VmWare Esxi nat ve port forwarding hakkında

selim9550

The Godfather
Premium Üye
Üye
Bilgi sahibi olan kişiler ulaşabilir mi?

Selamlar, özel bir sebebi yoksa sorabilir miyim, neden sanallaştırma da esxi tercih ediyorsunuz? Sadece bilinir olduğu için mi, yoksa alternatifler hakkında teorik bilgi eksikliği mi?
Biz şirkette genel olarak proxmox tercih ediyoruz ve ESXi göre çok daha stabil ve kullanışlı. Denemenizi öneririm.
1674786857500.png

Sorunuz hakkında eğer probleminiz devam ediyorsa DM gönderirseniz size farklı bir forumda çok uzun zaman önce oluşturduğum bir içeriği göndermek isterim. Burada reklam tanımı içermesin diye paylaşamıyorum.
Keyifli forumlar.

Merhaba. Daha çok makale var, tıkandığım zaman destek alabileceğim, ulaşabileceğim kişi veyahut kişiler daha fazla. Alışkanlıklar, göz aşinalığı. Windows zaten hiçbir zaman tercihim olmadı. Alternatifler hakkında teori ve bilgi eksikliği daha baskın geliyor. Deneyebiliriz tabi ki neden olmasın, cihazlarımızdan birisine kurarak deneyelim. Öneriniz için teşekkür ederim.

Merhaba. Daha çok makale var, tıkandığım zaman destek alabileceğim, ulaşabileceğim kişi veyahut kişiler daha fazla. Alışkanlıklar, göz aşinalığı. Windows zaten hiçbir zaman tercihim olmadı. Alternatifler hakkında teori ve bilgi eksikliği daha baskın geliyor. Deneyebiliriz tabi ki neden olmasın, cihazlarımızdan birisine kurarak deneyelim. Öneriniz için teşekkür ederim.
Merhaba, rica ederim. Bundan bir kaç yıl önce bende aynı düşüncedeydim, fakat daha sonra bu düşünceden ayrıldım : ) Proxmox son bir kaç yılda gerçekten güzel ilerleme kaydetti. Bizim onu tercih etme nedenimiz, çok yüksek fiyatlandırma sağlamaması ve alternatif olarak vmware aratmamasıdır. Zira her ikisi de lisanslı olarak kullanılabilmekte, fakata fiyat uygunluğu açısından bizim gibi küçük işletmelerin tercihi proxmox'dan yana oluyor açıkça konuşmak gerekirse.

Fakat yine de,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
karşılaştırmalarını yaparak tercih belirlemek en doğrusu olurdu.

Her ikisinde de Linux desteği bulunmaktadır, bir takım karşılaştırmalarda (phys. memory, cluster per hosts etc.) ile vmware baskın geliyor fakat alt limitlerinde proxmox kullanmayı engellemiyor. VMWare'yi üstün kılanlar arasında kubernetes olduğu bariz ortada. İyi çalışmalar.

Geri