Çözüldü vs2019 foxfs build error

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Mavi Ruh

WWW.MR-3DWORK.COM
Grafiker
Yardımsever Üye
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Bu hatayı nasıl çözebileceğim bilen var mı ?

hata:
Önem Derecesi    Kod    Açıklama    Proje    Dosya    Çizgi    Gizleme Durumu
Hata    C2664    'std::string CFileNameHelper::GetExtension(std::string &)' : 1 bağımsız değişkeni 'std::string' değerinden 'std::string &' değerine dönüştürülemez    EterPack    D:\Client Source\source\EterPack\EterPackManager.cpp    64

Önem Derecesi    Kod    Açıklama    Proje    Dosya    Çizgi    Gizleme Durumu
Hata    C3861    'string': tanımlayıcı bulunamadı    EterPack    D:\Client Source\source\EterPack\EterPackManager.cpp    508

1699184114789.png

Son düzenleme:
Çözüm
Normalde hata vermemesi lazım, fotodaki haliyle yazıp denedim sorunsuz build oldu. (vs2022 - v143)

Alternatif olarak şu şekilde deneyebilirsin:
C++:
std::string test(c_szFileName);
std::string ext = CFileNameHelper::GetExtension(test);
Bu şekilde de denedim, build oldu.

Ek olarak GetExtension fonksiyonunun argümanında değişiklik yapıldıysa o yüzden de algılamıyor olabilir.
Bendeki hali şöyle:
C++:
GetExtension(std::string &str);
tamamen tahmini söyleyecem string ile ilgili bir include eklenirse çözülür gibi duruyor

tamamen tahmini söyleyecem string ile ilgili bir include eklenirse çözülür gibi duruyor
Şimdi şöyle anlatmam gerekirse aynı altyapıyı kullanıyoruz ekli olan bir filesten çekiyorum hatta birebir dosyayı kopyala yapıştır yapıyorum çünkü bir fark yok aralarında ama hata değişmiyor buna rağmen ne yapacağımı bilemiyorum

Şimdi şöyle anlatmam gerekirse aynı altyapıyı kullanıyoruz ekli olan bir filesten çekiyorum hatta birebir dosyayı kopyala yapıştır yapıyorum çünkü bir fark yok aralarında ama hata değişmiyor buna rağmen ne yapacağımı bilemiyorum
şimdi fark ettim zaten include hatası olsa hepsinde yapardı. peki string dönüşümünde çıkartıp direk yazıncada mı aynı sorun oluyor

Normalde hata vermemesi lazım, fotodaki haliyle yazıp denedim sorunsuz build oldu. (vs2022 - v143)

C++:

Ek olarak GetExtension fonksiyonunun argümanında değişiklik yapıldıysa o yüzden de algılamıyor olabilir.
Bendeki hali şöyle:
C++:

Çözüm
şimdi fark ettim zaten include hatası olsa hepsinde yapardı. peki string dönüşümünde çıkartıp direk yazıncada mı aynı sorun oluyor
kendimi böyle hissettim
1699212002250.png

C++:

Bendeki hali şöyle:
C++:
bunu şuan deniyorum hatalar gidiyor sanırım net bir şey yazarım birazdan

C++:

Bendeki hali şöyle:
C++:
çözüldü teşekkürler :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri