Source [Windows / FreeBSD] Mainline geliştirme ortamı

Update 5

g_iLoadingDelayTime kaldırıldı.
Armadillo Nano kaldırıldı.
DbString Greet kaldırıldı.
Siege War / Castle kaldırıldı.
Monarch kaldırıldı.
SpeedServer kaldırıldı.
BattleArena kaldırıldı.
game/cmd.cpp'deki Korece komutlar kaldırıldı.
PythonSystem.cpp'nin client/metin2.cfg dosyasını yazarken yaptığı tab'lar daha okunaklı olacak şekilde düzenlendi.

Ana konudaki linkten yeni sürümü indirebilirsiniz.

Birkaç güne güzel bir güncelleme gelecek. Ana konudaki linkten güncel değişikliklere bakabilir, öneri ve eleştiride bulunabilirsiniz :s18:

Client Locale String güncellemesine devam
1714463791887.png

Sağ olun, sırf keyif aldığım için hobi olarak yapıyorum, beklentiyi büyük tutmayın benimle, dediğim gibi martysama gibi olmaz benim çalışmam
Demek istediğim sizin şuan yaptığınız pack düzeni ve temiz işçilik daha üstün gözüküyor.
ve hem windows hem bsd olmasıda ayrı bir güzellik

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
merhabalar
kendi adıma radikal bir karar ile birlikte kullandığım alt yapıdan buna geçme kararı aldım. :)

dosyalar için elinize emeğinize sağlık inşallah benim için hayırlısı olur :D

merhabalar
kendi adıma radikal bir karar ile birlikte kullandığım alt yapıdan buna geçme kararı aldım. :)

dosyalar için elinize emeğinize sağlık inşallah benim için hayırlısı olur :D
Rica ederim. Şimdiye kadarki en büyük güncelleme üzerinde çalışıyorum. İsterseniz biraz daha bekleyebilirsiniz. u6 bomba gibi gelecek. Ana konudaki linkten güncel değişikliklere bakabilirsin.

Rica ederim. Şimdiye kadarki en büyük güncelleme üzerinde çalışıyorum. İsterseniz biraz daha bekleyebilirsiniz. u6 bomba gibi gelecek. Ana konudaki linkten güncel değişikliklere bakabilirsin.
şuan kurulum aşamasındayım galiba windows kısmını hiç anlamadığım için kullanmayacağım frebsd üzerinden çalışma yapacağım güncelleme ne kadar sürer tahmini :D birde küçük bir sorum olacak gamesrc yi visual ile build edebiliyormuyuz

şuan kurulum aşamasındayım galiba windows kısmını hiç anlamadığım için kullanmayacağım frebsd üzerinden çalışma yapacağım güncelleme ne kadar sürer tahmini :D birde küçük bir sorum olacak gamesrc yi visual ile build edebiliyormuyuz
Güncelleme 1 haftaya kadar sürebilir. Dediğim gibi büyük bir güncelleme, binlerce satır locale texti elle kıyaslayıp elle değişiyorum. Server'i de Windows'ta build alabilirsin evet.

windows çok rahat bsd gibi saçma sapan şeyler yer kaplamıyor tavsiyemdir

windows çok rahat bsd gibi saçma sapan şeyler yer kaplamıyor tavsiyemdir
kurulumu yaptım hem windowsta hem freebsd üzerinde bir problem çıkmadı bir kaç sorum olacak @Kaptan Yosun

1. questleri windosta okutamadım bir türlü tek tek veyahut toplu beceremedim :D birde her kanal için tek tek okutmakmı gerekiyor ?
2. freebsd de reboot atıyorduk bunda durum nasıl onu anlamadım kanal üzerine gelip esc yapıp tekrar başlatmak reboot ile aynı işlemi görüyormu
3. kanalları toplu baştınca açılan cmd pencerelerini arka planda çalıştırma gibi bir durum söz komusumu
Adsız.png

böyle biraz kalabalık oluyor :D
4. windows build alırken aldığım hata
Adsız.png

Son düzenleme:
kurulumu yaptım hem windowsta hem freebsd üzerinde bir problem çıkmadı bir kaç sorum olacak @Kaptan Yosun

1. questleri windosta okutamadım bir türlü tek tek veyahut toplu beceremedim :D birde her kanal için tek tek okutmakmı gerekiyor ?
2. freebsd de reboot atıyorduk bunda durum nasıl onu anlamadım kanal üzerine gelip esc yapıp tekrar başlatmak reboot ile aynı işlemi görüyormu
3. kanalları toplu baştınca açılan cmd pencerelerini arka planda çalıştırma gibi bir durum söz komusumu
16805 eklentisini görüntüle
böyle biraz kalabalık oluyor :D
4. windows build alırken aldığım hata
16806 eklentisini görüntüle
1 hepsini qc.exeye sürükle çıkan object dosyasını her kanala at.
2 hepsini esc ile kapatıp tekrar açarsan reboot sayılır direk kapatıp açarsanda reboot sayılır
3 bilmiyorum
4 klasör dizinlerini felan değiştirdiysen externi okumuyor. klasörlerin adını değiştirdiysen yine okumaz.

1 hepsini qc.exeye sürükle çıkan object dosyasını her kanala at.
2 hepsini esc ile kapatıp tekrar açarsan reboot sayılır direk kapatıp açarsanda reboot sayılır
3 bilmiyorum
4 klasör dizinlerini felan değiştirdiysen externi okumuyor. klasörlerin adını değiştirdiysen yine okumaz.
3 e de bir çözüm bulabilirsek windows gayet hızlı bence freebsdye göre quest sorununuda freebsd de derleyip objet kalsörünü hepsine atınca çözüldü :D bekleyelim bakalım güncellemeyi

Geri