Yardım Won Sistemi (Bela)

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

kullanici31

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar geçen gün pyton kısmı hakkında bi konu açmıştım fakat bu seferde game src eklerken sıkıntı oldu srcler build oluyor ama oyun loading ekranında kalıyo db syser veriyo sadece
Kod:
SYSERR: Oct 12 20:37:18 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'FROM player  WHERE id=106' at line 1 (query: SELECT id,name,job,voice,dir,x,y,z,map_index,exit_x,exit_y,exit_map_index,hp,mp,stamina,random_hp,random_sp,playtime,gold,level,level_step,st,ht,dx,iq,exp,stat_point,skill_point,sub_skill_point,stat_reset_count,part_base,part_hair,skill_level,quickslot,skill_group,alignment,mobile,horse_level,horse_riding,horse_hp,horse_hp_droptime,horse_stamina,UNIX_TIMESTAMP(NOW())-UNIX_TIMESTAMP(last_play),horse_skill_point,FROM player  WHERE id=106 errno: 1064)
SYSERR: Oct 12 20:37:18 :: RESULT_COMPOSITE_PLAYER: null MYSQL_RES QID 0

tablo ile alakalı da üstad sadece soru sormak için değilde biraz da çevrimiçi olmak için yazsanız daha iyi olmaz mı acaba?

Sorun arkadaşın da dediği gibi tabloda. Won sisteminde mysql yani db ye eklenecek dosya da olması gerekli. Tahmini sql biçimli. Eğer o olmasa bile build kısmında cpp dosyalarında bir yol vermesi gerekir. Sistemi tekrar kontrol et. Muhtemelen player da won kısmının tablosu olmadığı için bu hatayı alıyorsun.

Çözümü kim çözdüyse onun mesajına tik atarmısın. Sen çözdüysende çözümü eklersen konuya edit halinde başka arkadaşlarda yararlansın. Konunun çözülmesine sevindim bu arada.
adam çözülmedi yazmış. :D

aslında ben eklerken nerede yanlışlık yaptığını tahmin edebiliyorum. oyuncuyu load ederken db de çalışan sorguyu eklerken hata yapmış olabilirsin. Ben de eklerken won ile level in yeri karışmıştı.

aslında ben eklerken nerede yanlışlık yaptığını tahmin edebiliyorum. oyuncuyu load ederken db de çalışan sorguyu eklerken hata yapmış olabilirsin. Ben de eklerken won ile level in yeri karışmıştı.
muhtemelen dediğin gibi DB üzeri tablolarda sorun var başka anlama gelmiyor syrerr.

Yazım hatası.

rica etsem player tablonu bana atarmısın ?

Dip not geçeyim tablo ile alakası yok büyük ihtimalle chat item cpp char cpp veya tables.h ta yaptığım bir hata
DB sourcende evet olabilir. ama sen game src den bahsediyorsan hiç alakası yok. Mysql hatası alıyorsun.
Ayrıca CPP dosyasında olsaydı eğer onun için syrerr verirken tabloları da göstermezdi. Tablolar dediğin cpp lerde mevcutta varmıydı hatırlamıyorum ama mevcutta o tablolar yoksa cpp ile alakasız konu

muhtemelen dediğin gibi DB üzeri tablolarda sorun var başka anlama gelmiyor syrerr.

Yazım hatası.

rica etsem player tablonu bana atarmısın ?
o filesin yedeklerini sildim muhtemelen çok fazla coresi falanda vardı uğraşmak istemedim
mysqlden olmadığından eminim ama
tabloya querly eklemeden öncede sonrada aynı hatayı veriyodu build ettiğim db ve gameyi atınca bu hale geldi

Geri