Yardım unpack kayıp tga sorunu??

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

SinopLu57

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, direk soruma geçeyim.

Map parçaları sökerken ilginç birşeye rastladım, bir heykel modeli düşünün bu heykelin .dds veya .tga dosyası olmamasına rağmen heykel gr2 ile açıldığında textureyi gösteriyor fakat !! gr2 üzerinden texture yoluna bakıldığında o texture dosyası kayıp ve gözükmüyor sonrasında doğal olarak world editor ile mapa eklediğimde obje beyaz gözüküyor.
Sorun o texturenin olmaması, işin ilginç tarafı texture olmadığı halde nasıl gr2 ile bu modelin texturesini görebiliyorum :D
Akşam akşam beynimi yaktı birisi yardımcı olursa sevinirim <3

3ds max ile export ederken "Include data in export" kutucuğu işaretli olursa d diskinde olmasa bile model 3ds maxtan export edilirkenki görüntüsüyle export olur ama bunun oyuna hiçbir faydası yok oyun yine texture list konumuna göre davranır.

1692649213460.png

3ds max ile export ederken "Include data in export" kutucuğu işaretli olursa d diskinde olmasa bile model 3ds maxtan export edilirkenki görüntüsüyle export olur ama bunun oyuna hiçbir faydası yok oyun yine texture list konumuna göre davranır.

13155 eklentisini görüntüle
Modelin texture dosyası dosya içeriğinde mevcut değil peki ben bunu 3ds max ile textureyi dışa aktarıp kullanabilirmiyim?

Geri