Source [Windows / FreeBSD] Mainline geliştirme ortamı

Tamamdır, portsnap FreeBSD 14'te varsayılan olarak kurulu gelmiyormuş. Pkg'den kurmak gerek.

Kod:
pkg install portsnap

1713886367675.png

Serverları acayip yavaş yav bitmez bu

Update 3

-GoogleTest kaldırıldı.
-PCBANG kaldırıldı.
-Auction kaldırıldı.
-Sms-mobile kaldırıldı.
-Kod düzeninde rahat okunabilirlik için ufak iyileştirmeler yapıldı.
-Root ve UiScript'ten 936(Çin) ve 949(Kore) scriptleri silindi.
-Liderlik yeteneğinin üzerine gelince syserr verip gözükmemesi fixlendi.
-Bazı skillerin Client Tarafında GM'lik vermesi fixlendi.
-MySQL 8.0'a Player database'ini yüklerken verdiği hata çözüldü.

Ana konudaki linkten indirebilirsiniz

Bu altyapı git gide güzelleşiyor her update'i indirmemek için sabırsızca doğru zamanı kolluyorum :) Tahmini fixleme güncellemeleri ne zaman gelir ?

Bu altyapı git gide güzelleşiyor her update'i indirmemek için sabırsızca doğru zamanı kolluyorum :) Tahmini fixleme güncellemeleri ne zaman gelir ?
bende biraz daha gereksiz kod kaldırsın öyle indiricem :D

Ben oyunun açıklarını çok iyi bilmiyorum aslında, güvenilir kaynaklardan birkaç tane fix eklerim bir yada iki sonraki güncellemede.

Ben oyunun açıklarını çok iyi bilmiyorum aslında, güvenilir kaynaklardan birkaç tane fix eklerim bir yada iki sonraki güncellemede.
Bir kaç kere karşılaştığım bilindik güvenlik açıkları olan sql inject v.b. olanları bilen kişilerde konuya destek olursa sağlam bir başlangıç altapısı olur.

Ufak bir önerim olucak sizlere index ve server ip client'e taşınabilir bu hali ile daha güvenli olur.

Ufak bir önerim olucak sizlere index ve server ip client'e taşınabilir bu hali ile daha güvenli olur.
Öneri için sağolun, ancak mainline'ın yapısına müdahale etmek istemiyorum. Kolay bir işlem, geliştirmeye başladığınızda hızlıca yapabilirsiniz

Konuyu dün inceleme fırsatım oldu gerçekten altın değerinde konu.

Update 4

UiScriptLocale.py içinde doğu asya dillerine özel olan kontroller silindi.
createcharacterwindow.py locale'den UiScript'e taşındı.
loadingwindow.py locale'den UiScript'e taşındı.
selectcharacterwindow.py locale'den UiScript'e taşındı.
selectempirewindow.py locale'den UiScript'e taşındı.
passworddialog.py locale'den UiScript'e taşındı.
YmirWork/ui içindeki 936(Çin) ve 949(Kore) .sub ve görselleri silindi.
__20040725_CAMERA_WORK__ kaldırıldı.
USE_VIETNAM_CONVERT_WEAPON_VNUM kaldırıldı.
VTune kaldırıldı.
__UNITTEST__ kaldırıldı.
Lotto/Lottery kaldırıldı.
HIGHSCORE kaldırıldı.
ProtoReader.cpp ve DumpProto'da okunabilirlik iyileştirmeleri yapıldı.
DumpProto'ya SendTxtToServerFiles(FromRelease).bat scripti eklendi. Release içindeki proto txt'lerini Windows/FreeBSD server filesinizin uygun konumuna atar.

Ana konudaki linkten indirebilirsiniz

Çok başarılı bir iş yapıyorsunuz, bittiğinde şuan ücretsiz olarak paylaşılan en iyi başlangıç yapılarından biri olacağını düşünüyorum, emeğinize sağlık. (y)

Çok başarılı bir iş yapıyorsunuz, bittiğinde şuan ücretsiz olarak paylaşılan en iyi başlangıç yapılarından biri olacağını düşünüyorum, emeğinize sağlık. (y)
Sağ olun, aslında yapacak pek bir şey kalmadı. Ölü kodların çoğu gitti, pack derli toplu, dosya düzeni derli toplu, belki extern güncellemesi iyi olabilir bir sonraki güncelleme için.

Geri