Tüm hosting şirketleri böyle mi?

feridunn

Üye
Üye
Merhaba pvp piyasasına yaklaşık 1 hafta önce girdim ve ilk serverimi açtım. Tahmin edeceğiniz üzere acemilik zamanlarım ve bir çok hatam oluyor, mesela serveri çökertmek gibi... Satın aldığım hosting şirketine bu konuyu ticket attım ve 1 gün sonra dönüş yapıp format atabileceklerini söylediler. aradan yaklaşık 6 saat geçti ve hala format atmadılar. Şu an serverim açık değil test aşamasında olduğu için bekleyebilirim sorun yok fakat oyun açıkken ve böyle bir sorunla karşılaşırsam yine bu kadar mı bekletecekler diye düşünüyorum. Bu sadece benim kullandığım hosting şirketinin amatörlüğü mü (ki piyasada biliniyor) yoksa tüm hosting şirketleri böyle mi ?

söylemek pek doğru olmaz diye düşünüyorum
eğer düşündüğüm hosting firması ise 1 hafta beklersiniz , sonrasında size otomatik mesaj botu dönüş yapar :D o yüzden herşeyi kendiniz halletmeniz gerekir. Bugüne kadar sadece 1 hosting firması ile çalıştığım için diğerlerini bilemiyorum.

İnsanlar hata yaparak öğreniyor. Benimde hata yaparak edindiğim tecrübelerden biriydi. Evet ben biraz daha az hata yapıp direk server açmak yerine , ilk önce local hostta düzenlemeleri öğrendim . Sonrasında server açacak birini buldum forumdan , onunla birlikte server açtık ve oradan da büyük bir bilgi yığını elde ettim. Oyunculara çok fazla yakın olursan istekleri bitmez , çok uzak olursan sorumsuz sayılırsın gibi veya makine çökerttiğimizde ne yapmamız gerektiğini [libleri atarken game lib yerine makine libine attığım için uzak sunucu bağlantısı kopmuştu ve direkt makine üzerinden işlem yapılarak düzeltildi :) ] , veya elimin ayağıma dolaştığı bir an bir oyuncunun reboot sonrası iteminin kaybolduğunu söylediği andı. İlk deneyim olduğu için mecburen dedi efsunlara sahip itemi verdim. Ama gerçek olmayabilir de.

Son düzenleme:
hahaha gülerek okudum yorumunuzu :D ben daha beter durumdayım emin olun her reboot atışımda itemler kayboluyor, oyun geriye alınıyor. allahtan oyunda sadece ben varım :D.. Ve evet düşündüğünüz hosting firması

hahaha gülerek okudum yorumunuzu :D ben daha beter durumdayım emin olun her reboot atışımda itemler kayboluyor, oyun geriye alınıyor. allahtan oyunda sadece ben varım :D.. Ve evet düşündüğünüz hosting firması
Oyunun geriye alınması ve item kaybını azaltmak adına şöyle bir çözüm önereyim.İlk önce oyun içi ch girişlerini kapatın.Genelde bu /shutdown olarak eklidir.Shutdown çektikten sonra 10 dakika beklemeniz ve sonrasında putty üzerinden ch kapatıp reboot atmanız gerekiyor. Bunu denerseniz belki bu size bir çözüm olabilir.

Bu sorunun birçok sebebi olabilir. chler kapanmadan dbnin kapanması gibi vs. Genellikle filesten kaynaklı sorundur.
İsterseniz kendi filesinizi oluşturmak için şu rehbere bakınız.
Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi

Geri