Source [Windows / FreeBSD] Mainline geliştirme ortamı

FreeBSD 13.3 ile denedim, aynı bu hatayı verdi. Yani sadece size özel değil durum. FreeBSD 14.0'da da malesef mysql80-server paketini bulamıyor, sizin paylaştığınız çözüm ile de olmadı. pkg'de bir gariplik olduğunu düşünüyorum. Kendi kendine düzelir bence. Siz pkg düzelene kadar Windows üzerinden çalıştırabilirsiniz serveri. Ara sıra dener, pkg düzelince yazarım buraya.
pkgde sorun yok mysql80 server paketi kaldırıldı.

Clienti kurunca bu mesajı yazıyor

Kod:
Message from mysql80-client-8.0.35:

--
This is the mysql CLIENT without the server.
for complete server and client, please install databases/mysql80-server

ama pkgden databases/mysql80-server de kaldırılmış. Başka bir mesaj göremedim

Clienti kurunca bu mesajı yazıyor

Kod:
Message from mysql80-client-8.0.35:

--
This is the mysql CLIENT without the server.
for complete server and client, please install databases/mysql80-server

ama pkgden databases/mysql80-server de kaldırılmış. Başka bir mesaj göremedim
gördüğün gibi tamamlamak için ordan kur diyo yani pkgde yok

gördüğün gibi tamamlamak için ordan kur diyo yani pkgde yok
Hayır databases/mysql80-server derken portu kastetmiyor, mysql80-server'i kurabileceğin bir diğer pkg'yi kastediyor.
Normalde
Kod:
pkg install databases/mysql80-server
şeklinde kurabiliyorsun. Onu kastediyor. Ama o da yok şu an pkgde. PKG'de bir terslik var kesinlikle.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

1713882294573.png

Ama dediğin gibi portslardan kurulabilir muhtemelen.

@Kaptan Yosun üstad şuan 13.3 kurdum ve başta senin komutla kuramadım mesela ardından direkt sana söylediğim çözümü yaptım şuan geldi mesela
1713882808634.png

1713882831454.png

Konu için eline, aklına sağlık. Fakat düzeltmek demeyeyim de eklemek istediğim nokta şu, Windows platformu kullanmak için, performanstan ziyade güvenlik, hata ayıklama ve stabilite açısından çok daha iyi bir gerekçe sunacaktır. F/P olarak da Windows DS'ler çok daha ucuz maliyeti mevcut. Geri kalan performans ve kaynak açısından FreeBSD veya Linux kullanabilirsiniz.

FreeBSD 13.3 ile denedim, aynı bu hatayı verdi. Yani sadece size özel değil durum. FreeBSD 14.0'da da malesef mysql80-server paketini bulamıyor, sizin paylaştığınız çözüm ile de olmadı. pkg'de bir gariplik olduğunu düşünüyorum. Kendi kendine düzelir bence. Siz pkg düzelene kadar Windows üzerinden çalıştırabilirsiniz serveri. Ara sıra dener, pkg düzelince yazarım buraya.
Portslardan derlemeyi denediniz mi?

Geri