Yardım Aynı client üzerinden 2. sunucuyu ekleme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

maxbro

[GM]MaxBro
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar, halihazırda kullandığım client üzerinde var olan sunucuya ek olarak ikinci sunucu eklemek için login ekranında ikinci sunucu giriş bilgilerini aşağıdaki gibi ekledim. Yeni sunucuya başarıyla giriş yapıyorum sorun yok fakat 2. sunucuya giriş yaptığımda 1. sunucunun ismini çekiyor. Bu değişimi nasıl sağlayabilirim. serverinfo.py dosyasını aşağıya ekliyorum.

servergiris.PNG
servername.PNG

serverinfo.py:
SERVER_NAME            = "|cff00ccff" + "Server1"
SERVER_NAME2        = "|cff00ccff" + "Server2"
SERVER_IP            = "192.168.1.48"  
SERVER_IP2            = "192.168.1.49"  
CH1_NAME            = "CH1"
CH2_NAME            = "CH2"
CH3_NAME            = "CH3"
CH4_NAME            = "CH4"
PORT_1                = 13000
PORT_2                = 13010
PORT_3                = 13020
PORT_4                = 13030
PORT_AUTH            = 11000
PORT_MARK            = 13000

STATE_NONE = "   |cffff0000" +   "Kapalı"

STATE_DICT = {
    0 : "   |cffff0000" +   "Kapalı",
    1 : "   |cffFFC125" +   "Açık",
    2 : "   |cffFFC125" +   "Kalabalık",
    3 : "   |cffFFC125" +   "Dolu"
}

SERVER01_CHANNEL_DICT = {
    1:{"key":11,"name":CH1_NAME,"ip":SERVER_IP,"tcp_port":PORT_1,"udp_port":PORT_1,"state":STATE_NONE,},
    2:{"key":12,"name":CH2_NAME,"ip":SERVER_IP,"tcp_port":PORT_2,"udp_port":PORT_2,"state":STATE_NONE,},
    3:{"key":13,"name":CH3_NAME,"ip":SERVER_IP,"tcp_port":PORT_3,"udp_port":PORT_3,"state":STATE_NONE,},
    4:{"key":14,"name":CH4_NAME,"ip":SERVER_IP,"tcp_port":PORT_4,"udp_port":PORT_4,"state":STATE_NONE,},
}
SERVER02_CHANNEL_DICT = {
    1:{"key":21,"name":CH1_NAME,"ip":SERVER_IP2,"tcp_port":PORT_1,"udp_port":PORT_1,"state":STATE_NONE,},
}

REGION_NAME_DICT = {
    0 : "",
}

REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
    0 : {
        1 : { "ip":SERVER_IP, "port":PORT_AUTH, },
        2 : { "ip":SERVER_IP2, "port":PORT_AUTH, },

}      
}

REGION_DICT = {
    0 : {
        1 : { "name" :SERVER_NAME, "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
        2 : { "name" :SERVER_NAME2, "channel" : SERVER02_CHANNEL_DICT, },
    },
}

MARKADDR_DICT = {
    10 : { "ip" : SERVER_IP, "tcp_port" : PORT_MARK, "mark" : "10.tga", "symbol_path" : "10", },
    20 : { "ip" : SERVER_IP2, "tcp_port" : PORT_MARK, "mark" : "10.tga", "symbol_path" : "10", },
}

Her server için ayrı değişken tanımlamak yerine, SERVER_NAME = "" şeklinde tek ve boş bir değişken tanımlayıp, introLogin.py üzerinden giriş ekranındaki "Tamam" butonuna tıklandığında bu değişkeni seçilen sunucunun adına göre güncellemeyi deneyebilirsin.

Yani;

Eğer ch1 seçildiyse: --> serverInfo.SERVER_NAME = "Server1"
şeklinde.

İşe yarayıp yaramayacağından emin değilim, denemek için de müsait değilim ama loading ekranında minimap falan yüklenirken en son güncel veriyi okuyacağı için olabilir gibi geliyor.

Geri