Yüksek online yalanı sıkan serverlar

Whiterose

Sanane be kardeş...
Grafiker
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Sizce böyle yaparak gerçekten oyuncu çekebilirler mi?
Toplamda 1.5Gb'lık dosyayı hevesle indiriyorum.
Kayıt oluyorum, oyuna bir giriyorum kimse yok!
Pazarlar kurulmuş tamam, birde bağırmak için lisans istiyor.
Npc'de onu aradım, bulamadım üşenmedim haritaları gezdim
hepsi boşa 1'kişi çıkmadı.

Tutmadıysa tutmadı kardeşim ne gerek var böyle şeylere.
Ayrıca 65 - 250 seviye aralığı diyorlar, oyun içinde level npc'si var.
Sinirlendim, hevesim kalmadı bu hafta 2-3 server indirdim hepsi cırt.
En son buna ayar oldum, sanırım 1 tane daha logo paylaşımı geliyor. :D

Ekran Alıntısı.PNG

Metin2 pvp oynamak için bitti en son bir servera girdim tamamen paytowin :D bp aldım oyun içi yüklü meblaya adam 2.sini getirdi şaka gibi :D
Muhtemelen silkroad'a yönelirim mmorpg olarak veya daha yenilikçi mmorpglere

Oyuna yeni oyuncular başlamıyor ama her hafta yeni sunucular açılıyor , dolayısıyla online dağılıyor. Bence metin2 kodlarını sızdıranlar bunu kasıtlı yaptı. Çünkü küçük çaplı bir pvp açılarak reklamı daha efektif yapıldığını düşünüyorum. Aç kapa yapanlar zaten isim yapamıyor.

Metin2 pvp oynamak için bitti en son bir servera girdim tamamen paytowin :D bp aldım oyun içi yüklü meblaya adam 2.sini getirdi şaka gibi :D
Muhtemelen silkroad'a yönelirim mmorpg olarak veya daha yenilikçi mmorpglere
Aynen öyle, alıştık ama sezonluk serverlara bende saldım daha gram heveslenip oynamam.

Eğer bir serverın güncel içerikli instagram veya facebook sayfası yoksa boşuna indirip girmeyin.

Bu online şişirme işi yeni bir durum değil 2016 sonrası yavaş yavaş dozu arttırılarak yapılmaya başlandı hatta bir ara durum öyle saçma sapan bir hale geldi ki her açılan server rekor online ile açıldığını iddia edip her yerde reklamlarını yaptı, 50 bin 150 bin derken en son 300 bin ile açılış yaptığını iddia edenler oldu. 😄 Gelmiş geçmiş tüm Türk p-serverleri dahil ediyorum, 2008'den bu yana anlık online sayısı hadi biraz abartayım 15 bini geçecek tek bir server olmadığını iddia ediyorum, 4-8 bin civarı online ile açılan Rubinum, WoM gibi serverlerin ne kadar kalabalık olduğunu görenleriniz varsa muhtemelen bu sayılara gülüyordur.

Bu online şişirme işi yeni bir durum değil 2016 sonrası yavaş yavaş dozu arttırılarak yapılmaya başlandı hatta bir ara durum öyle saçma sapan bir hale geldi ki her açılan server rekor online ile açıldığını iddia edip her yerde reklamlarını yaptı, 50 bin 150 bin derken en son 300 bin ile açılış yaptığını iddia edenler oldu. 😄 Gelmiş geçmiş tüm Türk p-serverleri dahil ediyorum, 2008'den bu yana anlık online sayısı hadi biraz abartayım 15 bini geçecek tek bir server olmadığını iddia ediyorum, 4-8 bin civarı online ile açılan Rubinum, WoM gibi serverlerin ne kadar kalabalık olduğunu görenleriniz varsa muhtemelen bu sayılara gülüyordur.
zaten öyle olsa bot oyuncu sistemi çıkarmazlardı :D

Acaba resmi metin2 server kaç k gördü lan, Türkiye'nin yarısı oynuyordu hatırladığım kadarıyla

En başta kendini kandırıyorsun aslında oyunu oynayacak oyuncuları geçtim kendi egonu tatmin etmekten öteye geçmediğini düşündüğüm eylemdir.

"ehe ehe kankaaaa en yüksek online benim oyunda kankaaaaa" :) aynen kardeşim en yüksek online senin şimdi git çimlere dokun yankı odalarından çık ve zulüm kompleksini beslemeyi bir an önce bırak.

Acaba resmi metin2 server kaç k gördü lan, Türkiye'nin yarısı oynuyordu hatırladığım kadarıyla
Eski CoMa bir ara yayın açıyordu 2018'li yıllarda, yanlış hatırlamıyorsam 45 serverli dönemde anlık online sayısı 50-60 bin civarı demişti yayınlar hala duruyor mu bilmiyorum çok sene geçti. Bunun haricinde WebZen'in IP tanıttığı sayfasında (eski bilgi tabi wayback ile dolaşırken görmüştüm) dünya çapında +5 Milyon aktif oyuncu diye tanıtıyorlardı, tabi anlık online değildir muhtemelen.

