Yeniden Keşfedilmiş Metin2 Python SDK

Oyun program kodunuda sunuma dahil edelim mi? Bu sunumla ilgileniyor musunuz ve özgün bir içerik mi?

• Evet! Oyun program kodunu sunuma dahil edin lütfen ve sunum özgün içeriktir sabitlenebilir.

Oy: 1 100,0%
  • Hayır! Oyun program kodunu sunuma dahil etmeyin, sunum özgün içerik değildir. (Nedeni belirtin)

Oy: 0 0,0%

• Toplam katılım
    1
  • Anket kapatıldı .

Laniatus

Laniatus Games LaniEngine
MT Üye
BU İÇERİK BİR KAYNAK KODU SUNUMUDUR.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
oyununa ait
oyun programı (
) sürümünün
'e ait özgün ve
olarak yeniden keşfedilmiş, safkan kaynak kod sunumudur.

Merhabalar, uzun zaman önce büyük sorunlarla karşılaşarak yeniden keşfettiğimiz ancak daha sonra kendi ağ mimarimizi yazdıktan sonra kullanmamaya karar verdiğimiz METIN II ürününe ait Python program kodunu (Python SDK) verilerini sizlere sunmak istedim.

Yıllardır süre gelen alışıla gelmiş bir alışkanlık var buda malum takdir edersiniz ki Metin2 isimli oyundur. Bu alışkanlığın bir çırpıda bırakılması da haliyle pek mümkün değil. (
En azından herkes benim kadar kolay unutamayabilir) bu nedenle bizde yeni MMORPG oyunumuz Magic To (R)Master'i yeni bir anlayış ve fikir üzerine inşa etme kararı aldığımızda metin2 ürününe ait program kodunu değiştirmeyi amaçlamıştık. Bu nedenle başta
daha sonra
hem de
olmak üzere üç farklı şekilde kodu yeniden yazdık. Burada ise yanlış anlaşılma olmasın, herkes gibi var olan kodu alıp değiştirmedik, fonksiyonları, çerçeveyi, ağ mimarisini, replikasyonları en baştan yeniden yazdık.
Oyun istemcisini de hazırladık ancak %20 oranında. Eğer konu ilgi görürse ve reyting alırsa yeni fonksiyonların mevcut olduğu tamamen değişime açık hem tam kaynağı, RDP LOC ağ mimarisini hem de bazı gelişmeleri bu konu altında daha gelişmiş şekilde yayınlamayı düşünüyorum. Bu sayede bu oyuna ilgi duyanların, Gameforge şirketi ile olan telif hakkı mücadelesini de tamamen olmasa da bir açıdan erteleme şansına sahip olmasını sağlamayı amaçlıyorum.

Dosya içeriği tam olmamak ile birlikte bir çok WARN,ERR ve (todo) yapılacak içeriğine sahiptir, ilgilenmek isteyenler olursa game kaynağını da (extern without) ayrıca sunabilirim.

Package content;
Game;
  • sdk/db ; inc
  • sdk/other; inc
  • sdk/extern; not inc.
  • sdk/pyc(lib); not inc.
84253 eklentisini görüntüle
Ayrıca küçük bir video;

Şimdilik incelemeniz için, common ve db kısmını sunuyorum, (libgame, libmysql, extern etc.) sunum içerisinde mevcut değildir.
Python programlamadan anlayan kişilerin ilgilenebileceğini düşünüyorum.

Ekstra
: Java hali bulunan sunucusuda mevcuttur ve tamamen çalışan versiyonudur. İlgi ve alakaya göre (extern without) kaydı ile onu da sunabilirim.

İçerik aslında dünyanın en iyi "server files" içeriğinden bile kat ve kat değerli, çünkü burada var olan bir oyuna ait fikri mülkiyet ihlali yapan en iyi server files yerine yeni bir fikri mülkiyetin oluşturulabilmesi ile ilgili kaynak yatıyor ancak insanlar ne olduğunu henüz tam olarak anlamış değiller, bu yüzden sabır ile mücevheri kim keşfedecek görmek için sadece bekliyorum. :)

İyi çalışmalar, keyifli forumlar.

Son düzenleme:
Metin2 sourcesinin python halimi bu? fena bişey gibi duruyor içinde game source kısmı yok ama sonramı paylasacaksınız ? tesekkurler paylastıgınız ıcın game sourceside eklenırse bence sabitlik bir konu olabilir bu

Metin2 sourcesinin python halimi bu? fena bişey gibi duruyor içinde game source kısmı yok ama sonramı paylasacaksınız ? tesekkurler paylastıgınız ıcın game sourceside eklenırse bence sabitlik bir konu olabilir bu
Merhaba, evet doğrudur. Tam ve hatasız bir kaynak olduğunu söylemek zor elbette. İnceleme yapılması adına yalnızca db/common kaynağını sundum. Eğer konu ilgi görürse tam kaynağı sunarım bunu zaten konu içerisinde ve repository'de belirtmiştim. Düşüncenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Keyifli forumlar.

Dostum paylaşım için teşekkürler. Yazı boyutunuzu bu kadar küçük yapmasanız daha okunabilir olacağını düşüyorum. iyi forumlar

Geri