Çözüldü SYSERR Mysql - ChildLoop: AsyncSQL: query failed

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

XPyrion

Premium Üye
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Öncelikle iyi forumlar dilerim.
Serverda bineğe bindiğim zaman yere gömülüyor ve şöyle bir syserr alıyorum ama bunun binekle alakalı olduğunu zannetmiyorum.
Fikri olan var mı?

SYSERR:
SYSERR: Mar  9 02:08:12 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data too long for column 'hint' at row 1 (query: INSERT DELAYED INTO log (type, time, who, x, y, what, how, hint, ip) VALUES('CHARACTER', NOW(), 9, 475778, 953700, 0, 'LOGIN', 'ip adresim 1846910578 1 1 25', 'ip adresim') errno: 1406)
SYSERR: Mar  9 02:08:12 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data too long for column 'is_gm' at row 1 (query: INSERT INTO loginlog2(type, is_gm, login_time, channel, account_id, pid, ip, client_version) VALUES('INVALID', 'Y', NOW(), 1, 3, 9, inet_aton('ip adresim'), '') errno: 1406)

Son düzenleme:
Girilmeye çalışılan veri sütuna tanımlanan limitten fazla olduğu için hata veriyor. loginlog2 tablosunda is_gm sütununun uzunluk değerini arttırınız.

Nasıl yapabilirim? Navicat ile aram pek yok :/

Max değer nedir?
Ya da max değere kadar arttırmanın bir sakıncası olur mu?
Örnek

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Mesela depo şifrelerinin uzunluğu 6, burayı 5 yaparsan hatalı olur çünkü oyunda 6 karakter depo şifresi yaratılıyor.Whistle nin dediği de bu, gelen veri oraya sığmıyor arttırman gerek.

Tamamdır hallettim. Teşekkürler. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri