0.1 mt2 localhost player 3306

config üzerinde bu kısmı üstteki attığım gibi değil de

yani PLAYER_SQL: localhost metin2 dev player 3306

Şeklinde yapmamı ve daha sonra mysql -p ile mysql şifrem ile birlikte girmemi istemedin mi bu yazdığıma göre hatayı nerede yaptım tam olarak? veya password dediğin kısım şifremiz olarak değil de password olarak mı kalmalı?

1703456912999.png

Şeklinde yapmamı ve daha sonra mysql -p ile mysql şifrem ile birlikte girmemi istemedin mi bu yazdığıma göre hatayı nerede yaptım tam olarak? veya password dediğin kısım şifremiz olarak değil de password olarak mı kalmalı?

14630 eklentisini görüntüle
oradaki dev o dev değil mysql şifreni oraya girerek ulaşamassın önceki haline geri çevir orası veritabanı kullanıcı için yazılacak alan mysql bağlantısı yani dev diye oluşturduğun şifre navicat için

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

şuna bi göz atın isterseniz oradaki belirlenen şifreyi dev yerine yazın

14630 eklentisini görüntüle
Discord zimbatr sen bana ulaş halledeyim dostum

oradaki dev o dev değil mysql şifreni oraya girerek ulaşamassın önceki haline geri çevir orası veritabanı kullanıcı için yazılacak alan mysql bağlantısı yani dev diye oluşturduğun şifre navicat için

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

şuna bi göz atın isterseniz oradaki belirlenen şifreyi dev yerine yazın
Buna da bir bakayım teşekkürler

Konu dosya hatasından dolayı çözüme ulaşılamadığı için kapatılabilir. Yardımı dokunan arkadaşlara teşekkürler.

Mysql şifre sıfırladıktan sonra gerekli config ayarlarıyla beraber sorun çözüldü.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri