Server Files MmoTutkunları Windows Altyapı Server Files

Ubuntu ya da Debian ile source derleme, game ve mysql çalıştırma da gelir mi? FreeBSD işletim sistemine göre kullanım açısından çok daha rahat olur. Performans olarak birebir tutacağını düşünüyorum.
benden gelmez maalesef. ama bilgili arkadaşlar elini talın altına koyarlarsa neden olmasın?

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Şöyle birşey buldum Koray'ın paylaşımı. Linux desteğinden bahsediyor ama deneyen yok sanırım. Denemek lazım :)
korayın dosyaları kurup çalıştırabilen sayısı bir elin parmak sayısından az. baya uğraştıran bir şey. 2-3 saat kurmuştu ben oyuna girerken. çalıştırsan bile bu dosyalar üzerinde çok değişiklik olduğu için anca koray kullanır bunu nerde neyi değiştirdiğini bildiği için :D. ama windowsta çalıştırabilirsen ama linuxta da çalıştırabilirsin şansını dene.

yani sadece pack değiştirerek giremezsin client ve game paketleri uyuşturman lazım. o yüzden de değiştirdiğin dosyanın gamesinide build alman lazım. yani baya değişiklik lazım kısaca. nasıl bir değiştirmeden bahsediyorsun detaylı yazarsan bende detaylı anlatayım.
videoda kurulan files değilde başka bi filese windowsa uyarlamak diyelim

Ubuntu ya da Debian ile source derleme, game ve mysql çalıştırma da gelir mi? FreeBSD işletim sistemine göre kullanım açısından çok daha rahat olur. Performans olarak birebir tutacağını düşünüyorum.
Source olduğu gibi linuxta çalışmaz. Libthecore linux için uyarlanmalı. Üzerinde çalışılan bir proje var. Adam hatta arm işlemcide serveri başlatmış. Bu da demek olur ki bir raspberry pi gibi ufak bir cihazla bile dünyanın istediğiniz yerinden girebileceğiniz bir server kurabilirsiniz. Tabi raspberry pi işlemcisi ancak siz ve birkaç arkadaşınızı kaldırır ama bunu yapabilmek bile büyük olay.

Arkadaşlar, Config dosyalarında BIND_IP olarak dış ip adresimi atadığımda ülkenin dört bir yanından arkadaşlarım benim yerel sunucuma bağlanabiliyor, ben aynı bilgisayarda oyuna katılamıyorum. BIND_IP kullanmadığımda veya onu 127.0.0.1 yaptığımda, tam tersi sadece ben bağlanıyorum, geri kalanlar bağlanamıyor. Modemde gerekli portlar açık, zaten ip adresim de sabit. PROXY_IP denedim, yine aynı şekilde devam ediyor. Dönüp dolaşıp serverinfo.py ve CONFIG düzenlemekten beynim sulandı. PortMap veya source taraflı başka herhangi bir yöntemle nasıl iki tarafın da aynı anda oyunda bulunmasını sağlayabilirim, bir tavsiyeniz var mı?

Source olduğu gibi linuxta çalışmaz. Libthecore linux için uyarlanmalı. Üzerinde çalışılan bir proje var. Adam hatta arm işlemcide serveri başlatmış. Bu da demek olur ki bir raspberry pi gibi ufak bir cihazla bile dünyanın istediğiniz yerinden girebileceğiniz bir server kurabilirsiniz. Tabi raspberry pi işlemcisi ancak siz ve birkaç arkadaşınızı kaldırır ama bunu yapabilmek bile büyük olay.

Bilgi için teşekkürler. Bu dosyalar tam olarak çalışır durumda mı acaba? Denediniz mi? Hatalar, buglardan bahsetmiyorum. Birde Koray'ın paylaştığı dosyalarda da Linux desteğinin olduğu yazıyor. Gcc10 ve Cmake gerekli anladığım kadarıyla.

Bilgi için teşekkürler. Bu dosyalar tam olarak çalışır durumda mı acaba? Denediniz mi? Hatalar, buglardan bahsetmiyorum. Birde Koray'ın paylaştığı dosyalarda da Linux desteğinin olduğu yazıyor. Gcc10 ve Cmake gerekli anladığım kadarıyla.
Ben denemedim ama çalışıyor yorumlardan gördüğüm kadarıyla

/dc komutu ile birini kickleyince komple kanal kapanıyor. Bu sorunu yaşayanlar için çözüm:

cmd_gm.cpp:
//ACMD(do_disconnect){} içinde,

DESC_MANAGER::instance().DestroyDesc(d);
//bu satırı yorum satırı yap veya sil.

//bunu koy:
    d->SetPhase(PHASE_CLOSE);
    tch->Disconnect(NULL);

DestroyDesc() yapamaması neyi etkiler inanın bilmiyorum, en azından her /dc kullanışımda kanal çökmüyor artık.

/dc komutu ile birini kickleyince komple kanal kapanıyor. Bu sorunu yaşayanlar için çözüm:

cmd_gm.cpp:
//ACMD(do_disconnect){} içinde,

DESC_MANAGER::instance().DestroyDesc(d);
//bu satırı yorum satırı yap veya sil.

//bunu koy:
    d->SetPhase(PHASE_CLOSE);
    tch->Disconnect(NULL);

DestroyDesc() yapamaması neyi etkiler inanın bilmiyorum, en azından her /dc kullanışımda kanal çökmüyor artık.
sadece dc komutu değil diğer bazı komutları çalıştırdığımda da çöküyor sadece auth.exe kapanıyor

Geri