Çözüldü VirtualBox hamachi nasıl kurulur ?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
Bugün hamachi server işini bırakıp sabit ip kurmayı denedik forumdaki iMeR adlı dostumun çok yardımı dokundu çok teşekkür ediyorum teamviewer aracılığıyla yardımcı oldu.Konusuda mevcutmuş galiba konuya dahil ederse sizde yararlanabilirsiniz. :)
KANIT:
ScreenHunter_3.jpg

Ben sanal makine üzerinden server ayarlarımı bitirip sunucu almaya karar verdim.
Benim ortaklarımında servere girmesi için hamachi kurmak istedim.Aslında sabit ip kursam daha iyi biliyorum ama modem admin şifresini hatırlamıyorum ve sıfırlamakta istemiyorum bide o sıkıntı çıkmasın başıma :D
Kısaca hamachi server kurmak istiyorum ve makinama eskiden olduğu gibi sysinstall yazdım
4040 eklentisini görüntüle
Böyle bir hata verdi, meyer freebsd sürümünden kaynaklıymış artık bsdinstall yazılıyormuş.
Şimdi gelelim asıl sıkıntıma;
Ben bsdinstall yazdığımda karşıma çıkan ekranda hamachi ip sini makineme kaydetmem için ne yapamam gerekiyor bsdinstall ip kurulumunuda kimse anlatmamış valla :D
4041 eklentisini görüntüle
karşıma böyle bir ekran çıkıyor ve ne yapacağımı bilemiyorum bu konuda destek istiyorum şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
IP yi /etc/rc.conf dosyasını düzenleyerek tanımlayabilirsiniz.
Şu şekilde;
Kod:
ifconfig_em0="inet IP_ADRESI netmask AG_MASKESİ"

/etc/resolv.conf dosyası içinden de nameserver tanımlayabilirsiniz.

ee /etc/rc.conf deneyin.

ScreenHunter_1.jpg

Şimdii yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim en sonunda hamachiden vazgeçip ip sabitleme olayına döndüm ve sonuç olarak anlatımların hepsinde bulunan fakat bende bulunmayan resimde işaretlediğim alanın içinde Sadece AnaMakine Ağları adlı bir sekme olmalı fakat bende yok neden kaynaklanıyordur sizce :(

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri