Çözüldü vnum 52001-52120 binekleri mühür takılıyor, efsun işliyor ama binmiyor

Çözüldü 
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

NEPRESPAN

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Konu çözüldüğünde editlemek (içerik değiştirmek) yasaktır!
Merhaba martysama5.4sf kullanıyorum güclü binek sisteminin "vnum 52001-52120" bineklerini kullanıyorum bineğe binince mühür takılıyor efsun işliyor ama binek üzerine çıkmıyor örnek verirsem mühür takılı iken map değiştirdiğim de binek üzerine başlıyor. Bir deneme yaparak typ'sini ITEM_QUEST değiştirdiğim bu şekilde sorunsuz biniyor ama questten çekiyor bunun bir çözümünü biliyor musunuz?

Bu binekler
Kod:
type ve subtyp
olarak
Kod:
ITEM_COSTUME    COSTUME_MOUNT
kullanıyorlar

Çözüm
sorunsuz çalışan filesin quest dosyalarını incelermisin? Quest tarafına ekleme yapmışlar mı yani kısacası binek kodunu quest içerisinde aratacaksın.(Mühürün kodunu değil)
Bildiğim kadarıyla binekler quest ile çalışıyor yeni ekleyeceğin binekleri vs quest içerisine eklemeden binilmiyor.

Bildiğim kadarıyla binekler quest ile çalışıyor yeni ekleyeceğin binekleri vs quest içerisine eklemeden binilmiyor.
Şöyle bir durum var kostüm binek sisteminin sorunsuz çalıştığı başka bir sf'den locale/turkey ve proto dosyalarını kullandım yine çalışmadı örneğin typ değerini ITEM_QUEST diğe değiştirdiğim zaman kostüm binek sisteminin bir anlamı kalmıyor binek direkt aç kapa şekline giriyor

sorunsuz çalışan filesin quest dosyalarını incelermisin? Quest tarafına ekleme yapmışlar mı yani kısacası binek kodunu quest içerisinde aratacaksın.(Mühürün kodunu değil)

Çözüm
İnceledim bir farklıklık bulamadım quest sadece efsun vermeye yarıyor genel olarak binekler kostüm binek sisteminden gelen paket ile çalışmaya odaklı yada ben tam olarak incelemiş değilim

Sorun çözüldü olarak konuyu düzenleyip edit yazmayın. Sonrasında başka insanlarda yararlanabilir. Biraz düşünceli olun hem bu yaptığınız forum kurallarına aykırı.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri