Çözüldü Sürgün Mağarası Mini Map

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

vopen

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
herkese hayırlı akşamlar hayırlı günler dilerim konuyu umarım doğru ve uygun bölüme açmışımdır.
Benim şöyle bir sorunum var; sürgün mağarası 1 ve 2. katlarına girdiğimde m harfine basınca mini harita açılmıyor sağ üstteki haritanın m yazan yerine mause ile geldiğimde küçük harita görüntülenemiyor diyor bu sorunun çözümünü bilen var mı ve bilen kişi tam detaylı anlatırsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Çözüm
ETC / ui içerisine minimap görselini ekle
\etc\ui\atlas içerisine harita isminde bir klasör oluştur sub dosyasını ekle. atlas.sub diğer klasörlerden çekilebilir sadece atlas boyutu aynı olsun ona dikkat et mesela 1x1 haritaya 2x2harita subu koyunca sıknıtı çıkabiliyor.

Ayrıca eğer haritaya girince harita ismi ekrana çıksın istersen.

Arat : uimapnamesshower.py içerisinde :
"metin2_map_spiderdungeon_03" : LOCALE_PATH+"sd03.tga",

Altına yeni mapın mapnamesi ekle

Harita görselleri ;

1. Kat
Grotto_of_Exile_Interactive_Map.png

2. Kat

Grotto_of_Exile_V2_Interactive_Map.png

Başka forumda gördüğüm bir anlatım mesaj kasma...
Sürgün mağarasının, örümcek zindanın haritası yok. Oyunun orijinalinde olan bir şey bu. Bildiğim kadarıyla World Editör yazılımı harita çıkarıyor diye biliyorum ama emin değilim.

Sürgün mağarasının, örümcek zindanın haritası yok. Oyunun orijinalinde olan bir şey bu. Bildiğim kadarıyla World Editör yazılımı harita çıkarıyor diye biliyorum ama emin değilim.
peki olan pvp ler de nasıl oluyor ben sorunun çözümünü bilen var mı dedim bana çözüm sunacak kişiler yazsın lütfen mesaj kasmak için yazmayın

\etc\ui\atlas içerisine harita isminde bir klasör oluştur sub dosyasını ekle. atlas.sub diğer klasörlerden çekilebilir sadece atlas boyutu aynı olsun ona dikkat et mesela 1x1 haritaya 2x2harita subu koyunca sıknıtı çıkabiliyor.

Harita görselleri ;

1. Kat

2. Kat

Başka forumda gördüğüm bir anlatım mesaj kasma niyetim yok umarım yardımcı olur.

Çözüm

Harita görselleri ;

1. Kat

2. Kat

Başka forumda gördüğüm bir anlatım mesaj kasma niyetim yok umarım yardımcı olur.
ilgin için teşekkür ederim bunu eklemem için sanırım game source nin bende olması lazım galiba

Harita görselleri ;

1. Kat

2. Kat

yararlı paylaşım,teşekkürler.

peki olan pvp ler de nasıl oluyor ben sorunun çözümünü bilen var mı dedim bana çözüm sunacak kişiler yazsın lütfen mesaj kasmak için yazmayın
Adam sana çözümünü kendin yapabilesin diye söylemiş asıl senin böyle konuşmana gerek yok. Tek amacın direk server açmak ise o işi geçiceksin bi ton yapılcak işin var öğrenmek gerek bazı şeyleri.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Mesaj kasmaya ihtiyacımın olduğunu sana düşündüren nedir? Başka serverlerde benim dediğim gibi yapıyor bunun başka yolu yok ama yok ben işsizim diyorsan aç paintten çiz. Sana nasıl yapıldığını söylüyoruz gelmiş mesaj mı kasmaya çalışıyorsun diyorsun.

Mesaj kasmaya ihtiyacımın olduğunu sana düşündüren nedir? Başka serverlerde benim dediğim gibi yapıyor bunun başka yolu yok ama yok ben işsizim diyorsan aç paintten çiz. Sana nasıl yapıldığını söylüyoruz gelmiş mesaj mı kasmaya çalışıyorsun diyorsun.
başka yerlerden kopyala yapıştır olayını demiyorum detaylı terif edebilen var mı diyorum bana başka yerden kopyala yapıştır yapmışsın onu söylüyorum, ayrıca mesajını iyi oku yapıyorlar ama emin değilim diyorsun emin olmadığın bir şeyi sunuyor ve söylüyor olman ne derece mantıklı

Merhaba @vopen .
Öncelikle şunu belirtmek isterim bu forumda kimsenin beğeni veya mesaj kasma niyeti yok.

Kibar bir şekilde derdinizi açıklayabilirsiniz, lütfen uslubunuza dikkat edin bir dahiki sefere gereken cezai işlem yapılacaktır, iyi çalışmalar.

başka yerlerden kopyala yapıştır olayını demiyorum detaylı terif edebilen var mı diyorum bana başka yerden kopyala yapıştır yapmışsın onu söylüyorum, ayrıca mesajını iyi oku yapıyorlar ama emin değilim diyorsun emin olmadığın bir şeyi sunuyor ve söylüyor olman ne derece mantıklı
Kopyala yapıştır mı? Nereden kopyala yapıştır yapmışım acaba göstersene?

Kopyala yapıştır mı? Nereden kopyala yapıştır yapmışım acaba göstersene?
Kopyala yapıştır lafı bana galiba değerli konu sahibi arkadaşım kopyalayıp yapıştırdığım içerikte herşey anlatılıyor Etc packini açıp gerekenleri yapman gerek aklına takılan olursa konu altında sorarsın ama birinin gelip yapmasını beklemen benim açımdan yanlış yani şu cümlen bile kopyalayıp yapıştırdığıma pişman etti silmek isterdim ancak benzer sorunu yaşayanlar görsünler diye bırakıyorum lütfen biraz gayret gösterip öğrenmeye çalış soru sor bilgisi olanlar seve seve cevaplayacak yardımcı olacaktır.

Kopyala yapıştır lafı bana galiba değerli konu sahibi arkadaşım kopyalayıp yapıştırdığım içerikte herşey anlatılıyor Etc packini açıp gerekenleri yapman gerek aklına takılan olursa konu altında sorarsın ama birinin gelip yapmasını beklemen benim açımdan yanlış yani şu cümlen bile kopyalayıp yapıştırdığıma pişman etti silmek isterdim ancak benzer sorunu yaşayanlar görsünler diye bırakıyorum lütfen biraz gayret gösterip öğrenmeye çalış soru sor bilgisi olanlar seve seve cevaplayacak yardımcı olacaktır.
yok kardeş lafın sana değildi yanlış anlama, yardım konusuna katkın ve desteğin için teşekkür ederim

#6 numaralı mesajda nasıl yapılacağı detaylı açıklanmış. Harita görsellerin nasıl elde edilebileceği #4 numaralı mesajda açıklanmış. Bu yüzden bu konuyu kapatıyorum. Katkıları için herkese teşekkür ederim.

Sorununuz çözüldükten sonra çözümü sağlayan yorumu çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri