Unity3d Mobil Metin2 Denemesi

leqions

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gündür kendime eğlence çıkartayım diye oyundan modelleri animasyonları söküp internetten c# tcp bağlantısı eğitim videoları izleyip, client unity'de, server konsol uygulamasında olacak şekilde "metin2 görünümlü bağlantı denemesi" denebilecek düzeyde bir şey yaptım. Muhtemelen sonuna kadar geliştiremem, hem sıkılırım hem de zorlanırım, şu anda amacım sadece pyungmo'da mobilden arkadaşlarla düello yapmak. (sistemini yazabilir ve üşenmeyip birkaç item ekleyebilirsem :D) Aşağıya videoyu bırakıyorum.

şifreyi yanlış girsem oyunu sileceğim türden olmuş :D başarılar

bu unitye geçirme muhabbetinide keşke birisi videoya alsa ya. değerli bişey tabi herkesin emeğine saygım sonsuz ama ne bilim o aşamalarıda merak etmiyor değilim
ya sabit şekilde bilgisayar başında oturup yapabilsem video kaydı da alırım, ama hem 5 dakika ufacık bir şey yapıp sıkılıp 1 saat dışarı çıkıyorum hem de her şey üç monitöre o kadar dağınık ve kodlama kısmında o kadar bilinçsiz şekilde yarım yamalak manasız denemeler yapıyorum ki işin o kısmını paylaşasım gelmiyor açıkçası :D ama modelleri gr2'den fbx'e çıkartma işlemini noesis'le yapıyorum, bağlantı mantığını şu videoyla kavradım:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
, haritanın terrain'ini direkt pack'ten c1'in heightmap.raw'ından aldım, texture formatlarını PNG olarak değiştirip baya elle boyuyorum haritayı, her terrain karesinin minimap'ine packten baka baka. oyun içi kamerada baya zorlanıyordum onu da chatgpt'yi darlayarak hallettim. onun dışında pek bi şey yok şu an.

selam, ben bu oyundaki modelleri nerden buluyolar falan bi türlü anlamadım bu gr2den fbxe çıkartma işlemi dediğiniz ne oluyor? modellerini alıp blenderda tekrar modellemek istiyorum üstünden geçerek remak vari bi şey deneme isteği var içimde :D

selam, ben bu oyundaki modelleri nerden buluyolar falan bi türlü anlamadım bu gr2den fbxe çıkartma işlemi dediğiniz ne oluyor? modellerini alıp blenderda tekrar modellemek istiyorum üstünden geçerek remak vari bi şey deneme isteği var içimde :D
günaydın. oyun içindeki tüm içerik (model, ses, görsel, fonksiyon, animasyon vs.) pack klasörünün içindeki dosyalarda mevcut. bu .eix .epk dosyalarını açmaya kapamaya yarayan uygulamalar var ben EPack kullanıyorum. (resmi TR sunucusunun güncel packlerini açamıyorum, herhalde farklı şekilde şifreleniyor ama server fileslarla birlikte paylaşılan clientlerin packleri bu şekilde açılıyor.)

oyun Granny 3D (.gr2) modelleri kullanıyor. örnek vermek gerekirse, oynadığımız karakter modelleri ve animasyonları pc ve pc2 packlerinde, haritalarda gördüğümüz bina, dekorasyon vesaire modeller zone packinde yer alıyor. bu modeller ve animasyonlar Granny Viewer uygulamasıyla görüntülenebiliyor.

gr2'den fbx'e çıkartmak dediğim şey de şu, ben modelleri Unity oyun motoruna aktarmak istediğim için ve Unity de .gr2 modelleri desteklemediği için, bu bahsettiğim packlerdeki modelleri yine üçüncü parti bir uygulamayla açıp (Noesis), fbx uzantılı modellere dönüştürüp Unity'de bu şekilde kullanmak. bunun için de Noesis'e bir plugin yüklemek gerekiyordu sanırım, araştırarak bulmuştum. modelleri de animasyonları da bu şekilde fbx formatında export edip herhangi bir oyun motorunda -veya 3d modellerle ilgili her nerede istersen- kullanmaya hazır hale getirebilirsin.

yine de modellemeye elin yatkınsa ve üşenmeyeceksen dediğin gibi sıfırdan da modelleyebilirsin tabi, sana kalmış :)

Teşekkürler ben de az önce araştırırken bi PVP indirip pack klasörü içine bakınca fark ettim nasıl çıkartıldığını ama ipk dosyalarını nasıl açacağımı bilmiyodum tam o sırada senin yanıtını gördüm çok sağol :D

valla aylardır falan hep aklıma geliyo araştırıyorum araştırıyorum düzgün bi şey bulamıyorum nedense metin2 modçuları mı desem pvp geliştiricileri mi desem çok muhafazakarlar bu konuda googleda araştırınca direkt olarak bi şey bulmak çok zor, dışardan bakıldığında da anlaşılmıyor cidden..

karakter modellemeye o kadar elim yatkın değil ama şimdi oyun içinden dosyaları çıkarıp zırhlarını vs karaktere uyumlu şekilde günümüz kalitesinde tekrar modellemeyi deniycem eğer güzel ilerletebilirsem aklımda bi oyun fikri var artık metin2 içeriğini kullanıp günümüzde nasıl olur gibisindenn :)

tekrardan teşekkür ediyorum <3 <3

Teşekkürler ben de az önce araştırırken bi PVP indirip pack klasörü içine bakınca fark ettim nasıl çıkartıldığını ama ipk dosyalarını nasıl açacağımı bilmiyodum tam o sırada senin yanıtını gördüm çok sağol :D

valla aylardır falan hep aklıma geliyo araştırıyorum araştırıyorum düzgün bi şey bulamıyorum nedense metin2 modçuları mı desem pvp geliştiricileri mi desem çok muhafazakarlar bu konuda googleda araştırınca direkt olarak bi şey bulmak çok zor, dışardan bakıldığında da anlaşılmıyor cidden..

karakter modellemeye o kadar elim yatkın değil ama şimdi oyun içinden dosyaları çıkarıp zırhlarını vs karaktere uyumlu şekilde günümüz kalitesinde tekrar modellemeyi deniycem eğer güzel ilerletebilirsem aklımda bi oyun fikri var artık metin2 içeriğini kullanıp günümüzde nasıl olur gibisindenn :)

rica ederim kolay gelsin :)

packların nasıl açılacağı ile ilgili bir sürü konu var eix epk packlarını nasıl açıcağınızı göremediyseniz sanırım hiç aramadınız çünkü metin2 pack açıcı yazınca birsürü konu çıkıyor

eix epk packlarını nasıl açacağımı aramadım evet çünkü onların ne olduğunu bilmiyodum :D

dolunay kılıcını yeniden modellemiştim ben de günümüzde nasıl gözükür diye bu ssleri bırakıyorum buraya :D
tutma yeri biraz kötü oldu ama daha sonra düzeltirim sanki slkjglsd
Unreal Engine 5 görüntüsü bu baydıvey btw

Dosya Eklentileri

• 1712619343107.png
    1712619343107.png
    1,1 MB · Gösterim: 24
  • 1712619364936.png
    1712619364936.png
    1,4 MB · Gösterim: 25
Geri