Eski CoMa bir ara yayın açıyordu 2018'li yıllarda, yanlış hatırlamıyorsam 45 serverli dönemde anlık online sayısı 50-60 bin civarı demişti yayınlar hala duruyor mu bilmiyorum çok sene geçti. Bunun haricinde WebZen'in IP tanıttığı sayfasında (eski bilgi tabi wayback ile dolaşırken görmüştüm) dünya çapında +5 Milyon aktif oyuncu diye tanıtıyorlardı, tabi anlık online değildir muhtemelen.
5 milyon aktif oyuncu sayısı olabilir. Anlık olarak bu kadar yüksek olacağını sanmıyorum

O tarz verilerde genellikle aylık olarak giriş sayısı veriliyor diye biliyorum

5 milyon aktif oyuncu sayısı olabilir. Anlık olarak bu kadar yüksek olacağını sanmıyorum

O tarz verilerde genellikle aylık olarak giriş sayısı veriliyor diye biliyorum

Tabii, zaten anlık 5 milyon oyuncu pekte olası değil ama Derindarbe'nin yayınında bu soru soruldu cevapta verdi dediğim gibi yanlış hatırlamıyorsam 45 serverli dönemde anlık 50-60 bin bandında demişti, aylık aktifliğe vurursak sadece TR kısmında bile ne kadar muazzam bir kalabalık olduğu bariz, zaten o dönem çoğu serverin 4 kanalı da FULL olurdu genelde, giriş ekranında debelendiğim günleri hatırlıyorum. :LOL:

Aynen öyle, alıştık ama sezonluk serverlara bende saldım daha gram heveslenip oynamam.
bro konuyu gördüm isyanını haklı buldum saçma sapan online sayıları basıp duruyorlar ve cidden alay edici rakamlar

adam yeni sw açmış ilk gün sitede online sayısı 500k, aw metin2 oynayan 500k oyuncu yoktur ki olsa hepsi senin sunucunda mı oynuyor bunalttılar artık sadece paragözlük bu nasıl daha fazla para çarparım derdine düşmüşler

3 ay oldu bu sezonluk serverleri bırakalı 65 250 pvp server keşfettim facebookta önüme çıktı grupları vardı girdim ortam fena sarınca indirip bi denemek istedim bende senin gibi tedirgindim ama cidden çok iyi servermiş ve adamlar 10 yıldır bu işi yapıyorlarmış yönetimin ilgi alakası vs on numara. biraz araştırdım server sahibi çağrı tekir diye biriymiş ve baya tanınan güvenilir biriymiş 10 yıldır sunucularında oynayan oyuncuları var gözüm kapalı epimi çekip full çarımı dizdim, biraz uzun yazdım hakkını helal et serverleri merak ediyorsan benim oynadığım
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
bir de
ile
var tavsiye ederim kesinlikle

bro konuyu gördüm isyanını haklı buldum saçma sapan online sayıları basıp duruyorlar ve cidden alay edici rakamlar

adam yeni sw açmış ilk gün sitede online sayısı 500k, aw metin2 oynayan 500k oyuncu yoktur ki olsa hepsi senin sunucunda mı oynuyor bunalttılar artık sadece paragözlük bu nasıl daha fazla para çarparım derdine düşmüşler

3 ay oldu bu sezonluk serverleri bırakalı 65 250 pvp server keşfettim facebookta önüme çıktı grupları vardı girdim ortam fena sarınca indirip bi denemek istedim bende senin gibi tedirgindim ama cidden çok iyi servermiş ve adamlar 10 yıldır bu işi yapıyorlarmış yönetimin ilgi alakası vs on numara. biraz araştırdım server sahibi çağrı tekir diye biriymiş ve baya tanınan güvenilir biriymiş 10 yıldır sunucularında oynayan oyuncuları var gözüm kapalı epimi çekip full çarımı dizdim, biraz uzun yazdım hakkını helal et serverleri merak ediyorsan benim oynadığım
bir de
ile
var tavsiye ederim kesinlikle
dimi genelleme olarak yeni açılan serverlar ne yazık ki yüksek online gösterme muhabbetine devam ediyor.
Server önerin için teşekkür ederim. Daha önceden 2016'da hanedamt2 ile başlayıp hisarmt2 ile çağrının serverlarındaki maceramı noktaladım.
Hayla o serverlar'da oynayan arkadaşlarım var ancak beni sarmıyor çok paraya dayalı ayrıca oyun hevesim kaçtı :D teşekkür ederim önerin için:loveya:

dimi genelleme olarak yeni açılan serverlar ne yazık ki yüksek online gösterme muhabbetine devam ediyor.
Server önerin için teşekkür ederim. Daha önceden 2016'da hanedamt2 ile başlayıp hisarmt2 ile çağrının serverlarındaki maceramı noktaladım.
Hayla o serverlar'da oynayan arkadaşlarım var ancak beni sarmıyor çok paraya dayalı ayrıca oyun hevesim kaçtı :D teşekkür ederim önerin için:loveya:
rica ederim knk valla eskiyi bilmem ama şu an çok ilgililer asırı derece de keyif alıyorum benim de arkadaslar burda lonca savasları jotun savasları arena savasları gibi bir cok savas etkinlikleri var ve her hafta düzenli güncelleme veriyor adamlar

para konusuna gelecek olursak hicbir sw para olmadan oynanmıyor artık adam yeni sw acıyo deli gibi paramı cekiyor sonra wın turizm kayboluyor aw ama burda öyle bisi yokmus adamlar 10 yıldır burda ve yatırdıgım paradan hic süphe duymadım oynayıp oynamamak sana kalmıs benimki sadece tavsiye

Geri