2004 ~ 2008 - Sıfırdan Geliştirme Günlüğü

Güncelleme;
Char.cpp eksik kod bloğu tamamlandı.
Karakter seçme ve oluşturma ekranlarındaki statü barlarının hatalı gösterimi düzeltildi.
Level atlayınca pot verilmesi aktif edildi.
Hatalı ve eksik kodlar düzeltildi.
Mob_proto düzenlendi.
Bossların yere düşmesi fixi kaldırıldı.
Sat sil sistemi kaldırıldı.
Debug modun privateshop gr2 kaynaklı çökmesi çözüldü.
Pack temizliği tamamlandı.
Quest iconundaki flash sorunu çözüldü.
Special_item_group.txt ve mob_drop_item_.txt tamamen düzenlendi türkçeleştirildi vnumlar düzenlendi.
Mob proto ????? düzeltildi.
Boş envanter kontrolü kaldırıldı.
Log kapatmadaki hatalı kod düzeltildi ve ekleme yapıldı.
Client ve Server taraflarında 2 adet lag çözümü uygulandı.
Python syserr çözümü.
Property hatası çözüldü.
Kule questindeki dil hatası çözüldü.
Pazar sisteminde full yang hatası çözüldü.
Full yang sistemindeki hatalı birkaç veri tipi düzeltildi.
Mouse tekerleği kullanımı aktif edildi.
Yama notları sistemi eklendi.

Geliştirme notlarını okumayı seviyorum. :)

2005 skill efektleri eklendi.

2.jpg

Son düzenleme:
Güncelleme;
2005 skill efektleri yerine 2007 efektleri eklendi. Büyük oranla aynı ama 2007 sürümünde bazı hatalar çözüldüğü için tercih edildi.
Translate.lua hataları düzeltildi.
Engelleme sistemi eklendi.
Highlight sistemi eklendi.
PM'den arkadaş ekleme eklendi.
İtem proto ve Mob proto 2007'ye göre tamamen ayarlandı.
Npclist.txt 2007'ye göre tamemen temizlendi ve düzenlendi.

Son düzenleme:
Güncelleme;
Aktif olmayan kullanılmayan ama kodlarda var olan 6-7. skiller kaldırıldı.
İlk yayınlarda olmayan binekler kaldırıldı.
Kostüm sistemi kaldırıldı. Saç stilleri kostüm sistemine bağlanmış güncel kaynakta eski tipe dönerildi.
Saç stilleri ile ilgili questler eklendi.
Giftbox kaldırıldı.
Paket hatasına neden olabilecek kod çözümü.
Yeni hata çözümleri.
DDS kaynaklı client çökmesi çözüldü.
Debug modda çıkan syserr çözümleri. (devam ediyor)

Güncelleme;
Debug modda çıkan tüm syserrler çözüldü.
İtem_Proto, Mob_Proto, İtem_list.txt, İtem_desc.txt ve server tarafındaki tüm dosyalar düzenlendi tamamlandı.
Client ve Server arasındaki şifreleme değiştirildi.
Hiçbir dosyada kullanılmayan tüm itemler kaldırıldı. (İcon, Desc, List dahil.)

Son düzenleme:
Güncelleme;
Hata düzeltmeleri yapıldı.
Logların tamamı kapatıldı.
Hata düzeltmeleri ve locale string eklemesi.
Propery ve Graphics packleri temizlendi.
Py tarafında tüm gereksiz kodlar kaldırıldı.
Granny Converter ile tüm gr2 dosyaları Granny 2.11'e convert edildi.
İtem tak çıkar süre engeli kodlaması değiştirildi ve item toplamada dahil edildi.
Chat donmasıyla ilgili uygulanan fix başka soruna sebep olduğundan kaldırıldı.
Oyunun eski yapısında olmayan itemlerin etkinlikleri kaynak kodlarından kaldırıldı.
Depo genişletme itemi aktif edildi.
Mobların kaybolma süresi eski haline getirildi.
Skillerin Master olma derecesi orijinal hale getirildi.
Düşürülen item vs süresi ayarlandı.
Syserr ve şaman skillindeki efekt sorunu çözüldü.

Son düzenleme:
Güncelleme;
Server ve pack tarafındaki map dosyaları orijinal dosyalar ile değiştirildi.
Server tarafındaki data klasörü packlere göre ayarlandı msa dosyaları aktarıldı.
Map allowlar ayarlandı.
Pack ve Server tarafındaki tüm maplar düzenlendi. Sorunsuz hale getirildi.
Mob protoda eksik olan maymun zindanı ışınlanma noktaları eklendi.
Kod düzenlemesi ve eksik locale_string.txt eklemeleri.

Uzun zamandır bir güncelleme yapmadım çünkü bıraktım ve proje shift+delete. Bu projeyi değil tamamen Metin2 geliştirmeyi bıraktım. 2007 yılından bu güne bu oyunu gerek oynayarak gerek geliştirme işleri ile ilgilendim. Geçmişe bakınca tek gördüğüm boşa geçmiş bir zaman. Bu konuyu, bu mesajımı görecek olan arkadaşlar ya da Metin2 geliştirme işine girmek isteyen arkadaşlar hiç bulaşmayın. Bu oyuna harcayacağınız zamanı açın bir kitap okuyun film izleyin belgesel izleyin hiçbir şey bulamıyorsanız boş duvara bakın sizin için daha faydalı olacaktır. Herkese iyi forumlar forumda artık aktif olmayacağım yönetici arkadaşlar bu konuyu kapatabilirsiniz. Hoşça kalın.

Uzun zamandır bir güncelleme yapmadım çünkü bıraktım ve proje shift+delete. Bu projeyi değil tamamen Metin2 geliştirmeyi bıraktım. 2007 yılından bu güne bu oyunu gerek oynayarak gerek geliştirme işleri ile ilgilendim. Geçmişe bakınca tek gördüğüm boşa geçmiş bir zaman. Bu konuyu, bu mesajımı görecek olan arkadaşlar ya da Metin2 geliştirme işine girmek isteyen arkadaşlar hiç bulaşmayın. Bu oyuna harcayacağınız zamanı açın bir kitap okuyun film izleyin belgesel izleyin hiçbir şey bulamıyorsanız boş duvara bakın sizin için daha faydalı olacaktır. Herkese iyi forumlar forumda artık aktif olmayacağım yönetici arkadaşlar bu konuyu kapatabilirsiniz. Hoşça kalın.
Ben uğraştığım için pişman değilim. Çünkü şu an severek yaptığım bu mesleği bu oyuna olan merakım sayesinde edindiğim bilgilerin bana gösterdiği yollar sayesinde oldu. Bu yüzden hangi alana yönelirseniz yönelin size kattığı şeylerin olduğunu düşünüyorum. :)

Şu forumda üslubunu da duruşunu da takdir ettiğim ilk beş adamın içine girersin. Yolun açık olsun kardeşim her soruma sayende cevap buldum. Umarım her şey gönlünce olur.

Yolun açık olsun. Merağımdan soruyorum da paylaşmayı düşünmediniz mi hiç ?

Geri