Yardım VS BUİLD HATA

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

MCB

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
1707215654038.png

BU HATA NEYDEN KAYNAKLI OLABİLİR Razuning V5 Files için VS 2019 İle derliyorum..

vs22 v143 araç seti ile gelir, sorunu çözecektir. Ama ekstra bir iş için vs22'ye ihtiyacın yoksa sırf bunun için indirmek, zamanı ve depolama alanını israf etmekten başka bi şey değil.
Proje ayarlarından platform araç setini v142 olarak değiştirip build alabilirsin.

Dosya Eklentileri

• Screenshot_28.png
    Screenshot_28.png
    67,3 KB · Gösterim: 33
vs22 v143 araç seti ile gelir, sorunu çözecektir. Ama ekstra bir iş için vs22'ye ihtiyacın yoksa sırf bunun için indirmek, zamanı ve depolama alanını israf etmekten başka bi şey değil.
Proje ayarlarından platform araç setini v142 olarak değiştirip build alabilirsin.
1707225710457.png

VS22 İLE BUİLD ALDIĞIMDA BU Tarz bir hata oluştu

1707233650121.png

Şuanki hata bu şekilde

ben razuning v5 kullanıyorum kurulumda hata aldığımı hatırlamıyorum. vs22 de buildleri temizleyip en baştan build alınca hata vermiyordu.

dosya var hocam externde sende razuning önermiştin bana önerdiğine göre kullandığın altyapı hangi vs ile derleme alıyorsun
hocam ben razuning v2 ile başladım ama baştan aşağı komple düzenledim. externde varsa visual studio extern path kısmını düzenlemen lazım, doğru ayarlı değildir.

userinterface ye sağ tıklayıp özellikler de, genel bölümünde lib directories diye bir kısım vardır onu düzenlemen lazım

ben razuning v5 kullanıyorum kurulumda hata aldığımı hatırlamıyorum. vs22 de buildleri temizleyip en baştan build alınca hata vermiyordu.
hocam ben razuning v2 ile başladım ama baştan aşağı komple düzenledim. externde varsa visual studio extern path kısmını düzenlemen lazım, doğru ayarlı değildir.

userinterface ye sağ tıklayıp özellikler de, genel bölümünde lib directories diye bir kısım vardır onu düzenlemen lazım
VS2022 İLE Denicem tekrar bugün 4 kez vs sürümü değiştirdim :d

1707265477881.png

bu sorun oluşuyor vs22 de

Geri