Whistle

S İ N İ R L E N M E K
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Bu soruyu bende çok aradım diyebilirim. Facebook ve Twitter kullandığım için size bu konuda neden ünlülerin Facebook yerine Twitter'i seçtiğini anlatacağım.

Bu olayın en başında Facebook'un popülerliğini Twitter'a kaptırdığını belirtebiliriz.

İşte Facebook yerine Twitter kullanmak için 5 neden
  • Twitter’ın kullanımı Facebook’a oranla çok kolay ve kullanışlı bir menüsü var.
  • Hayranı olduğumuz ünlüler ve sanatçıların çoğu twitter’da.
  • Twitter Facebook kadar karışık değil bakmanız gereken 3-4 ufak ayarlamalar var sadece.
  • Twitter’ın sade arayüzü sayesinde aradığımızı bulmak daha kolay.
  • Biri sizin yerinize sahte hesap açtığı zaman savcılığa başvurup kapattırabilmeniz çok kolay…
  • Twitter'da dünya trendleri çok tutuyor. Yani bir televizyon kanalı örnek olarak benim izlediğim Fatih Portakal Ana Haber bülteninde her gün ayrı ayrı bir tabela [HASHTAG]#hastags[/HASHTAG] açıyor. Kullanıcılar buna göre yorumlarını yazarken [HASHTAG]#hastags[/HASHTAG] kullanıyorlar. Ne kadar çok kişi yazarsa üst sıralara yer alıyor.
  • Facebookta arkadaş ekleme sınırının 5000 olduğu ve Twitter'da takip etme ve takip edilme sınırının olmaması.
Fakat bana kalırsa Facebook ve Twitter karşısında karşılaştırma yapmak gerekirse, Facebook özellik olarak Twitter'dan daha fazla ve düzenli bir sistemi var. Facebook'un en büyük eksikliklerinden biride tasarımının Twitter'a nazaran daha basit ve çook sade olması.

Madem konu hort yedi. Bende güncel düşüncelerimi paylaşayım.
Bu konuda yazdıklarım hala geçerliliğini korumaktadır. Facebook daha çok kapalı kutu bir ortam. Kendi arkadaşlarınız ve gruplar arasında istediğiniz gibi takılabilirsiniz. Fakat twitter açık bi platform. Anonimlik konusunda her ne kadar iyi olsa da kötü amaçlarla kullanan çok kişi var. Son birkaç yıldır trollerin saçmalıklarını görmekten bıktığım için eskisi kadar sık kullanmasam da hala arada sırada girip bakıyorum.
Facebook'a gelince. Adam bana 3 ay önce mesaj atmış yeni gördüm. :D

Ben bu konuyu yazdığım zaman Instagram popüler değildi. Instagram'ı pek kullanmıyorum. Sadece sevdiğim kişilerin resimlerine bakıp çıkıyorum.

Geri