Server Files MmoTutkunları Windows Altyapı Server Files

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Hepinize selamlar değerli arkadaşlar. Herhangi bir forumda bu şekilde windowsta kurulabilen altyapı bir server files görmedim(evet bazı windows server filesler var fakat sourcesiz ya da çok karışık). Biz neden bu konuda öncü olmuyoruz diye kendi kendime sordum ve size windowsta derlenip açılabilen bir windows server files ayarladım. Tamamen türkçe içerikli bir filestir. Packları sadeleştirip indexi clientten çektirdim. Aşağıda nasıl kurabileceğinizi öğreten bir video var. Videoyu izleyerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa yorumlarda çekinmeden sorabilirsiniz. Şimdiden iyi kullanımlar.

Videoyu çekerken farkettim uploadladığım dosyalarda config dosyalarını editlemeyi unutmuşum bu yüzden videoda onları da editleyip gösterdim. Videodaki şifreler 1234 olarak yazılmıştır. Değiştirmek için add user kısmındaki şifreyi ve configlerdeki şifreyi düzenleyebilirsiniz.

Dosyalarda kullanılan kaynaklar Mali61'in paylaştığı kaynaklardır. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Dosyaları oluştururken ki bazı kısımlara yardım eden @Kaptan Yosun 'a ayrıca teşekkür ediyorum.
Kod:
Dosyaları derlemek için Visual Studio 2022 kullanılmıştır.
Hem client hem game src için.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
mysql installeri burdan indirin fakat işlemleri videodaki gibi yapın.

Videoda Kullanılan kodlar:
CREATE DATABASE log;
CREATE DATABASE common;
CREATE DATABASE player;
CREATE DATABASE hotbackup;
CREATE DATABASE account;

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;

*00A51F3F48415C7D4E8908980D443C29C69B60C9

MySQL yedeğini Navicat'ten Dump SQL File seçeneği ile alabilirsin.

Sunucuyu da ESC tuşuyla kapatırsan veri kaybı olmaz.

Yorumlardaki düzenlemeler eklenmiş ve boyutu düzenlenmiştir.
Güncelleme tarihi 12.03.2024.

Virüs Taraması
14806 eklentisini görüntüle

1705232180256.png

Bu konunun kaynak gösterilmeden başka forumlarda kullanılması yasaktır. Emeğe saygınız olsun paylaşacaksanız kaynak gösterin.

0114_133217.jpg

Son düzenleme:
Eline sağlık. Umarım dev arkadaşlardan da destekler gelir de daha iyi bir hale getirebiliriz.

teşekkürler macit acaba bu saymış olduğum skill statü npc bugları olaylarına bakabildin mi sıkıntı varmıydı

teşekkürler macit acaba bu saymış olduğum skill statü npc bugları olaylarına bakabildin mi sıkıntı varmıydı
denedim fakat bir problemle karşılaşmadım şuanki satıcılar boş çünkü shop_item tablosuda boş ama skill ya da statü ile ilgili bir bug görmedim

elinize sağlık. mali61 in kaynakları derken hangi dosyaları kastettiniz, link verebilirmisiniz.

Windows'u server olarak kullanmak mı? Bilemedim :LOL:

Merhaba iyi günler hobi olarak kullanmayı düşünüyorum kafamda bir soru var bunu sunucu kiralayıp online'a döndürebilir miyiz ve windows olduğu için işlemcinin ve ramin tamamını kullanıyor mu ?

Windows'u server olarak kullanmak mı? Bilemedim :LOL:
herkesin farklı görüşü var valla konuyla ilgili herkese saygılıyız herkes bildiği yoldan devam etsin
windowsda derlenebilir demişsiniz bir rehber gelir mi bu konuda şimdiden teşekkürler
sıfırdan bir sourceyi windowsta derleme konusunda bir rehber mi?
Merhaba iyi günler hobi olarak kullanmayı düşünüyorum kafamda bir soru var bunu sunucu kiralayıp online'a döndürebilir miyiz ve windows olduğu için işlemcinin ve ramin tamamını kullanıyor mu ?
istediğin zaman freebsdye çevirebilirsin tabi herhangi bir zorluğu yok

herkesin farklı görüşü var valla konuyla ilgili herkese saygılıyız herkes bildiği yoldan devam etsin

sıfırdan bir sourceyi windowsta derleme konusunda bir rehber mi?

istediğin zaman freebsdye çevirebilirsin tabi herhangi bir zorluğu yok
BSD üzerinde source derlemeyi biliyorum fakat windows'da nasıl yapılır emin değilim sadece bu altyapı için bir video olursa iyi olur

Geri