Yardım Türkçe Karakter Sorunun Cozumu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

mermercan12

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
1642791882986.png

selam arkadaslar turkce karakter kullanınca ?? cıkıyor bunun cozumu varmıdır files global oldugu ıcınmı boyle

yok malesef olmuyor bunun cozumu varmıdır peki
Warez files kullanmayın.
mob_proto yu kapatmışlar ama proto kapatıcı yok.
Dosyalarının arasında mob_names.txt ve mob_proto.txt + dump_proto varsa onunla kapatmayı dene
Ama sql den çektiği içinde biraz saçma olmuş olur.

mob_names.txt ve mob_proto.txt atar mısın?

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi, protonun kodlama dili yanlış olduğu için Türkçe karakteri otomatik olarak bozuyor büyük ihtimalle.

Bu senin verdiğin proto:
proto1.jpg

Bu da benim kullanmış olduğum:
proto2.jpg

Bu durumda yapman gerekenler sırasıyla;
1-) mob_names.txt dosyasını aç.
2-) Kodlama dilini ANSI olarak değiştir.
3-) Daha sonra ismi bozuk olan bütün mobların adını düzelt ve kaydet.
4-) Son olarak mob_names.txt ve mob_proto.txt dosyasını sunucuya yükle ve ardından dump proto ile kapatıp pack içine at.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi, protonun kodlama dili yanlış olduğu için Türkçe karakteri otomatik olarak bozuyor büyük ihtimalle.

Bu senin verdiğin proto:
9004 eklentisini görüntüle

Bu da benim kullanmış olduğum:
9005 eklentisini görüntüle

Bu durumda yapman gerekenler sırasıyla;
1-) mob_names.txt dosyasını aç.
2-) Kodlama dilini ANSI olarak değiştir.
3-) Daha sonra ismi bozuk olan bütün mobların adını düzelt ve kaydet.
4-) Son olarak mob_names.txt ve mob_proto.txt dosyasını sunucuya yükle ve daha sonrasında dump proto ile kapatıp pack içine at.
evet ben zaten dedıklerınızı yaparak ılerlemeye calısıyorum item proto da dedıklerınızı yaparak duzenleme sorunsuz Yaptım sıze attıgım dosyalar hıc oynanmamıs orjınal dosyalar bu dedıgınız adamları yapıncada olmuyor malesef

evet ben zaten dedıklerınızı yaparak ılerlemeye calısıyorum item proto da dedıklerınızı yaparak duzenleme sorunsuz Yaptım sıze attıgım dosyalar hıc oynanmamıs orjınal dosyalar bu dedıgınız adamları yapıncada olmuyor malesef
Dediklerimin sonunda kapatıp pack içine attın mı? Navicatta görünen isime pek takılma.

Mantıken şuanda da çözülmesi lazım.
Türkçe karakter kullanmadan bir mobun ismini değiştirip oyunda değiştiğini görebiliyor musun?
evet sql uzerınden dırek olarak degısınce oluyor sadece turke karakter yapınca ?? gibi gozukuyor eren3 filesini kullanıyorum artı item protoda turkce karakter sorunu yaşamıyorum fakat mop proto nedense olmuyor

Geri