Yeni Bölüm: Yapay Zeka & Yapay Öğrenme

Whistle

Luntar
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Yapay zeka ve yapay öğrenme (machine learning) ilgili içeriklerin yer alacağı yeni bölümümüz Geliştiricilik kategorisi altına eklenmiştir.

Yapay öğrenme uzun süredir birçok yerde kullanılıyordu. Bunlara en basit örnek: bankaların kredi notları, sosyal medya zaman tünelleri, netflix gibi platformlarda size yönelik içerik sunması vb.

Yapay zeka ise son zamanlarda daha çok gün yüzüne çıktı. Chatgpt, copilot, gemini, dall-e gibi araçlar buna örnek verilebilir.

Bu bölümde yapay zeka araçlarının nasıl kullanılacağıyla ilgili rehberler yer alabilir. Prompt nasıl girilir, hangi yapay zeka hangi işleri yapabilir. Sitemiz kodlamayla ilgili içerikler barındırdığı için bu bölümde yapay zeka ve yapay öğrenme kod algoritmaları da paylaşılabilir.

chat gpt 4o sürümü fenasal beleş versiyonunu paylaşan olursa iyi olur

Ben daha çok işin kodlama kısmıyla ilgili birkaç konu paylaşacağım. Bölüm herkese açık. Bakalım ortaya neler çıkacak :)

Gülmekten çenem ağrıdı. 😂😂

Yapay zeka baktığımızda aslında çok fazla şey katıyo bize ama bi haylide götürüyo diyebilirim. Herkesin kendi fikri tabi ama düşündüğünde herşeyin ulaşılabilir olması insanları umutsuzluğa mutsuzluğa hatta miskinliğe sevk ediyo diye düşünüyorum. Mesela ben okul yıllarımda sıfırdan veri tabanıda dahil C# kullanarak oyun yapmıştım. Kendi araştırmamla bilgimle öğrendiklerimle hatta yaparken daha da ilerlettim bilgimi ama sonra sınıf vasıtasıyla chatgpt kullanmaya başlamıştım. Daha kolay ve hızlı geliyodu ama ben her kullandıkça bilgim azaldı copy paste geçti bi süre sonra sıfırdan oyun kodlayacak kişiden şuan sadece kod okuyabilir duruma düştüm tabi benimde hatalarım var ama bu sadece bi örnekti. Ama geniş çerçeveden düşünüldüğünde çağa mecburiyetten ayak uydurmak gerek ona göre şekillenmek gerek,

Geç olsun güç olmasın @Whistle. Bende elimdeki projelerden bi kaçını paylaşırım çok iyi bir kategori olmuş.

Geri